konkurs fotograficzny nasze łazienki 2021

patron besco

Łazienka w bloku

data aktualizacji: 23-06-2021, 12:18 – artykuł promocyjny

Każda łazienka musi być funkcjonalna oraz estetyczna - by przebywanie w niej dawało nam radość i pomagało zrelaksować się. Łazienki w bloku, choć małe wcale nie muszą być ciasne. Wystarczy tylko racjonalnie ją zagospodarować i umiejętnie wykorzystać całą przestrzeń. Idealna łazienka? Wszystko jest możliwe tylko wymaga zastosowania takich rozwiązań, które będą łączyły światowe trendy stylizacyjne z funkcjonalnymi pomysłami na oryginalne wykńczenie.

Łazienka w bloku

Sposoby na małe łazienki

  • Owal


Owal kojarzy się nam z harmonią oraz bezpieczeństwem i łagodnością. Wnosi harmonię wyrażoną w delikatnym kształcie. Kształt ten oddziałuje na naszą podświadomość, dlatego stawiając na delikatne wyprofilowanie na wzór idealnego koła to ponadczasowe rozwiązanie.

Elita AmigoElita Amigo

fot.: Elita

  • Lustra


Lustro od zawsze kojarzone jest z materiałem, który optycznie powiększy każdą przestrzeń. Jest zatem łącznikiem między tym co praktyczne - nie ma łazienki bez lustra, a tym co ozdobi i nada ciekawy design.

lustro w łazienceduże lustro w łazience

fot.: konkurs fotograficzny "Nasze łazienki"


  • Stelaże podtynkowe i odpływ liniowy - uwolnienie podłogi


Mini łazienka wymaga zastosowania form stawiających na mininalizm. Jednym z takich pomysłów jest wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań technicznych opartych na stelażach poddtynkowych schowanych w ścianie czy odpływach liniowych likwidujących progi pod kabiną prysznicową.

Odpływ z serii SUPER SLIM z maskownicą RAIN - CED'orodwodnienie prysznicowe LAF

    fot.: CED'OR                                                          fot.: LAF Polska


Zobacz także:

Co zamiast brodzika - wpusty, odpływy prysznicowe

 

  • Gra kolorem - kształtowanie przestrzeni i iluzji optycznych


Ściany w jasnych kolorach
o pastelowych tonacjach to dobry krok do optycznego powiększenia przestrzeni. Szczególnie nastawienie na monochromatyczne wykończenie z niewielkim elementem kontrastującym wprowadza klasyczne podłoże łatwe do dalszego kształtowania. Dużą rolę w projekcie łazienki odgrywają płytki, które oprócz barwy wnoszą również jakość formy. Im mniej linii w postaci pionowych i poziomych spoin międzypłytkowych (fug) tym efekt końcowy wnosi większą lekkość i elegancję, dlatego warto stawiać na duże tafle płytek.

mała łazienka Śnieżkapłytki patchwork

 fot.: FFiL Śnieżka            fot.: Konkurs fotograficzny"Nasze łazienki"

 

  • Oświetlenie - sztuka kompromisu


Oświetlenie łazienkowe współgrające z lustrami pozwoli na iluminacje oddziałujące na naszą podświadomość, dając wrażenie otwartej przestrzeni. Źródła światła w łazience powinny być podzielone na różne strefy użytkowe i zróżnicowane. Na przykład w obrębie lustra konieczne jest jasne światło zbliżone do naturalnego i ustawione tak by dobrze oświetlało naszą twarz (najlepiej użyć regulowane oprawy). Z kolei w strefie kąpielowej możemy postawić na nastrojowe oświetlenie o nieco przytłuminomy natężeniu. W przypadku łazienki bez okna konieczne jest użycie neutralnych opraw nie ingerujących w intensywność świtała. Warto także zainwestować w żarówki energooszczędne.

oświetlenie lustra kinkietem nad lustremoświetlenie wnęk w łazience

 fot.: Aurora Technika Świetlna                            fot.: Konkurs fotograficzny
                                                                              "Nasze łazienki"

 

Zobacz także:

Żyrandol w łazience


  • Minimalizm wyrażony w formie


W małych pomieszczeniach warto zadbać o ład związany z takim uporządkowaniem przestrzeni by zlikwidować wszelkie drobne elementy z pola widzenia. I tu z pomocą przychodzą nam meble łazienkowe, które pomieszczą wszelki kosmetyki i przybory łazienkowe. Producenci oferują mozliwość wykreowania mebli do każdej przestrzeni na indywidualne zamówienie klienta.

Deante - mała łazienka

fot.: Deante

Aby aranżacja naszej łazienki przyniosła nam satysfakcję warto przestrzegać podstawowych zasad. Przede wszystkim na wstępie sporządź dokładny plan (projekt) zawierający wszystkie wymiary w łazience. Owy projekt miej zawsze przy sobie, gdy wybierasz urządzenia do łazienki. Racjonalnie wykorzystuj przestrzeń tak by małe było również wygodne. Przestrzeń dobrze zagospodarowana to taka, w której wykorzystuje się wszystkie narożniki, wnęki i skosy, zarówno w płaszczyźnie wertykalnej jak i horyzontalnej.

 

Grzejniki w łazience w bloku

Jeśli nasza łazienka jest mała i nie ma w niej miejsca na tradycyjny grzejnik, warto skorzystać z szerokiej oferty rynkowej producentów grzejników drabinkowych, które są estetyczne i mogą również pełnić funkcję suszarki. W zależno9ści od dysponowanej przestrzeni możemy dobrać modele rozbudowane w pionie lub poziomie. Prosta forma, bogactwo kształtów i rozmiarów pozwalają na dobranie najbardziej optymalnych rozwiązań do każdej przestrzeni. Stylistyka grzejników pozwala na nadanie im dodatkowej funkcji - interesującej ozdoby w pomieszczeniu.

grzejnik Pinea - Imersgrzejnik Sizer - Imersgrzejnik nad wanną w małej łazience

                                                 fot.: Imers                                         fot.: Konkurs fotograficzny
                                                                                                          "Nasze łazienki"


Zobacz także:

Jak urządzić małą łazienkę

Nowe trendy w projektowaniu łazienek

Aranżacje łazienek - galeria zdjęć


 

Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Luxum, Imers, LAF Polska, Elita, Aurora Technika Świetlna, Deante, CED'ORPodobne artykuły
Porządki w łazience - poradnik

porady

Porządki w łazience - poradnik

Łazienka to jedno z pomieszczeń w naszych domach i mieszkaniach, w których najtrudniej jest utrzymać idealny... więcej...

Wyraź siebie kolorem

porady

Wyraź siebie kolorem

Kolor to narzędzie, którym z łatwością stworzymy wizerunek wnętrza. Poza tym ma on również moc psychologiczną,... więcej...

Urządzamy strefę natryskową

porady

Urządzamy strefę natryskową

Największym problemem niewielkich łazienek jest ich zagospodarowanie. Gdy nie mamy miejsca na zamontowanie wanny,... więcej...