Płytki cegiełki

data aktualizacji: 14-09-2017, 11:34 – artykuł promocyjny

Płytki typu subway tiles w kształcie cegiełki kojarzone są ze ścianami paryskiego i nowojorskiego metra. Światowy poziom tej stylistyki coraz częściej trafia do zwykłych łazienek, a producenci płytek ceramicznych chętnie wprowadzają je do swoich kolekcji. Dostępne są klasyczne białe kafelki oraz ich kolorowe odpowiedniki.

Płytki cegiełki

Ich charakterystyczną cechą, oprócz formatu iście przypominającego cegłę, są frezowane (ścięte) brzegi, które mogą  kojarzyć się z piecowymi kaflami. Te gładkie są nieco bardziej wysublimowane. Błyszcząca (polerowana) powierzchnia dopełnia całą stylizację. Taka struktura stanowi dobry motyw dla łazienek utrzymanych w stylu retro, ale  także w prostych pomieszczeniach bazujących na minimalizmie. Biały wariant może być również akcentem w  pomieszczeniach loftowych i postindustrialnych. Aranżacje łazienek z wykorzystaniem subway tiles są bardzo urokliwe. Jasna błyszcząca powierzchnia kafelków sprawdzi się w małych pomieszczeniach.

Aranżacja łazienki z płytkami subway tiles

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze łazienki"

 

Aranżacje łazienek z płytkami subway tiles

Łazienki urządzone w oparciu o ten typ płytek odznaczają się dużym urokiem, który zapewnia nam klimat miejskiego szyku na światowym poziomie. Subway tiles jest klasycznym przykładem, jak rzecz pospolita, niegdyś będąca najtańszym z możliwych rozwiązań zyskuje na popularności i staje się elementem pożądanym i coraz bardziej luksusowym. Kafelki w stylu metro tiles to częsty motyw wielu projektów wnętrz, polecany szczególnie dla osób ceniących oryginalny wystrój, które nie chcą otaczać się katalogowymi aranżacjami bez duszy.  

 • Łazienka w stylu retro z wykorzystaniem płytek cegiełek w białym kolorze została urządzona ze smakiem. Dla kontrastu użyto szarej farby na górnej części ściany, a na podłodze ułożono klasyczną terakotę w biało - czarny wzór. Całość uzupełniają dodatki w postaci białej ceramiki - zlew na postumencie, owalna wanna i sedes z górnopłukiem. Biała ozdobna rama lustra idealnie komponuje się z subtelnymi kinkietami umieszczonymi symetrycznie po obu stronach zwierciadła. Do stylu retro nawiązuje również armatura. Płytki ułożone do połowy ściany zakończone są ozdobną listwą.
   

Aranżacja łazienki z płytkami subway tilesAranżacja łazienki z płytkami subway tiles

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze łazienki"

fot.: Śnieżka - kafelki w łazience w stylu glamour

 • Frezowane krawędzie nadają stylizacji lekkości. Łazienka utrzymana jest w sielankowej tonacji, o czym świadczą dodatki i kolorowe, wyraziste akcenty. Gładko wykończone łączenie płytek z powierzchnią malowaną zaciera różnicę struktur. Do kafelków dobrano klasyczną podłogę w szachownicę i oryginalne sanitariaty o ciekawej bryle. 
   

Aranżacja łazienki z płytkami subway tilesAranżacja łazienki z płytkami subway tiles

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze łazienki"

 • Nieco większy format niż przy klasycznych płytkach subway tiles jeszcze bardziej uwypukla ich urok. Biel ściany, która do połowy pokryta jest glazurą, a powyżej farbą w podobnym odcieniu została skontrastowana ciemną podłogą i dodatkami w kolorze starego złota i czerni
   

Raw DecorRaw Decor

fot.: Raw Decor

 • Klasyczna biała płytka kaflowa o płaskiej powierzchni ma wiele cech praktycznych - jest łatwa do czyszczenia, a dobór dodatków otwiera przed nami szerokie spektrum możliwości. Na przekór klasyce można układać je w jodełkę, typową cegiełkę lub jak w tej aranżacji w proste pasma. Dla jeszcze odważniejszych sprawdzi się układ pionowy, który wprowadzi nową jakość.
 • Płytki z kolekcji Monaco Monte Carlo, zaprojektowanej przez Macieja Zienia dla firmyTubądzin.
   

płytki Tubądzin Monaco Monte Carlo

fot.: Salonika - Płytki z kolekcji Monaco Monte Carlo, zaprojektowanej przez Macieja Zienia dla firmyTubądzin


Zobacz także:


 

Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Salonika, Śnieżka, Ascot.it, Ceramika Paradyż, Raw Decor