Nowa polityka prywatności i plików Cookies                                                                           nasze serwisy:    wentylacyjny.pl   |   instalacjebudowlane.pl   |   kuchenny.com.pl   |   poradybudowlane.com.pl

Elita

Łazienka w stylu glamour

artykuł promocyjny

Kryształy nad głową w postaci rozbudowanego żyrandola, piękne dodatki i wszystko w błyszczącym wykończeniu to cechy, które nierozerwalnie łączą się ze stylem glamour. Najczęściej występuje w nim też rodzaj przeciwwagi w postaci koloru czarnego, który choć łagodzi blichtr wystroju to wnosi też dużo elegancji. 

Łazienka w stylu glamour

fot.: FFiL Śnieżka

Ze stylem glamour kojarzy się złoto i srebro, których nie może zabraknąć w takiej aranżacji. Najlepiej łączyć je z klasyczną czernią lub odcieniami fuksji, fioletu i czerwieni. Szyk glamour to błyskotki w detalach i mieniące się akacenty w całej powierzchni. Kolor z metaliczną poświatą, diamenty, kryształy i wysoki połysk muszą królować w łazienkach w stylu glamour.

Łazienka w stylu glamourŁazienka w stylu glamour - wanna Goya Glam

fot.: Besco - Czarna wanna wolnostojąca w stylu glamour oraz model Goya Glam w srebrnym kolorze

Misterne zdobienia obecne w każdym szczególe oraz płytki z przestrzenną fakturą w połączeniu z oryginalną i rzadką ceramiką w ciemnych tonacjach odpowiadają za wysoką klasę i elegancję takiej aranżacji. W łazienkach utrzymanych w kliamcie glamour powinno unikać się zimnych bieli i szarości. Lepiej jest zastąpić je wyrazistymi barwami o mocnym nasyceniu. Ozdobne elementy wnoszące błysk powinny być dobrze wyeksponowane. Meble z klasycznymi zdobieniami i płytki z tłoczeniami to tylko nieliczne dodatki odpowiedzialne za wzornictwo glamour. Równie duże znaczenia mają zdobione ramy i sztukateria. Jednak znakiem szczególnym są majestatyczne wanny wolnostojące, które zajmują centralną część pomieszczenia.

Łazienka w stylu glamourŁazienka w stylu glamour

fot.: Glazura łazienkowa zdobiona błyszczącymi elementami (konkurs fotograficzny "Nasze łazienki") oraz wnęka w ścianie łazienki wyłożona mieniącą się złotem mozaiką (Besco) jako wyznaczniki stylu glamour

Na rynku mamy dostęp do szerokiej gamy akcesoriów i dodatków w stylu glamour. Delikatne złocenia lub posrebrzane motywy pojawiają się na mydelniczkach, kranach, grzejnikach łazienkowych czy oprawach oświetleniowych. Oczywiście w takiej łazience nie może zabraknąć dużego żyrandola, z którego zwisać będą kryształy, ale oświetlenie boczne może być już nieco skromniejsze.

 Łazienka w stylu glamour łazienka w stylu glamour

                              fot.: Imers - wanna                        fot. Retrowoda.pl - mydelniczka sudi

Zestawiając poszczególne elementy wyposażenia takiej łazienki należy pamiętać o zachowaniu umiaru. Całość nie może się na siebie nakładać i wprowadzać przytłaczającego efektu przesytu. Należy odpowiednio wyważyć wzornictwo i kolory - przy dekoracyjnej glazurze lepiej ustawić jednolite meble (mogą być na wysoki połysk), a w sąsiedztwie bogato zdobionej komody lepsze będą gładkie kafelki. Nie można również przesadzić z ilością rzeczy w pomieszczeniu. Styl glamour lepiej prezentuje się na dużych przestrzeniach.

Ferro - aranżacja łazienki w stylu glamour

fot.: Aranżacja łazienki w stylu glamour z elementami retro według Ferro oraz czarne abażury w aranżacji z konkursu fotograficznego "Nasze łazienki"


Meble łazienkowe w stylu glamourMeble do łazienki w stylu glamour

fot.: Sanitti

W łazience glamour świetnie komponują się stylizowane krzesła, fotele, stoliki i toaletki. Bogactwo dodatków w połączeniu ze świetlistymi refleksami są bardzo kobiecym akcentem wnętrza. Jeśli chcemy wzmocnić tą stronę aranżacji możemy wyposażyć łazienkę w stylowe kuferki i pudełka jak w klasycznym buduarze. Nieco nowocześniejszy charakter mają przedmioty z mieniącym się brokatem, czy stylizowane na Hollywood dodatki.  

Łazienka w stylu glamourŁazienka w stylu glamour

fot.: Aranżacje łazienek w stylu glamour - propozycje biur projektowych: ewem oraz Katarzyna Kraszewska Architektura Wnętrz

łazienka w stylu glamour

fot. Corsan - wanna wolnostojąca Diva

 

Zobacz również : Lampy w stylu glamour

Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Sanitti Besco, Imers, Yeti.pl, Ferro, FFiL Śnieżka, ewem, Katarzyna Kraszewska Architektura Wnętrz, Corsan, Retrowoda.pl

Partnerzy

logo Piramida

Cristalstone Luxum

   Tesa

kaflando płytki ceramiczne

Invena  logo Besco

BISK      Imers

GTV     Riho

  Sapho      Emako

 Electrolux

Aurora

    logo Coram

Zainspiruj się - aranżacje kuchni

aranżacje kuchniFacebook
Instagram