Nowa polityka prywatności i plików Cookies                                                                           nasze serwisy:    wentylacyjny.pl   |   instalacjebudowlane.pl   |   kuchenny.com.pl   |   poradybudowlane.com.pl
konkurs fotograficzny nasze łazienki 2024

Elita

Łazienka nowoczesna

artykuł promocyjny

Styl nowoczesny jest bardzo subtelnym połączeniem nowinek technologicznych z gustownym wystrojem. Jego najważniejszym atrybutem jest podążanie za trendami, które mogą również mieszać się z klasyką. Łazienka utrzymana w takiej stylizacji może być skomponowana stopniowo - od uniwersalnej bazy, poprzez modne dodatki i designerskie akcenty. W tak zaprojektowanym wnętrzu łatwiej będzie wprowadzać zmiany zgodne z panującą modą. Nowoczesna łazienka jest bowiem subtelną fuzją przeszłości, teraźniejszości i przyszłości.

Łazienka nowoczesna

Charakter wnętrza buduje się w oparciu o zastosowane w nim rozwiązania użytkowo - estetyczne. Bardzo często w tak zaaranżowanej łazience odchodzi się od standardowych kształtów i faktur. Ma być oryginalnie i z pomysłem. Użycie ciekawych form, zamiana stonowanych i spokojnych barw na rzecz odważnych i energetyzujących kolorów oraz stworzenie namiastki awangardy, zarówno w doborze różnych materiałów, jak i łączeń stylistycznych skutkuje oryginalnością.

Umywalka meblowa Traffic KOŁO zamontowana na blacie łazienkowym

fot.: Koło - fototapeta przedstawiająca czarno - białą grafikę panoramy miasta oraz intensywna żółta ściana są głównymi motywami przewodnimi tego wystroju

Choć nowoczesność często łączona jest z minimalizmem, to w praktyce jest to styl obfitujący w różnorakie stylizacje. Właściwie dla każdego może on oznaczać coś innego - podobnie jak to jest ze stylem klasycznym. Co więcej styl nowoczesny bardzo szybko ewaluuje i to co do niedawna było nowoczesne staje się przestarzałe. Jedno jest jednak niezmienne - musi być innowacyjne i nowatorskie, a to wymaga wysokiej jakości.

Nowoczesne rozwiązania - minimalistyczne meble łazienkowe Defra

fot.: Defra - minimalizm, który nadal święci triumfy w aranżacjach wnętrz, ma się równie dobrze w łazienkach.

Stylistyczne konfrontacje, w których w roli tła występują nowoczesne płytki, a jako dodatki stosowane są elementy retro, czy art deco nie są kontrowersyjne, pod warunkiem, że zostaną skomponowane ze smakiem. Nowoczesność bowiem może zaskakiwać i być kontrowersyjna.

FFiL Śnieżka - połączenie kremowego i czerwonego w łazienceŁazienka nowoczesna - wszystkie instalacje ukryte

fot.: Śnieżka - sztuka łączenia                           fot.: Viega - odpływy liniowe wpisują się           
różnych struktur, kolorów i materiałów                        w nowoczesny wygląd łazienki                           

fot.: Aurora Technika Świetlna


Nietypowe rozwiązania

 

  • Patchworkowy wystrój

 

Metoda patchworkowego zdobienia wnętrz jest kolorowa, niesie ze sobą optymizm i idealnie pasuje dla osób ceniących wolność, swobodę i emanujących pozytywną energią. Taki styl jest bardzo kreatywny i właściwie brak jest ścisłych ram, które by nas ograniczały. Łazienka urządzona z kolorowych wstawek podkreśla piękno materiałów oraz nadaje aranżacji wyrazistości.

Nowoczesna łazienka - patchworkowy wystrój

fot.: Opoczno - płytki Crystal Palace tworzą patchworkową kombinacje różnokolorowych płytek strukturalnych

Podobny efekt uzyskamy stosując inny bardzo modny wzór pepitki, czy struktury przestrzennej, czyli 3D. Pomocne w tym będą płytki strukturalne oraz bogate możliwości cyfrowego zdobienia.

 

Zobacz więcej: Płytki patchwork w łazience

 

  • Ciekawy dodatek - drabina


Drabina nie koniecznie kojarzy się nam z wystrojem łazienki, ale coraz cześciej oprócz czysto pragmatycznego przesłania, czyli pomoc przy remoncie lub jako pomoc w dostaniu się do wyżej umieszczonych półek, zaczyna pełnić również funkcję dekoracyjną. Drabina w roli wieszaka lub półeczki.

fot.: Koło              


Zobacz więcej: Drabina w łazience - pomysł na aranżację


  

  • Druciane i plastikowe krzesło

Druciane i plastikowe krzesło prezentują się bardzo delikatnie, dlatego pasują do większości stylów. Jest to subtelny dodatek, który staje się niemal niezauważalny we wnętrzu. Niezwykła konstrukcja użytkowa stanowi delikatną granicę między sztuką i designem. Te tak zwane druciaki o delikatnej formie tworzą transparentną i ponadczasową instalację. Są to krzesła, które cieszą się dużą popularnością, gdyż lekką konstrukcją nie zabierają praktycznie przestrzeni, wprowadzając do wnętrza industrialny szyk.

Nowoczesna łazieka - druciane krzesłogrzejnik jaga

                 fot.: Koło                                                               fot.: Jaga Polska

Moda na wprowadzanie designerskich mebli do przestrzeni łazienkowej ma się dobrze i nadal zyskuje w oczach wizjonerów i projektantów wnętrz. Praktycznie każdy oryginalny mebel sprawdzi się w tej roli.


Przeczytaj koniecznie >> Krzesło w łazience - stylowy dodatek

 

  • Ściana w roli tablicy

Taki efekt uzyskamy stosując farbę tablicową, dzięki której paktycznie codziennie możemy tworzyć nową stylizację łazienkowej ściany. Na ciemnym tle ładnie wpiszą się jasne meble oraz duże lustra.

fot.: Koło

  • Konsola łazienkowa

Sprawdzi się jako toaletka lub zastąpi sztampową szafkę pod umywalkę. Lekka, stylowa i nieco kobieca konsola to idealne rozwiązanie do łazienki w każdym stylu. 

Łazienka nowoczesna - konsola pod umywalkę

fot.: Elements

Przeczytaj koniecznie >> Konsola w łazience

  • Nowoczesna łazienka z prysznicem bez brodzika

Kwestia nowoczesności w łazience często idzie w parze w rozwiązaniach podtynkowych, w tym również odpływach podłogowych, które pozwoliły nam zrezygnować z brodzika. To bardzo istotne wizualnie posunięcie, które sprawia, że podłoga pozostaje jednolita, a przestrzeń wydaje się być optycznie większa. Przeczytaj, jak wybrać >> Nowoczesne kabiny prysznicowe bez brodzika.

Nowoczesna łazienka bez brodzika

fot.: Ferro

 

Nowoczesna łazienka - przykładowe aranżacje
 

Nowoczesna łazienka - przykładowe aranżacje

fot.: Instal-Projekt - aranżacja czarno - białej łazienki z elementami loftowymi

Nowoczesna łazienka LuxumNowoczesna łazienka - przykładowe aranżacje

                  fot.: Luxum - nowoczesna łazienka                 fot.: Aurora Technika Świetlna - aranżacja    
                z zastosowaniem betonu                                 otwartej łazienki na poddaszu
architektonicznego                                                         

     fot.: MGN                                                     fot.: MikołajskaSTUDIO

fot.: Projektyw

fot.: Nasciturus

fot.: Foorma

Nowoczesna łazienka - połączenie starego z nowym

fot.: Deante

 

Zobacz koniecznie:


Sprawdź także więcej aranżacji w galerii zdjęć >> łazienka w stylu nowoczesnymOpracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Instal-Projekt, Viega, Śnieżka, Luxum, Defra, Koło, Aurora Technika Świetlna, MGN, Projektyw, Nasciturus, Foorma, MikołajskaSTUDIO, Deante, Ferro, Elements

kuchinox

riho

elitameble

sapho
besco

edaxo

hettich
Partnerzy

logo Piramida

Cristalstone Luxum

   SHARP
 

kaflando płytki ceramiczne

Invena  logo Besco

  Imers

GTV     Riho

  Sapho     Edaxo

 Electrolux

Aurora

    logo Coram

Konkurs fotograficzny Nasze kuchnie 2024 - XII edycja - aranżacje kuchni

Konkurs fotograficzny Nasze kuchnie 2024 - XII edycja

Facebook
Instagram