Moda na motywy kwiatowe

data aktualizacji: 15-03-2019, 07:50 – artykuł promocyjny

Płytki ceramiczne z gładką i jednolitą powierzchnią często wzbogacone są o dekory, na których goszczą motywy kwiatów. Taki układ pozwala na wprowadzenie urozmaicenia i nawiązania do naturalnych elementów towarzyszących nam na co dzień. Wzory mogą być subtelnie tłoczone lub odznaczać się inną barwą kontrastującą z otoczeniem, ewentualnie łagodnie przechodzącą w inne tony tej samej barwy. Możliwości jest bardzo dużo. Kwiaty zawsze odpowiadają za nastrojowość i klimat wnętrza.

Moda na motywy kwiatowe

Trendy w urządzaniu wnętrz skupiają się głównie na inspiracjach pochodzących ze świata przyrody, który jest tak obfitą bazą, że przeniesienie wszystkich wzorów, kształtów i kolorów jest rzeczą niemożliwą, dlatego nie może być wyczerpana i nigdy się nie znudzi. Piękno świata organicznego przeniesione do wnętrza staje się realną odskocznią od zgiełku dnia codziennego.

Moda na motywy kwiatoweModa na motywy kwiatowe 

fot.: Cersanit - kwiatowa dekoracja ścienna z kolekcji           fot.: Opoczno - motyw pojedynczych      
płytek Arancia to subtelne połączenie delikatnych            kwiatów tworzy kompozycję, która      
   kolorów i tłoczeń                                                                składa się z płytek bazowych                 

 

Sprawdź koniecznie >> Moda na wzory

 

Wzory kwiatowe

 

Ściana wykończona dekorami z motywem kwiatów zyskuje lekkość i daje poczucie świeżości. Dzieje się tak za sprawą wzorów o nieregularnych kształtach utrzymanych w stonowanych kolorach, choć motyw wcale nie musi wiernie oddawać naturalnego wyglądu danej rośliny. Niektóre kwiaty są nieco przerysowane, co jest celowym zabiegiem artystycznym.

Zobacz również >> Kwiaty w łazience

 

Wzory kwiatowe na płytkach łazienkowych

fot.: Opoczno - motyw dmuchawców w kolekcji płytek Penne

Kwiaty stanowią element dekoracyjny, który nawiązuje do stylistyki rustykalnej, np. czerwone maki, romantycznego stylu francuskiego oraz mogą mieć modernistyczny wydźwięk, dzięki czemu sprawdzą się również w nowoczesnych łazienkach nastawionych na minimalizm. Kwiatowe dekory, zwłaszcza te monochromatyczne oraz strukturalne (z fakturą) wniosą do wnętrza nutę elegancji i kobiecości. Tak urządzona łazienka będzie przyciągać wzrok, a kolorowe akcenty otwierają szerokie możliwości doboru dodatków i akcesoriów.

Wzory kwiatowe na płytkach łazienkowychDekory z kwiatami

fot.: Cersanit - aranżacja romantycznej łazienki z wykorzystaniem monochromatycznych dekorów kwiatowych przedstawiających róże, które zostały wykorzystane na jedną ze ścian oraz łazienka z niebieskim dekorem imitującym kwiaty polne

Wzory kwiatowe na płytkach łazienkowychZabudowa stelaża płytkami z kwiatowym dekorem

fot.: Cersanit - soczysta zieleń płytek została przełamana jasnym dekorem kwiatowym dając wrażenie lekkości i optymizmu. W drugiej aranżacji kwiaty zdobią obudowę stelaża (konkurs fotograficzny "Nasze łazienki")

Kwiaty można uznać za jeden z najstarszych motywów dekoracyjnych. Bywa, że projektanci odchodzą od stosowania dekorów roślinnych w aranżacjach wnętrz, ale zawsze wzór ten wraca w nowej odsłonie, która zachęca do powrotnego stosowania takiej ozdoby. Kwiaty w formie graficznej lub strukturalnej są fascynacją wielu kolekcji. Dla właścicieli oryginalnych łazienek motywy kwiatowe często zdobione są dodatkowo błyszczącymi powłokami, które w zmieniającym się w ciągu dnia świetle mienią się i migoczą. Połyskujące szkliwo zaskakuje i zapewnia różne oblicza tej samej powierzchni. Powtarzający się motyw na płytkach w różnej wielkości otwiera szereg możliwości aranżacyjnych.

Wzory kwiatowe na płytkach łazienkowychDekory z kwiatami w łazience

fot.: Cersanit - zróżnicowanie powierzchni płytki daje ciekawy efekt optyczny, który zmienia się wraz z oświetleniem

Generalnie producenci oferują dekoracyjne listwy lub inserto z naniesioną grafiką w formacie płytki bazowej. Często w ofercie znajduje się również kilka opcji kolorystycznych tego samego motywu. W zestawieniu ze szklanymi listwami świetnie wpiszą się w styl glamour, czyli stawiający na wysoki połysk i elegancką formę.

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze łazienki"

Wsród kwiatowych propozycji odnajdą się także miłośnicy klasycznych rozwiązań, w których główny nacisk stawiany jest na rozwiązania trwałe, uniwersalne i nieprzemijające. Za takie zdecydowanie można uznać jednokolorowe płytki z tłoczonymi kwitami w kolorach ziemi.    

Wzory kwiatowe na płytkach łazienkowych

fot.: Opoczno - kwiat wiśni w kolekcji Fiji pojawia się na bazowej płytce w kolorze brązu i beżu, które odpowiadają za klasyczną odsłonę tej aranżacji

 

Zobacz koniecznie:

Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Opoczno, CersanitPodobne artykuły
Hydroizolacja łazienki - krok po kroku

podłogi i ściany

Hydroizolacja łazienki - krok po kroku

Hydroizolacja w łazience spełnia bardzo ważną funkcję polegającą na ochronie przed przenikaniem wody przez nieszczelności... więcej...

Kojące barwy ziemi, czyli kilka słów o łazience w barwach sepii

podłogi i ściany

Kojące barwy ziemi, czyli kilka słów o łazience...

Salon kąpielowy to takie nasze prywatne królestwo relaksu. To właśnie w nim chcemy się wyciszyć i zrelaksować... więcej...

Jaka farba do łazienki

podłogi i ściany

Jaka farba do łazienki

Łazienka jest jednym z pomieszczeń w naszych domach, w których ściany narażone są na częsty kontakt z wodą.... więcej...