konkurs fotograficzny nasze łazienki 2023

Elita

Łazienka nowoczesna

artykuł promocyjny

Styl nowoczesny jest bardzo subtelnym połączeniem nowinek technologicznych z gustownym wystrojem. Jego najważniejszym atrybutem jest podążanie za trendami, które mogą również mieszać się z klasyką. Łazienka utrzymana w takiej stylizacji może być skomponowana stopniowo - od uniwersalnej bazy, poprzez modne dodatki i designerskie akcenty. W tak zaprojektowanym wnętrzu łatwiej będzie wprowadzać zmiany zgodne z panującą modą. Nowoczesna łazienka jest bowiem subtelną fuzją przeszłości, teraźniejszości i przyszłości.

Łazienka nowoczesna

Charakter wnętrza buduje się w oparciu o zastosowane w nim rozwiązania użytkowo - estetyczne. Bardzo często w tak zaaranżowanej łazience odchodzi się od standardowych kształtów i faktur. Ma być oryginalnie i z pomysłem. Użycie ciekawych form, zamiana stonowanych i spokojnych barw na rzecz odważnych i energetyzujących kolorów oraz stworzenie namiastki awangardy, zarówno w doborze różnych materiałów, jak i łączeń stylistycznych skutkuje oryginalnością.

Umywalka meblowa Traffic KOŁO zamontowana na blacie łazienkowym

fot.: Koło - fototapeta przedstawiająca czarno - białą grafikę panoramy miasta oraz intensywna żółta ściana są głównymi motywami przewodnimi tego wystroju

Choć nowoczesność często łączona jest z minimalizmem, to w praktyce jest to styl obfitujący w różnorakie stylizacje. Właściwie dla każdego może on oznaczać coś innego - podobnie jak to jest ze stylem klasycznym. Co więcej styl nowoczesny bardzo szybko ewaluuje i to co do niedawna było nowoczesne staje się przestarzałe. Jedno jest jednak niezmienne - musi być innowacyjne i nowatorskie, a to wymaga wysokiej jakości.

Nowoczesne rozwiązania - minimalistyczne meble łazienkowe Defra

fot.: Defra - minimalizm, który nadal święci triumfy w aranżacjach wnętrz, ma się równie dobrze w łazienkach.

Stylistyczne konfrontacje, w których w roli tła występują nowoczesne płytki, a jako dodatki stosowane są elementy retro, czy art deco nie są kontrowersyjne, pod warunkiem, że zostaną skomponowane ze smakiem. Nowoczesność bowiem może zaskakiwać i być kontrowersyjna.

FFiL Śnieżka - połączenie kremowego i czerwonego w łazienceŁazienka nowoczesna - wszystkie instalacje ukryte

fot.: Śnieżka - sztuka łączenia                           fot.: Viega - odpływy liniowe wpisują się           
różnych struktur, kolorów i materiałów                        w nowoczesny wygląd łazienki                           

fot.: Aurora Technika Świetlna


Nietypowe rozwiązania

 

  • Patchworkowy wystrój

 

Metoda patchworkowego zdobienia wnętrz jest kolorowa, niesie ze sobą optymizm i idealnie pasuje dla osób ceniących wolność, swobodę i emanujących pozytywną energią. Taki styl jest bardzo kreatywny i właściwie brak jest ścisłych ram, które by nas ograniczały. Łazienka urządzona z kolorowych wstawek podkreśla piękno materiałów oraz nadaje aranżacji wyrazistości.

Nowoczesna łazienka - patchworkowy wystrój

fot.: Opoczno - płytki Crystal Palace tworzą patchworkową kombinacje różnokolorowych płytek strukturalnych

Podobny efekt uzyskamy stosując inny bardzo modny wzór pepitki, czy struktury przestrzennej, czyli 3D. Pomocne w tym będą płytki strukturalne oraz bogate możliwości cyfrowego zdobienia.

 

Zobacz więcej: Płytki patchwork w łazience

 

  • Ciekawy dodatek - drabina


Drabina nie koniecznie kojarzy się nam z wystrojem łazienki, ale coraz cześciej oprócz czysto pragmatycznego przesłania, czyli pomoc przy remoncie lub jako pomoc w dostaniu się do wyżej umieszczonych półek, zaczyna pełnić również funkcję dekoracyjną. Drabina w roli wieszaka lub półeczki.

fot.: Koło              


Zobacz więcej: Drabina w łazience - pomysł na aranżację


  

  • Druciane i plastikowe krzesło

Druciane i plastikowe krzesło prezentują się bardzo delikatnie, dlatego pasują do większości stylów. Jest to subtelny dodatek, który staje się niemal niezauważalny we wnętrzu. Niezwykła konstrukcja użytkowa stanowi delikatną granicę między sztuką i designem. Te tak zwane druciaki o delikatnej formie tworzą transparentną i ponadczasową instalację. Są to krzesła, które cieszą się dużą popularnością, gdyż lekką konstrukcją nie zabierają praktycznie przestrzeni, wprowadzając do wnętrza industrialny szyk.

Nowoczesna łazieka - druciane krzesłogrzejnik jaga

                 fot.: Koło                                                               fot.: Jaga Polska

Moda na wprowadzanie designerskich mebli do przestrzeni łazienkowej ma się dobrze i nadal zyskuje w oczach wizjonerów i projektantów wnętrz. Praktycznie każdy oryginalny mebel sprawdzi się w tej roli.


Przeczytaj koniecznie >> Krzesło w łazience - stylowy dodatek

 

  • Ściana w roli tablicy

Taki efekt uzyskamy stosując farbę tablicową, dzięki której paktycznie codziennie możemy tworzyć nową stylizację łazienkowej ściany. Na ciemnym tle ładnie wpiszą się jasne meble oraz duże lustra.

fot.: Koło

  • Konsola łazienkowa

Sprawdzi się jako toaletka lub zastąpi sztampową szafkę pod umywalkę. Lekka, stylowa i nieco kobieca konsola to idealne rozwiązanie do łazienki w każdym stylu. 

Łazienka nowoczesna - konsola pod umywalkę

fot.: Elements

Przeczytaj koniecznie >> Konsola w łazience

  • Nowoczesna łazienka z prysznicem bez brodzika

Kwestia nowoczesności w łazience często idzie w parze w rozwiązaniach podtynkowych, w tym również odpływach podłogowych, które pozwoliły nam zrezygnować z brodzika. To bardzo istotne wizualnie posunięcie, które sprawia, że podłoga pozostaje jednolita, a przestrzeń wydaje się być optycznie większa. Przeczytaj, jak wybrać >> Nowoczesne kabiny prysznicowe bez brodzika.

Nowoczesna łazienka bez brodzika

fot.: Ferro

 

Nowoczesna łazienka - przykładowe aranżacje
 

Nowoczesna łazienka - przykładowe aranżacje

fot.: Instal-Projekt - aranżacja czarno - białej łazienki z elementami loftowymi

Nowoczesna łazienka LuxumNowoczesna łazienka - przykładowe aranżacje

                  fot.: Luxum - nowoczesna łazienka                 fot.: Aurora Technika Świetlna - aranżacja    
                z zastosowaniem betonu                                 otwartej łazienki na poddaszu
architektonicznego                                                         

     fot.: MGN                                                     fot.: MikołajskaSTUDIO

fot.: Projektyw

fot.: Nasciturus

fot.: Foorma

Nowoczesna łazienka - połączenie starego z nowym

fot.: Deante

 

Zobacz koniecznie:


Sprawdź także więcej aranżacji w galerii zdjęć >> łazienka w stylu nowoczesnymOpracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Instal-Projekt, Viega, Śnieżka, Luxum, Defra, Koło, Aurora Technika Świetlna, MGN, Projektyw, Nasciturus, Foorma, MikołajskaSTUDIO, Deante, Ferro, ElementsFacebook
Instagram