Konglomerat kamienny Technistone

Blat w łazience

artykuł promocyjny

Blat w łazience jest przydatnym miejscem na wszelkie akcesoria i kosmetyki używane podczas codziennej toalety. Musi być wykonany z tworzywa odpornego na wilgoć i współgrać z wystrojem wnętrza. Blat to także bardzo często miejsce dekoracyjne wnętrza oraz dobry pomysł na zabudowę zlewu czy pralki. Blat może być częścią szafki podumywalkowej lub stanowić oddzielną konstrukcję. Jaki blat do łazienki wybrać: drewniany, kamienny, szklany, a może z tworzywa sztucznego ? Prezentujemy ciekawe pomysły.

Blat w łazience

Blat w łazience - jaki materiał

Na łazienkowy blat nadają się tworzywa odporne na wodę i zmiany temperatury. Do tego celu można wykorzystać płytki ceramiczne, którymi okleja się stelaż wykonany z płyt gipsowo - kartonowych lub betonu. Płytki mogą być identyczne jak na ścianie lub stanowić dekor wykonany, na przykład z mozaiki. Taki blat zawsze jest oryginalną częścią wystroju zależną od naszych upodobań i gustu. To my decydujemy o jego wielkości i kształcie. Płytki są materiałem wykazującym odporność na mechaniczne uszkodzenia oraz na działanie wilgoci i środków czyszczących, dlatego łatwo będzie je pielęgnować.
 

Zobacz również >> Konsola łazienkowa z maszyny do szycia

blatblat

fot.: blat wykonany z tego samego tworzywa co ściana oraz blat wyłożony mozaiką (konkurs fotograficzny "Nasze łazienki")

Równie stylowe jest wykończenie wykonane z kamienia naturalnego. Jest to przede wszystkim trwały materiał, który świetnie się prezentuje w każdym wnętrzu. Kamienny blat jest twardy i odporny na szkodliwe czynniki zewnętrzne. Dostarcza także szerokiej gamy rozwiązań kolorystycznych i strukturalnych, przez co idealnie pasuje do wnętrz utrzymanych tak w klasycznym jak i w nowoczesnym stylu.

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze łazienki" - blat z kamienia naturalnego

Blat umywalkowy Magma

fot.: Magma

 

Kolejnym naturalnym tworzywem wykorzystywanym do kreowania blatu w łazience jest drewno. Niepowtarzalnym urok oraz ciepło jakie wnosi drewno do stylizacji sprawiają, że warto poświęcić czas na impregnację i dbanie o ten surowiec. Drewniane blaty powinny być wykonane z odpornych na wilgoć gatunków, najlepiej egzotycznych lub twardych krajowych (dąb, jesion, buk), które należy odpowiednio zaimpregnować a w razie wystąpienia uszkodzeń można zedrzeć warstwę ochronną i wyszlifować powierzchnię przywracając mu nowy blask.

blat z drewna

drewniany blatdrewniany blatdrewniany blat

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze łazienki" - drewniany blat w łazience

Dąb w łazience

fot.: Edar

Blaty wykonane z tworzyw przemysłowych, takich jak laminaty (płyta wiórowa pokryta utwardzonymi w wysokiej temperaturze kilkunastoma warstwami tworzywa sztucznego), czy kompozyty (mieszanka zmielonych minerałów i żywic epoksydowo-akrylowych, np. corian, kerrock, staron) są bardzo popularne ze względu na łatwą dostępność i dobre właściwości fizyczne. Laminaty są najtańszymi wersjami, które można stylizować na drewno, metal czy kamień naturalny. Z kolei kompozyt mają taką strukturę, która pozwola na bezspoinowe wykończenie, co gwarantuje dużą wytrzymałość takiej konstrukcji.

fot.: Luxum - jednolity blat z umywalkami w kolorze białym wykonane z kompozytu

Konglomeratowy blat w kolorze Pearl DeltaKonglomeratowy blat Noble Imperial Grey

fot.: Technistone – blaty z konglomeratu w kolorze Pearl Delta oraz Noble Imperial Grey

Wdzięcznym tworzywem na blat jest również stal i szkło, które są łatwe do utrzymania w czystości oraz wnoszą nowoczesność i poczucie sterylności do pomieszczenia. Jest to bardzo stylowe wykończenie.

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze łazienki" - blat ze szkła Lacobel

 

Blat w łazience - pomysły na aranżacje

 

Novi-art

fot.: Blat w kolorze płytek idealnie pasuje do aranżacji (Novi-art). W drugiej aranżacji blat i półki nad blatem wkonane z tego samego materiału na ciemnym tle przykuwają wzrok (Koło)

Formativ

fot.: Formativ - szary blat świetnie współgra z wzorzystą płytką na ścianie, nie odwraca uwagi od stylowej komody

fot.: Coram - blat z wbudowanym relingiem jako wieszak na ręczniki oraz szafka podumywalkowa z blatem i wieszakiem (Koło)

Blat Luxum

fot.: Luxum

Szafka pod umywalkę

fot.: Harmony Studio

Ceramed

fot.: CeramedZobacz koniecznie:


 

Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Śnieżka, Harmony Studio, Coram, Koło, Magma, Novi-art, Formativ, Luxum, Edar, Technistone, Ceramed


PrzeglądyPartnerzy

Riho     Manufaktura wanien

logo Śnieżka       Emako

Magma

Luxum CristalstoneSapho   kaflando płytki ceramiczne

BISK        logo Piramida

  Invena   

      Electrolux   

logo Coram

Zainspiruj się - aranżacje kuchni

aranżacje kuchni


Facebook
Instagram