Nowa polityka prywatności i plików Cookies                                                                           nasze serwisy:    wentylacyjny.pl   |   instalacjebudowlane.pl   |   kuchenny.com.pl   |   poradybudowlane.com.pl

Elita

Łazienka retro glamour

artykuł promocyjny

Łazienka urządzona w stylu retro glamour to połączenie nowoczesnych trendów aranżacyjnych i sprawdzonego, klasycznego wzornictwa. Na aranżację łazienki zgodnie z tą stylistyką decydują się najczęściej osoby, które preferują styl vintage, jednak z uwagi na charakter innych pomieszczeń nie mogą sobie pozwolić na oderwanie „łazienki od rzeczywistości”.

Łazienka retro glamour
Kliknij w zdjęcie i przejdź na stronę firmy

Aranżacja łazienki w stylu retro glamour cechuje się połączeniem stylizowanych na wiekowe materiałów, jak cegła czy kamień oraz nowoczesnego wyposażenia dodatkowego, które charakterem nawiązuje jednak do stylu retro, jak pralki, armatura czy elementy prysznicowe.

 

Jak urządzić łazienkę w stylu retro glamour

Obowiązkowym akcentem w łazience retro glamour jest glazura, której styl nawiązuje do zamierzchłych epok. Do takiej stylistyki wnętrza doskonale pasuje surowa biała cegła lub płytki ją imitujące. Ważne jest, aby nie absorbowały wilgoci. Kolejną ważną kwestią jest dobór elementów sanitarnych - umywalki, brodzika oraz armatury, które także powinny się wpisywać w ten trend. Elementami, wprowadzającymi nutkę nowoczesności do wnętrza łazienki, mogą być natomiast szafki czy przedmioty użytkowe.

bateria retro glamour Beya Kuchinox

fot.: baterie Beya

- Do tak zaprojektowanej łazienki polecamy zazwyczaj armaturę dwupokrętłową z ceramicznymi kurkami. Żeby jednak wpisać ją w trend glamour ważne jest, by nie była pokryta powłoką imitującą mosiądz antyczny, a chromowana. Taki charakter armatury z jednej strony nawiązuje do nowoczesności z drugiej do stylu retro - mówi Tomasz Kowalczyk, product manager baterii Kuchinox i Laveo.
Kiedy natomiast wyposażymy umywalkę w baterie retro glamour trzeba do niej dopasować dodatki prysznicowe. Może nim być bateria wannowa z zestawem natryskowym w stylu nowoczesnego retro albo kolumna prysznicowa nawiązująca designem do dawnego stylu, lecz koniecznie poryta powłoką chromową. - Taką kolumną, odpowiadającą na coraz szersze potrzeby akcesoriów w stylu retro glamour jest kolumna Greta marki Laveo - dodaje Tomasz Kolwalczyk, która swoją nazwę zawdzięcza klasycznej piękności czasów przedwojennych Grecie Garbo.

kolumna prysznicowa Greta - Laveo

fot.: kolumna Greta marki Laveo

Retro glamour to moda, która zrodziła się z przywiązania do starego stylu, a z drugiej strony z chęci wpisania się w nowoczesne trendy. Przy coraz szerszych możliwościach wyposażenia wnętrz w tym charakterze zyskuje na popularności każdego roku. Może więc warto przy okazji remontu domów i mieszkań o nim pomyśleć?

Kontakt w sprawie produktów:

KUCHINOX Sp. z o.o.
Al. Kościuszki 3
90 - 418 Łódź
tel. +48 42 715 41 33
www: kuchinox.pl
mail: wyślij wiadomość
KUCHINOX Sp. z o.o.

produkty do łazienek: baterie umywalkowe i wannowe » części zamienne » kolumny natryskowe » słuchawki » zestawy natryskowe
produkty do kuchni: baterie » części zamienne » zlewozmywaki stalowe » zlewozmywaki granitowe » akcesoria kuchenne
drzwi: klamki » kłódki » odbojniki  » szyldy krótkie » wkładki
garderoby: ruchome » stojące » stojaki na obuwie


Zobacz zdjęcia w galerii Kuchinox

kuchinox Facebook   Youtube kuchinox


Partnerzy

logo Piramida

Cristalstone Luxum

   Tesa

kaflando płytki ceramiczne

Invena  logo Besco

BISK      Imers

GTV     Riho

  Sapho      Emako

 Electrolux

Aurora

    logo Coram

Zainspiruj się - aranżacje kuchni

aranżacje kuchniFacebook
Instagram