Nowa polityka prywatności i plików Cookies                                                                           nasze serwisy:    wentylacyjny.pl   |   instalacjebudowlane.pl   |   kuchenny.com.pl   |   poradybudowlane.com.pl
imers
konkurs fotograficzny nasze łazienki 2024

Nowoczesne grzejniki do łazienki - przegląd

artykuł promocyjny

W wyposażeniu każdej łazienki nie może zabraknąć również grzejnika. Modele łazienkowe, nazywane drabinkami muszą być funkcjonalne, ale również powinny komponować się z pozostałymi elementami wyposażenia. Współczesne wzornictwo dostarcza wielu ciekawych form, które często nie przypominają zwykłego elementu grzewczego, a ciekawą dekorację. Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie grzejnika

Nowoczesne grzejniki do łazienki - przegląd

fot.: Jaga


Moc grzejnika

Dobierając grzejnik do danego pomieszczenia należy uwzględnić jego mocy, czyli zdolność do oddawania ciepła. Wartość ta podawana jest w watach i można ją znaleźć na etykiecie energetycznej dołączonej do każdego produktu. Moc grzejnika musi odpowiadać zapotrzebowaniu na ciepło danego pomieszczenia lub je przewyższać. Dla łazienek jest to przedział między 100 - 150 W na każdy m2. Wartość ta jest uzależniona od lokalizacji pomieszczenia, rodzaju izolacji ścian zewnętrznych, ilości okien. Równie ważne są umiejscowienie grzejnika i stopień jego zasłonięcia. Zaleca się by grzejniki montować na ścianie zewnętrznej pod oknem i nie stosować żadnych zasłonięć ani obudowy. Montaż wiąże się dodatkowo z wyborem sposobu podłączenia - podłączenie boczne, dolne lub krzyżowe.

Tabela - Ogólne zasady doboru mocy grzejnika do powierzchni i rodzaju pomieszczenia

Tabelka grzejniki

Źródło: Dagat

 

Jakość i forma

Grzejniki mogą przybierać przeróżne kształty idealnie dopasowujące się do wnętrza. Od klasycznych drabinek, przez szeroką gamę zestawień symetrycznych i asymetrycznych, po grzejniki w kształcie łuku, zestawione pod kątem, czy ścięte pod ściany ze skosami.

Grzejnik łazienkowy Retro S Chrom AX - Terma - Yeti

fot.: Yeti.pl - grzejniki łazienkowe Terma

Castrads grzejnik żeliwny emmeline

fot.: Castrads - grzejnik żeliwny Emmeline

W kategorii kształtów nie ma praktycznie żadnych ograniczeń. Projektanci potrafią wykorzystać konstrukcję grzejnika jako ścianę działową o delikatnym ażurowym przepierzeniu, a także ukryć za lustrem zwiększając jego funkcjonalność.

Grzejnik PRIMAVERA

fot:. Instal-Projekt - grzejnik Indivi New, PRIMAVERA

 

DOBRA RADA
Sprawdź, czy do Twojej łazienki lepiej pasuje grzejnik poziomy czy pionowy...                   

 

Dodatkowe funkcje

Klasyczna elegancja grzejników sprawia, że przy ich pomocy można zrealizować ciekawe koncepcje wystroju wnętrza połączone z funkcjonalnością. Do wielu modeli można dokupić szereg akcesoriów, które zwiększają zakres wykorzystania grzejnika. I tak montując dodatkowe wieszaki, haczyki, relingi czy uchwyty stworzymy wielofunkcyjny domowy sprzęt o nowoczesnym wyglądzie.

grzejnik Manhattan - Instal-Projekt

                     fot.: 
Instal-Projekt - Manhattan z funkconalnym uchwytem u góry                         

Vetto -  STEPS grzejnik inox satyna

Vetto - grzejnik Shelfo

Vetto - grzejnik Sirio

fot.: ItalyDirect.pl - grzejniki VETTO

Grzejnik jako mebel będzie bardzo przydatny jeśli w profilach umieścimy szklaną półeczkę, która zwiększy powierzchnię do przechowywania różnego rodzaju akcesoriów łazienkowych.

Radox Idea

fot.: Radox - Grzejnik-regał

 

Jaga   

fot.: Jaga - grzejnik z funkcją ławki

 

Tego typu akcesoria produkowane są zwykle w wersji klasycznej bieli lub jako elementy chromowane, dzięki czemu można je łatwo dobrać praktycznie do każdego grzejnika. Już na etapie kupna grzejnika warto zapytać sprzedawcę, jakie akcesoria oferuje producent dla danego modelu.

 

Marmurowy grzejnik

Grzejniki marmurowe wykorzystują właściwości naturalnego kamienia do akumulacji ciepła. Powierzchnia grzejna wykonana jest z masywnej, polerowanej płyty marmurowej o grubości 3cm, którą można zamontować zarówno w pozycji pionowej, jak i poziomej. Naturalne pochodzenie materiału płyty skutkuje pojawianiem się na nim różnic w kolorystyce i strukturze powierzchni. Każdy egzemplarz jest indywidualną kompozycją.

Luxbud - grzejnik marmurowy grzejnik łazienkowy
fot.: Grzejniki marmurowe Fenix Polska fot.: konkurs fotograficzny "Nasze łazienki"

 

Grzejnik - tablica do pisania

Ciekawym rozwiązaniem jest również użycie grzejnika ze specjalną powłoką, na której można pisać. Szklany ekran w roli rodzinnego komunikatora charakteryzuje smukła, płaska konstrukcja z zaokrąglonymi narożnikami przylegającymi do ściany.

Indivi New

fot.: Grzejnik Instal-Projekt Indivi New czarny w łazience z możliwością pisania po ekranie

 

Wzornictwo

Geometryczna forma i elegancki wykończenie w konstrukcjach opartych na kolektorach to ponadczasowe wzornictwo idealne do takiego pomieszczenia jak łazienka, która jest wizytówką każdego domu. Dostępne kształty pozwalają na ciekawe aranżacje.

grzejnik River Radox - AG Grzejniki Design

fot.: AG Grzejniki Design - grzejnik Radox

Imers - grzejnik Cubic

fot.: Imers - grzejnik Cubic

Współczesne technologie pozwalają na użycie praktycznie każdego koloru w produkcji grzejników. Jednak grzejniki wykonane w kolorach innych niż standard, mają ceny wyższe od tych w kolorze białym - średnio o 20%.

Ciekawym rozwiązaniem jest użycie grzejnika z kolorowym nadrukiem, który może zastąpić fototapetę.

Grzejnik Instal-Projekt Inventio z nadrukiem

fot.: Instal-Projekt

Grzejnik może być również odzwierciedleniem naszych pasji i zainteresowań. Nic nie stoi na przeszkodzie by grzejnik przypominał, np. gitarę.

fot.: Grzejnik stylizowany na kształt gitary - zdjęcie z konkursu fotograficznego "Nasze łazienki"

11 producentów, ponad 50 modeli - zachęcamy do analizy obszernego przeglądu grzejników łazienkowychOpracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Instal-Projekt, Jaga, Fenix Polska, Imers, Yeti.pl, Castrads, ItalyDirect.pl, Radox Radiators, AG Grzejniki Design

invena


castrads

AGgrzejniki

radox
radox
Partnerzy

Imers     nVent

Radox radiators   FENIX

Ferro    Grupa Armatura

Sapho  Ferdom


Konkurs fotograficzny Nasze kuchnie 2024 - XII edycja - aranżacje kuchni

Konkurs fotograficzny Nasze kuchnie 2024 - XII edycja

Facebook
Instagram