coram
konkurs fotograficzny nasze łazienki 2020

Cristalstone - awangardowe umywalki i wanny wolnostojące

Oryginalne umywalki z fantazją

data aktualizacji: 07-07-2015, 12:39 – artykuł promocyjny

Oryginalna ceramika łazienkowa o wyszukanych kształtach i kolorach to propozycja dla osób poszukujących niestandardowych rozwiązań do urządzenia łazienki. Uwagę tych osób z pewnością zwróci ceramika włoskiej marki Disegno, w której producent eksperymentuje z formą, kolorem i wykończeniem.

Oryginalne umywalki z fantazją

Kilka lat temu Sabrina Selli podjęła się przełożenia kształtu kuli na ceramikę sanitarną. Efektem tej idei jest Sfera - idealnie kulista umywalka, bidet oraz miska w.c. Mimo iż jest to jedna z pierwszych propozycji włoskiego producenta, to niezmiennie pozostaje numerem jeden i jedyną taką formą na rynku. Drugim flagowym wzorniczo konceptem stylistycznym marki Disegno jest Splash - umywalka i brodzik w kształcie kleksa lub - jak kto woli - rozpryśniętej kropli wody. Umywalka o tym zabawnym kształcie tak się spodobała na rynku, że producent szybko uzupełnił kolekcję o modele w których kleks jest z prawej oraz z lewej strony blatu. Jako ostatnia do kolekcji dołączyła Mini Splash, czyli niewielka umywalka dedykowana do postawienia na blacie.

umywalka Sfera w kształcie kuli Coram Disegnoumywalka Splash w kształcie kleksa Coram Disegnoumywalka Mini Splash w kształcie kleksa Coram Disegno

        Sfera                                       Splash                                        Mini Splash

Kto powiedział, że umywalka podblatowa musi być nudna? To, że jest schowana nie oznacza, że jest niewidzialna. Na przekór ukryciu podblatowe umywalki Disegno zaskakują formą - uśmiechają się do swoich użytkowników (model Smile) lub puszczają do nich oko (Luna).

umywalka podblatowa Smile Coram Disegnoumywalka podblatowa SLuna Coram Disegno

Smile                                                                  Luna             

Najnowszym nowatorskim pomysłem Disegno, zrealizowanym przy współpracy z Emanuele Pangrazi, młodym włoskim designerem ze studia Mater, jest Catino. To delikatna stylistycznie kolekcja, która obficie czerpie zźródeł minimalizmu i ludowości. Jednym z najbardziej interesujących elementów kolekcji są głębokie umywalki w kształcie balii. Tę sielską inspirację podkreśla ustawienie elementu na surowym, drewnianym stole oraz wyposażenie w tarę do prania.

umywalka-balia Catino Coram Disegno

Catino

Elementem, który podkreśla oryginalność ceramicznych form Disegno jest kolor. Kolor ma wielką moc zmiany. W przypadku umywalki Splash, która z natury jest oryginalna, wprowadzenie koloru spotęgowało efekt - pomarańczowe, żółte lub zielone wypełnienie kleksa dodało formie wyrazistości. W tej właśnie opcji umywalka jest  najchętniej wybierana przez klientów.

Równie swobodnie jak w stylu nowoczesnym włoski producent czuje się w klasyce. I to tej z nutą retro. Doświadczenie oraz stylistyczna odwaga pozwalają mu na luźne interpretowanie konwencji, czego znakomitym przykładem jest seria Neo. Miało być klasycznie - jest klasycznie, tyle że z nutą nowoczesności. Stylizacyjnej nadbudowy jest w tej kolekcji akurat tyle, by poczuć klimat i nie przeciążyć estetycznie. Dzięki takiemu podejściu nawet umywalka z postumentem, największy gabarytowo element serii, jest lekka i finezyjna.

umywalka Box w kształcie kuli Coram Disegnoumywalka Ovo  z kolorowym wypełnieniem Coram Disegnoumywalka Fluid Coram Disegno

Box                                        Ovo                                              Fluid

Bogactwo oryginalnych form w ofercie Disegno nie oznacza jednak, że producent unika kształtów standardowych. Znajdziemy tu też umywalki takie jak Box przygotowane z myślą o wielbicielach geometrii i minimalizmu oraz Fluid, Qubo czy Ovo. Włoski producent nie byłby sobą, gdy tej ostatniej nie zaproponował w wersji z kolorowym wypełnieniem.

Reprezentantem marki Disegno Ceramica na polskim rynku jest firma Coram Poland należąca do Grupy Coram International.


Kontakt w sprawie produktów:

Coram Poland Sp. z o.o.
ul. Bełdan 4
02-695 Warszawa
tel. (22) 899 15 40
www: www.coram.pl
mail: wyślij wiadomość
Coram Poland Sp. z o.o.

baterie » panele prysznicowe » natryski » wanny » parawany nawannowe » kabiny prysznicowe » brodziki » umywalki » meble łazienkowe » akcesoria łazienkowe » płytki

Zobacz zdjęcia w galerii Coram

 Podobne artykuły
Płytka uruchamiająca – istotny detal

ceramika sanitarna

Płytka uruchamiająca – istotny detal

We współczesnych łazienkach coraz większą rolę odgrywa estetyka i technologiczna... więcej...

Bezdotykowe przyciski uruchamiające do WC firmy Viega - maksymalna higiena i unikalny design

ceramika sanitarna

Bezdotykowe przyciski uruchamiające do WC firmy...

Utrzymywanie wysokiego poziomu higieny i ograniczanie kontaktu z potencjalnie niebezpiecznymi drobnoustrojami jest w... więcej...

Miski wc z wbudowanym rozdrabniaczem

ceramika sanitarna

Miski wc z wbudowanym rozdrabniaczem

Pomporozdrabniacze wbudowane w ceramikę to nowatorskie rozwiązania, które pozwalają umieścić toaletę w... więcej...