Magnat

Instal-Projekt - Patron działu Grzejniki łazienkowe

Jak wybrać grzejnik do łazienki

data aktualizacji: 08-01-2016, 08:36 – artykuł promocyjny

Bez względu na to, czy mamy dużą czy małą łazienkę, odpowiednio dopasowany grzejnik łazienkowy rozwiąże nasze problemy ze skutecznym jej ogrzaniem. Wybierając odpowiednie urządzenie musimy pamiętać, aby nie kierować się jedynie jego kształtem czy kolorem, lecz przede wszystkim funkcjonalnością, najbardziej odpowiednią do naszej łazienki.

Jak wybrać grzejnik do łazienki

Łazienka jest pomieszczeniem, w którym najbardziej odczuwamy zimno. Wybierając urządzenie grzewcze do łazienki pamiętajmy, że temperatura powietrza powinna być w niej wyższa niż w innych pomieszczeniach i wynosić ok. 24°C. Powinniśmy zatem zadbać o to, aby zawsze panował w niej komfort gwarantujący, że wyjście z kąpieli lub spod prysznica nie będzie nieprzyjemnym doświadczeniem. Dobry grzejnik powinien dawać ciepło, być ozdobą łazienki i służyć nam przez długie lata. Jeżeli wyposażymy go w dodatkowe akcesoria, grzejnik może stać się wielofunkcyjnym sprzętem domowym - suszarką na ręczniki, wygodną półeczką, a także dzięki zainstalowaniu dodatkowej grzałki elektrycznej, dogrzewać nas poza sezonem grzewczym.

 

Funkcjonalnie i wygodnie

W obecnie projektowanych mieszkaniach kosztem powierzchni łazienek powiększa się zwykle przestrzeń pokojów dziennych. Łazienki i sypialnie stają się coraz mniejsze i bardziej kompaktowe. Nie oznacza to jednak wcale, że musimy rezygnować z komfortu i wygody. Urządzając małe powierzchni musimy po prostu pamiętać, aby zadbać o spójność wystroju oraz ograniczenie liczby sprzętów i mebli, poprzez wybór tych najbardziej funkcjonalnych. Dobór odpowiedniego grzejnika łazienkowego pozwoli nam uzyskać dodatkową przestrzeń na suszenie ręczników i ubrań przez cały rok oraz uatrakcyjnić wystrój łazienki.

grzejnik  łazienkowy Purmo Muna

„Idealnym urządzeniem do małych łazienek jest model Muna marki Purmo. Grzejnik ten charakteryzuje się szerokimi, płaskimi kolektorami, dzięki czemu wygląda oryginalnie i nowocześnie. Jest bardzo praktyczny - charakterystyczna forma kolektorów ułatwia wieszanie ręczników. Ogromną zaletą, szczególnie dla łazienek z oknem, jest dostępność grzejnika Purmo Muna w wielkościach pozwalających na montaż nawet pod niskim parapetem - najmniejszy rozmiar o wysokości 53 cm i długości 80 cm zmieści się niemal wszędzie” - radzi Robert Skomorowski.

 

Mały wymiar, duża moc

Najtrudniej jest dobrać odpowiednie urządzenie do niewielkiej, ale zimnej przestrzeni. Czasami powierzchnia łazienki jest mała, lecz ze względu na swoje położenie lub obecność okna trudno jest w niej utrzymać ciepło. Wówczas idealnym rozwiązaniem jest niewielki lecz bardzo wydajny grzejnik, taki jak np. Purmo Apia. „Wysoka moc grzewcza przy zachowaniu kompaktowych wymiarów, to główna cecha tego modelu. Zazwyczaj w grzejnikach łazienkowych kolektory ustawione są w jednej linii. Natomiast Purmo Apia został wyposażony w podwójne kolektory, ustawione symetrycznie po dwóch stronach pionowej osi grzejnika. Dzięki temu urządzenie zapewnia niemal dwukrotnie wyższą moc grzewczą” - mówi ekspert marki Purmo. Dodatkowo drabinkowa konstrukcja Purmo Apia pozwala na wygodne zawieszanie ręczników.

grzejnik  łazienkowy Purmo Muna

 

Siła tkwi w szczegółach

Grzejnik łazienkowy powinien przede wszystkim dawać nam ciepło i zapewniać komfort termiczny podczas codziennych kąpieli. Jednak jeśli wyposażymy go w dodatkowe akcesoria może stać się on nowoczesnym wielofunkcyjnym domowym sprzętem. „Powinniśmy zatem szukać rozwiązań, które można uzupełniać o szeroki zakres akcesoriów. Wszystkie modele grzejników łazienkowych marki Purmo można uzupełnić o funkcjonalne dodatki. Najbardziej przydatne są uchwyty i wieszaki pozwalające na wygodne suszenie ręczników czy przemoczonych ubrań. W niewielkich łazienkach idealnie sprawdzają się także estetyczne szklane półeczki, które dostarczają dodatkowego miejsca do przechowywania łazienkowych drobiazgów” - radzi Robert Skomorowski.

wieszak ręcznikowy typ V chromowanygrzejnik łazienkowy ze szklaną półkągrzałka elektryczna

Dodatkowo w każdej łazience, niezależnie od jej rozmiaru, warto zamontować ułatwiające życie urządzenie, jakim jest elektryczna grzałka Purmo. Grzałka pozwoli nam korzystać z ciepłych kolektorów przez cały rok, niezależnie od sezonu grzewczego. W naszym klimacie często zdarzają się chłodne wiosny i lata - posiadając grzałkę elektryczną nie będziemy skazani na nieprzyjemny chłód w łazience. Dodatkowo grzejnik łazienkowy z podłączoną grzałką może nam służyć jako miejsce do suszenia ręczników czy też przemoczonej bielizny poza sezonem grzewczym. Grzałka Purmo dzięki prostej konstrukcji pokrętła nie sprawia kłopotów z ustawieniem temperatury oraz utrzymaniem czystości.


 

Opracowanie: Redakcja
Żródło: Rettig Heating Sp. z o.o.

Podobne artykuły
Design w mieszkaniu - jak go podkreślić za pomocą grzejnika

ogrzewanie łazienki

Design w mieszkaniu - jak go podkreślić za pomocą...

Mieszkamy w kraju, w którym klimat ma ogromny wpływ na budowanie domów. Mroźne zimy, choć ostatnio... więcej...