Nowa polityka prywatności i plików Cookies                                                                           nasze serwisy:    wentylacyjny.pl   |   instalacjebudowlane.pl   |   kuchenny.com.pl   |   poradybudowlane.com.pl

patron besco

Łazienka w bloku

artykuł promocyjny

Każda łazienka musi być funkcjonalna oraz estetyczna - by przebywanie w niej dawało nam radość i pomagało zrelaksować się. Łazienki w bloku, choć małe wcale nie muszą być ciasne. Wystarczy tylko racjonalnie ją zagospodarować i umiejętnie wykorzystać całą przestrzeń. Idealna łazienka? Wszystko jest możliwe tylko wymaga zastosowania takich rozwiązań, które będą łączyły światowe trendy stylizacyjne z funkcjonalnymi pomysłami na oryginalne wykńczenie.

Łazienka w bloku

Sposoby na małe łazienki

  • Owal


Owal kojarzy się nam z harmonią oraz bezpieczeństwem i łagodnością. Wnosi harmonię wyrażoną w delikatnym kształcie. Kształt ten oddziałuje na naszą podświadomość, dlatego stawiając na delikatne wyprofilowanie na wzór idealnego koła to ponadczasowe rozwiązanie.

Elita AmigoElita Amigo

fot.: Elita

  • Lustra


Lustro od zawsze kojarzone jest z materiałem, który optycznie powiększy każdą przestrzeń. Jest zatem łącznikiem między tym co praktyczne - nie ma łazienki bez lustra, a tym co ozdobi i nada ciekawy design.

lustro w łazienceduże lustro w łazience

fot.: konkurs fotograficzny "Nasze łazienki"


  • Stelaże podtynkowe i odpływ liniowy - uwolnienie podłogi


Mini łazienka wymaga zastosowania form stawiających na mininalizm. Jednym z takich pomysłów jest wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań technicznych opartych na stelażach poddtynkowych schowanych w ścianie czy odpływach liniowych likwidujących progi pod kabiną prysznicową.

Odpływ z serii SUPER SLIM z maskownicą RAIN - CED'orodwodnienie prysznicowe LAF

    fot.: CED'OR                                                          fot.: LAF Polska


Zobacz także:

Co zamiast brodzika - wpusty, odpływy prysznicowe

 

  • Gra kolorem - kształtowanie przestrzeni i iluzji optycznych


Ściany w jasnych kolorach
o pastelowych tonacjach to dobry krok do optycznego powiększenia przestrzeni. Szczególnie nastawienie na monochromatyczne wykończenie z niewielkim elementem kontrastującym wprowadza klasyczne podłoże łatwe do dalszego kształtowania. Dużą rolę w projekcie łazienki odgrywają płytki, które oprócz barwy wnoszą również jakość formy. Im mniej linii w postaci pionowych i poziomych spoin międzypłytkowych (fug) tym efekt końcowy wnosi większą lekkość i elegancję, dlatego warto stawiać na duże tafle płytek.

mała łazienka Śnieżkapłytki patchwork

 fot.: FFiL Śnieżka            fot.: Konkurs fotograficzny"Nasze łazienki"

 

  • Oświetlenie - sztuka kompromisu


Oświetlenie łazienkowe współgrające z lustrami pozwoli na iluminacje oddziałujące na naszą podświadomość, dając wrażenie otwartej przestrzeni. Źródła światła w łazience powinny być podzielone na różne strefy użytkowe i zróżnicowane. Na przykład w obrębie lustra konieczne jest jasne światło zbliżone do naturalnego i ustawione tak by dobrze oświetlało naszą twarz (najlepiej użyć regulowane oprawy). Z kolei w strefie kąpielowej możemy postawić na nastrojowe oświetlenie o nieco przytłuminomy natężeniu. W przypadku łazienki bez okna konieczne jest użycie neutralnych opraw nie ingerujących w intensywność świtała. Warto także zainwestować w żarówki energooszczędne.

oświetlenie lustra kinkietem nad lustremoświetlenie wnęk w łazience

 fot.: Aurora Technika Świetlna                            fot.: Konkurs fotograficzny
                                                                              "Nasze łazienki"

 

Zobacz także:

Żyrandol w łazience


  • Minimalizm wyrażony w formie


W małych pomieszczeniach warto zadbać o ład związany z takim uporządkowaniem przestrzeni by zlikwidować wszelkie drobne elementy z pola widzenia. I tu z pomocą przychodzą nam meble łazienkowe, które pomieszczą wszelki kosmetyki i przybory łazienkowe. Producenci oferują mozliwość wykreowania mebli do każdej przestrzeni na indywidualne zamówienie klienta.

Deante - mała łazienka

fot.: Deante

Aby aranżacja naszej łazienki przyniosła nam satysfakcję warto przestrzegać podstawowych zasad. Przede wszystkim na wstępie sporządź dokładny plan (projekt) zawierający wszystkie wymiary w łazience. Owy projekt miej zawsze przy sobie, gdy wybierasz urządzenia do łazienki. Racjonalnie wykorzystuj przestrzeń tak by małe było również wygodne. Przestrzeń dobrze zagospodarowana to taka, w której wykorzystuje się wszystkie narożniki, wnęki i skosy, zarówno w płaszczyźnie wertykalnej jak i horyzontalnej.

 

Grzejniki w łazience w bloku

Jeśli nasza łazienka jest mała i nie ma w niej miejsca na tradycyjny grzejnik, warto skorzystać z szerokiej oferty rynkowej producentów grzejników drabinkowych, które są estetyczne i mogą również pełnić funkcję suszarki. W zależno9ści od dysponowanej przestrzeni możemy dobrać modele rozbudowane w pionie lub poziomie. Prosta forma, bogactwo kształtów i rozmiarów pozwalają na dobranie najbardziej optymalnych rozwiązań do każdej przestrzeni. Stylistyka grzejników pozwala na nadanie im dodatkowej funkcji - interesującej ozdoby w pomieszczeniu.

grzejnik Pinea - Imersgrzejnik Sizer - Imersgrzejnik nad wanną w małej łazience

                                                 fot.: Imers                                         fot.: Konkurs fotograficzny
                                                                                                          "Nasze łazienki"


Zobacz także:

Nowe trendy w projektowaniu łazienek

Galeria zdjęć - Aranżacje łazienek w bloku


 

Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Luxum, Imers, LAF Polska, Elita, Aurora Technika Świetlna, Deante, CED'ORPolecamy
konglomerat technistone w łazience trendy w łazience

Konglomerat, ceramika czy kamień naturalny?

 
Idealne drzwi do łazienki porady łazienkowe

Idealne drzwi do łazienki

 
Złote lustra w łazience ceramika sanitarna

Złote lustra w łazience

 
Grzejniki stalowe Diamond ogrzewanie łazienki

Grzejniki stalowe Diamond

 
Akcesoria aluminiowe Zobal meble i akcesoria

Akcesoria aluminiowe Zobal

 


Partnerzy

Magma    Electrolux  
logo knauf
 Imers       Tesa

Weber   Rigips

 Luxum Cristalstone

Ferdom     logo Piramida


Aurora

nVentlogo Coram

logo Kuchinox    Laveo

Zainspiruj się - aranżacje kuchni

aranżacje kuchniFacebook
Instagram