Elita

Designerska łazienka

artykuł promocyjny

Łazienka jest pomieszczeniem, które w znacznej mierze obrazuje podejście jej właścicieli do kwestii urządzania wnętrz. Bardzo często jest też najtrudniejszą do urządzenia częścią domu. Wymaga odpornych tworzyw, zaangażowania i poszukiwania ciekawych rozwiązań. Odejście od szablonowego traktowania chociażby sanitariatów na rzecz wyszukanych modeli staje się standardem w wielu domach z duszą. Każda łazienka zasługuje na szczególne traktowanie. A każdy z nas zasługuje na wyjątkową łazienkę, w której nie tylko zadbamy o ciało, ale również o duszę.  

Designerska łazienka

Projekt będący syntezą ogólnie uznanych trendów, troski o topowe kwestie ekologii oraz oparty na funkcjonalnym, ale nie prozaicznym wyposażeniu jest inwencją twórczą godną uwagi i pochwały. W poszukiwaniu nietrywialnych konceptów nadawania wnętrzu ciekawego charakteru wszystkie triki są dozwolone.

Designerska łazienkaDesignerska łazienka

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze łazienki" - luksusowe materiały i nietypowy pomysł na aranżację łazienki skutkują zaskakującą formułą tej przestrzeni

 

Łazienka dla indywidualistów

Kreowanie wnętrza na bazie indywidualnych cech dopasowanych do charakteru jego głównych użytkowników jest swoistym manifestem na rzecz designu, a sprzeciwem wobec masowej produkcji. Rys indywidualności w aranżacji przestrzeni życiowej to odważny krok, który wymaga jednak od nas otwartości i pomysłowości przeniesionych na grunt pragmatyzmu. Oprócz cech czysto wizualno - estetycznych bardzo ważne jest uwzględnienie przymiotów utylitarnych – w końcu owe rozwiązania mają służyć nam na co dzień. Zasada użyteczności przeplatająca się ze zdrowym rozsądkiem oraz jak najwyższy poziom twórczych kreacji daje obraz indywidualnego stylu. Stylu, który nie ma sztywnych ram i nie ogranicza naszej wyobraźni.

Designerska łazienka - łazienka dla indywidualistówDesignerska łazienka - łazienka dla indywidualistów

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze łazienki" - łazienka utrzymana w biało-czarnej kolorystyce z wykorzystaniem tapety imitującej brzozowy las. W aranżacji wykorzystano również unikatowe elementy wyposażenia - murowana wanna, oryginalne lampy i wieszak z napisem

Designerska łazienka - łazienka dla indywidualistów

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze łazienki" - naturalne tworzywa i indywidualny akcent w postaci grzejnika wzorowanego na kształt gitary stanowią o charakterze wnętrza i odkrywają upodobania właściciela

 

Design i luksus

Poszukiwania materii, która odzwierciedla naszą osobowość może być ciekawą podróżą po stylach, trendach i świecie designu. Różnorodność form oraz pojawianie się wciąż nowych, coraz bardziej doskonałych materiałów umożliwia wcielanie w życie inwencji uznawanych dotychczas za absurdalne lub pozostające w sferze wyobraźni. Kolejną ważną sferą jest kształt, który może zdziałać optyczne cuda. Współgranie kilku wymiarów to ciekawa iluzja. Podobnie jest z perspektywą, która oddaje głębię i wydobywa tym samym nową jakość przestrzeni. Tworzenie kompozycji na bazie własnych upodobań pozwala na realizację marzeń, które są chyba najprzyjemniejszym aspektem naszego życia zmuszającym nas do działania i ciągłego poszukiwania. Kręgosłupem twórczego zapału mogą być elementy, które mają uniwersalny wymiar - nieśmiertelny urok słojów zaklęty w drewnie, ponadczasowe skarby z wnętrza Ziemi, czy wiecznie modne duety kolorystyczne.

Design i luksus w łazienceDesign i luksus w łazience

                    fot.: Luxum                                                         fot.: Massi

Warto również wprowadzić element awangardy i swobody twórczej odkrywającej nasze ego. Ważne by wszystko było wysmakowane i dopracowane w każdym szczególe. W takiej łazience, obok elementów o charakterze indywidualnym wprowadźmy ikony designu, które podkreślą rangę aranżacji. Twórczy miszmasz pozwala na produktywne łączenie i mieszanie różnych stylów.

Design i luksus w łaziencenietypowy brodzik na wymiar Luxum

fot.: Opoczno - aranżacja łazienki z płytkami z kolekcji Fusion. Stylizacji charakteru nadają designerskie meble wykonane z plastiku, który jest ultranowoczesnym materiałem. Podobnie jest w przypadku drugiej aranżacji, w której wykorzystano oryginalny pomysł na powierzchnię prysznicową (Luxum)

  • Retro wciąż pożądane

Styl retro jak żaden inny łączy w sobie klasę i nowoczesność. Pozostaje przy tym bardzo subtelny, lekki i niemal bajkowy. Znaczenie kolorów i kształtów o zaokrąglonej bryle jest ekspresją o niebanalnym wyrazie.

Devon

fot.: AG Grzejniki - Grzejnik Gold Devon

Zobacz także: Łazienka w stylu retro

 

  • Przepych z nowym obliczem

Przepych kojarzony jest z brakiem smaku. Nadmiar może jednak stać się zalążkiem nowej wizji przestrzeni utrzymanej w duchu dworskiej maniery. Bogactwo, które jest spuścizną dorobku cywilizacyjnego i kulturowego daje szeroką gamę narzędzi i tworzyw do powstania nowej klasy.

Zobacz także: Styl art deco w łazience

 

Design w łazience
 

  • Niezwykłe umywalki

Indywidualizm może objawiać się w poszukiwaniu nietypowych rozwiązań na bazie unikatowych przedmiotów, których przeznaczenie, na przykład kojarzone jest z inną sferą życia lub nadawaniu nowego wymiaru już istniejącym elementom. Jednym z takich przykładów jest twórcze wykorzystanie umywalki. Ten prosty i wydawałoby się banalny sanitariat może mieć nietuzinkową rolę w kształtowaniu oblicza łazienki.

Designerska łazienka - niezwykłe umywalkiDesignerska łazienka - niezwykłe umywalki

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze łazienki" - aranżacja łazienki z betonowymi ścianami oraz umywalką o finezyjnym kształcie i ciekawym oświetleniem

To za jej sprawą można wprowadzić motyw przewodni do stylizacji lub narzucić całkiem nowy wymiar naszej aranżacji. Współczesne umywalki to nie tylko wybór między okrągłą a kwadratową posturą, ale całe spektrum możliwości - różnorodne kolory, wyrafinowane kształty i luksusowe materiały.

Designerska łazienka - niezwykłe umywalki

fot.: Luxum - designerska umywalka kompozytowa inspirowana naturą (w kształcie amonitu) 

Osobom poszukującym oryginalnych pomysłów czasem wystarczy zwykła umywalka w ciekawym otoczeniu. I tak zamiast tradycyjnego blatu możne stworzyć ciekawy aranż na bazie elementu z odzysku lub wykreowanego specjalnie dla naszych oczekiwań.

umywalka Mini Splash w kształcie kleksa Coram Disegnoumywalka-balia Catino Coram Disegnoumywalka podblatowa Smile Coram Disegno

fot.: Coram


Zobacz również: 
Umywalki stojące na podłodze

  • Oryginalne wanny

Wanna, która stanowi serce łazienki może przybierać nieregularną formę lub być schowana pod ścianą i pełnić jedynie funkcję czysto sanitarną. Dla osób poszukujących odważnych wizji producenci przygotowali szereg intrygujących sylwetek tej części wyposażenia łazienki. Wanna to wizja doskonałości zaklęta w zachowaniu odpowiednich proporcji i ergonomicznego kształtu dopasowującego się do ludzkiego ciała. Zestawiona z umywalką stworzy kompilację na miarę designu przyszłości. Coraz częściej można również spotkać barwne modele. 

wanna wolnostojąca TreRIHO - wanna GranadaDesignerskie wanny - PMD PiramidaDesignerskie wanny - BESCODesignerskie wanny - MassiDesignerskie wanny - LuxumViya Glam 160 - wanna wolnostojąca BescoDesignerskie wanny - Diana od CoramMarmorin Goccia
Wanna wolnostojąca Marmorin Design Alice INovellini - Sense 1RihoMarmorin - Wanna wolnostojąca Jena

fot.: Designerskie wanny - Coram, Besco, Luxum, Massi, Sanitti, RIHO, Novellini, Marmorin Design, Jeta

 

Sprawdź koniecznie: design ze świata
 

Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Coram, AG Grzejniki, Besco, Luxum, Massi, RIHO, Novellini, Jeta, Marmorin DesignFacebook
Instagram