Nowa polityka prywatności i plików Cookies                                                                           nasze serwisy:    wentylacyjny.pl   |   instalacjebudowlane.pl   |   kuchenny.com.pl   |   poradybudowlane.com.pl

patron besco

Łazienka z wydzielonymi strefami

artykuł promocyjny

Pomysł na łazienkę powinien uwzględnić potrzeby domowników, intymność w czasie korzystania ze wszystkich sanitariatów oraz funkcjonalność, które będą wynikać ze specyfiki pomieszczenia. W tym celu najlepiej jest wygospodarować strefy użytkowe tego pomieszczenia, które będą oddzielone za pomocą różnego rodzaju ścianek, przepierzeń, czy będą wynikać z kolorystyki wyznaczającej granice.

Łazienka z wydzielonymi strefami

Strefy w łazience

Podział łazienki na strefy powinien obejmować wydzielenie przestrzeni mokrej i suchej. W części narażonej na stały kontakt z wodą, czyli okolice wanny, prysznica i zlewu, powinny być odpowiednie zabezpieczenia przed wilgocią. W pozostałych miejscach istnieje większa dowolność w doborze materiałów na wykończenie.

Łazienka w kolorach roku 2021

fot.: Besco

Kolejny podział to wyróżnienie obszaru przeznaczonego na zbieranie i przygotowywanie prania oraz samą pralkę. Możliwości jest kilka, w dużych łazienkach można wygospodarować oddzielny kącik, który pomieści wszystkie potrzebne akcesoria lub stworzyć namiastkę pralni przenosząc tę funkcję za ściankę działową. W małych łazienkach pralka może znaleźć się w ciągu zabudowy w okolicach zlewu. Rozwiązanie to będzie korzystne ze względu na łatwą dostępność do instalacji wodnej i kanalizacyjnej.

Narożna strefa prysznicowa

fot.: Oltens

Stosując stelaże podtynkowe do WC bardzo często intuicyjnie tworzymy oddzielną strefę sanitarną. Zabudowa stelaża daje duże możliwości na kształtowanie przestrzeni i tworzenie nowych ścianek, wnęk i półek w obrębie łazienki.

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze łazienki" - zabudowa wokół stelaża WC, która stanowi półki

W każdej ze stref należy zadbać o funkcjnalność i estetykę. Nie można również zapomnieć o kilku szczegółach, które stanowią nieodzowny element każdej łazienki. I tak w strefie mokrej z umywalką konieczne jest zadbanie o właściwe oświetlenie z racji obecności lustra, które niemal zawsze znajduje się nad zlewem. Strefa toaletowa łazienki powinna być również wyposażona w praktyczne półki, najlepiej z drzwiczkami, dzięki którym wyeliminujemy przytłaczający efekt nagromadzenia kosmetyków w jednym miejscu. Półki odkryte lepiej sprawdzają się w roli dekoracji, na których można ustawić kwiaty, świece lub inne ozdoby.

Jeśli chcemy wprowadzić nastrój salonu kąpielowego, w którym pojawi się funkacja wypoczynkowo - relaksacyjna, warto zadbać o meble typu wygodne fotele, szezlongi a nawet leżaki.

fot.: Besco - salon kąpielowy z wanną w centralnej części pomieszczenia; w łazience umieszczono również fotel i dwie umywalki

 

Zabudowa w łazience

Dekoracyje wnęki w ścianie, półki nad sanitariatami, zabudowa stelażowa oraz meble łazienkowe sprawiają, że łazienka staje się pomieszczeniem zabudowanym, w którym gości minimalizm. Zabudowa w łazience pozwala także na podział pomieszczenia na wyraźne strefy funkcjonalne. Optyczne wyodrębnienie poszczególnych części ułatwi wspólne korzystanie z łazienki, zwłaszcza w czasie tak zwanego porannego szczytu.


 

  • wydzielenie stref funkcjonalnych w łazience - przykładowe aranżacje


fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze łazienki" - nawet w małej łazience możliwe jest wydzielenie kilku stref użytkowych - w tym przypadku wyraźnie podzielona podłoga wyodrębniła strefy funkcjonalne i choć są one zarysowane tylko optycznie, widać je wyraźnie

Cearmika z kolekcji Nive Grupy Armatura - aranżacja łazienki

fot.: KFA         

Kabiny prysznicowe kolekcja Lucid Riho

fot.: Riho

Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Besco, KFA, Riho, OltensPolecamy
konglomerat technistone w łazience trendy w łazience

Konglomerat, ceramika czy kamień naturalny?

 
Idealne drzwi do łazienki porady łazienkowe

Idealne drzwi do łazienki

 
Złote lustra w łazience ceramika sanitarna

Złote lustra w łazience

 
Grzejniki stalowe Diamond ogrzewanie łazienki

Grzejniki stalowe Diamond

 
Akcesoria aluminiowe Zobal meble i akcesoria

Akcesoria aluminiowe Zobal

 
Partnerzy

Magma      logo knauf

 Imers       SHARP

Weber   Rigips

 Luxum Cristalstone

Ferdom     logo Piramida


Aurora

nVentlogo Coram

logo Kuchinox    Laveo

Zainspiruj się - aranżacje kuchni

aranżacje kuchniFacebook
Instagram