Armatura Kraków - baterie, panele, natryski

Natrysk przesuwny w łazience

data aktualizacji: 12-09-2016, 06:39 – artykuł promocyjny

Decydując sia na zakup natrysku prysznicowego do swojej łazienki, mamy do wyboru dwie możliwości: natrysk punktowy lub przesuwny. Aby podjąć właściwą i decyzję, której w przyszłości nie będziemy żałować, powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, aby zapewnić komfort i wygodę użytkownia wszystkim domownikom.

Natrysk przesuwny w łazience

Zarówno natryski punktowe, jak i przesuwne, mają swoje zalety. Pierwszy z nich jest doskonałym rozwiązaniem do łazienek o niewielkiej powierzchni. Posiada nieruchomy uchwyt. Aby zapewnić wszystkim użytkownikom optymalny dostęp do rączki prysznica, taki natrysk powinien być zamontowany na wysokości około 190 cm - tłumaczy Aneta Dziedzina, ekspert Grupy Armatura. Natomiast natrysk przesuwny daje nam możliwość indywidualnej regulacji wysokości prysznica, dzięki czemu stanowi on idealne rozwiązanie w szczególności dla osób starszych oraz dzieci. Dodatkowo poprzez wyposażenie natrysku w wielofunkcyjną słuchawkę możemy także dopasować intensywność strumienia i wysokość temperatury do swoich potrzeb.

 

Kąpiel w strugach deszczu

W grupie natrysków przesuwnych zecydowanie najciekawszą propozycję stanowią deszczownie, które oprócz tradycyjnej słuchawki, wyposażone są w specjalną głowicę talerzową, rozpraszającą wodę. Głowica montowana jest do ściany. Montaż deszczowni pozwala nam cieszyć się przyjemnością masażu wodnego, który poprawia krążenie krwi i rozluźnia spięte mięśnie. W zależności od indywidualnych preferencji możemy regulować intensywność strumienia wody - od lekkiej mżawki po intensywne strugi. Dodatkowym atutem deszczowni jest także ekonomiczność. Wyposażenie tego rodzaju natrysku w napowietrzacz, który rozbija strumień bez wyraźnej zmiany jego intensywności, zapewnia oszczędne wykorzystanie wody. Zaletą deszczowni, która jest doceniana przede wszystkim przez osoby starsze oraz niepełnosprawne, jest fakt, iż nie musimy samodzielnie trzymać słuchawkę.

Bateria natryskowa z deszczownią Duna - Armatura Kraków

- Decydując się na zakup deszczowni, warto upewnić się czy posiada ona system zapobiegający osadzaniu się kamienia - podpowiada Aneta Dziedzina, ekspert z Grupy Armatura. - Zapewnia on bowiem samodzielne oczyszczanie wylotów bez konieczności czasochłonnej konserwacji - dodaje.
Mówiąc o deszczowniach nie można pominąć walorów estetycznych tego rozwiązania. Deszczownie znajdą zastosowanie w minimalistycznych, eleganckich wnętrzach. Charakterystyczny design natrysku podkreśli też nowoczesny i odważny wystrój łazienek.

 

Relaks pod kolumną

Coraz bardziej popularne są panele natryskowe wyposażone w dysze masujące. Jednak ich minusem jest brak możliwości montażu w odkrytych wannach lub prysznicach poprzez poziome ustawienie strumieni wody.   Alternatywą dla tego typu modeli są kolumny natryskowe, które podobnie jak w przypadku deszczowni, wyposażone są w głowice, montowane bezpośrednio w kabinie. - Kupując kolumnę natryskową, sprawdzajmy z jakiego materiału została wykonana - podpowiada Aneta Dziedzina. - Najtrwalszym rozwiązaniem są te, w produkcji których użyto mosiądzu. Co równie istotne, aby wyeliminować konieczność samodzielnego dopasowania poszczególnych elementów, warto wybrać model z wbudowaną baterią - dodaje. Ważne także, aby sprawdzić czy dany model, podobnie jak w deszczowniach, posiada system samodzielnego odkamieniania, który zagwarantuje bezawaryjne działanie urządzenia.


 

Kontakt w sprawie produktów:

Armatura Kraków S.A.
ul. Zakopiańska 72
30-418 Kraków
tel. (12) 25 44 200
www: www.kfa.pl
mail: wyślij wiadomość
Armatura Kraków S.A.

baterie łazienkowe » baterie kuchenne » grzejniki aluminiowe » zawory


Zobacz zdjęcia w galerii Armatura Kraków


Podobne artykuły
Biała elegancja w łazience

armatura łazienkowa

Biała elegancja w łazience

Aranżacja łazienki w kolorze białym w ostatnim czasie cieszy się sporą popularnością. Zastosowanie bieli w łazience... więcej...

Niewidoczny prysznic, to możliwe

armatura łazienkowa

Niewidoczny prysznic, to możliwe

Wanna czy prysznic to pytanie zadaje sobie większość osób urządzających swoje łazienki. Zanim podejmiemy... więcej...

Bateria podtynkowa z dobraną wylewką

armatura łazienkowa

Bateria podtynkowa z dobraną wylewką

Urządzając lub planując remont łazienki w domu, warto pomyśleć o montażu baterii podtynkowej. Armatura tego typu... więcej...