konkurs fotograficzny nasze łazienki 2021

Płytki ceramiczne strukturalne

data aktualizacji: 17-07-2020, 05:14 – artykuł promocyjny

Współczesne propozycje wykończenia ścian bazują nie tylko na kolorze, który oczywiście jest ważny i kształtuje nasze pierwsze odczucia, ale również na strukturze. Płytki stworzone na bazie piękna formy podkreślają i w elegancki sposób wydobywają głębię barw. Taka propozycja jest alternatywą podążającą za nowoczesnym nurtem wielowymiarowości, który zdominował nasze życie i otoczenie. Struktura wyraża emocje, uwydatnia klimat miejsca, harmonizują przestrzeń. Inspiracje zaczerpnięte są z otaczającego nas świata i łączą klasykę, prostotę z elegancją i nowoczesnością.

Płytki ceramiczne strukturalne

Płytki fakturowe

Trójwymiarowe struktury - efekt fali, plecionej maty, czy struktura drewna wyczuwalna w dotyku - to tylko niektóre możliwości technologii produkcji płytek ceramicznych. Wszystkie te zabiegi w połączeniu z barwą tworzą niepowtarzalny efekt, który uspokaja i wycisza lub pobudza i motywuje.

fot.: Tubądzin - kolekcja Scoria projektu Macieja Zienia

Ornamentyka wydaje się być przestarzałą metodą zdobienia wnętrz, ale coraz częściej do łask wracają delikatne wzory tłoczone w strukturze każdego kafelka. Bardzo modne i wyrafinowane stało się również stosowanie ozdobnych elementów w postaci błyszczących kryształów wtopionych w fakturę płytki.

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze łazienki" - aranżacje na bazie płytek strukturalnych

Postęp w metodach produkcji płytek ceramicznych jest miarą ogromnego wyboru, łącznie z możliwością uzyskania rzadko powtarzalnych struktur wiernie imitujących drewno, czy naturalny kamień. Jakość zdobień ceramiki jest na bardzo wysokim poziomie i stale się rozwija. Nanoszenie dobrej jakości grafiki na powierzchnie strukturalne pozwala uzyskać zaskakujące efekty w zdobieniu ceramiki.

Petra Antiqua - Neo HedonismYeti.pl

fot.: Yeti.pl - płytki Petra Antiqua prezentujące różne oblicza kamienia

Tego typu płytki można odnaleźć w wielu kolekcjach oferowanych przez producentów płytek ceramicznych. Modne stało się również ich łączenie z oświetleniem LED, które podkreśla, emanuje i upiększa tak wykończoną ścianę. Wypukła struktura płytek sprawia, że ściana nabiera cech obrazu. Pomieszczenie przez to staje się przestronniejsze i bardziej intrygujące. Wzrok podąża za geometrycznym, powtarzającym się kształtem, który wprowadza spójność. Niekiedy, umiejętnie zastosowany dekor może dać złudzenie ruchu. Jest to korzystne zjawisko dla pomieszczeń o małej powierzchni. Podobną rolę spełni błyszcząca powierzchnia płytki.   

Wypukła struktura płytek CoramWypukła struktura płytek CoramWypukła struktura płytek Coram

fot.: Coram

Coram - płytki ApariciCoram - płytki ApariciCoram - płytki Aparici

fot.: Coram - Płytki Aparici


Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Tubądzin, Coram, Yeti.plPodobne artykuły
Łazienka w surowym klimacie - Beton w łazience

podłogi i ściany

Łazienka w surowym klimacie - Beton w łazience

Chcąc nadać wnętrzu charakter nowoczesności i ekstrawagancji, warto sięgnąć po rewolucyjny produkt jakim jest... więcej...

Fugowanie płytek w łazience - praktyczne porady

podłogi i ściany

Fugowanie płytek w łazience - praktyczne porady

Fugowanie jest obowiązkowe i możemy je przeprowadzić samodzielnie tuż po wyschnięciu kleju. Każdy z nas z pewnością... więcej...

Jak zlikwidować plamy i zacieki ze ścian

podłogi i ściany

Jak zlikwidować plamy i zacieki ze ścian

Plamy i zacieki na ścianie to popularny problem, z którym prawie każdy miał do czynienia. Niejednokrotnie... więcej...