Instal-Projekt - Patron działu Grzejniki łazienkowe

Montaż grzejnika w łazience - ciekawe pomysły

data aktualizacji: 15-02-2017, 09:19 – artykuł promocyjny

W naszych łazienkach najpopularniejszym sposobem montażu grzejnika jest jego instalacja równolegle do ściany. Jednakże znacznie więcej swobody w zakresie aranżacji przestrzeni łazienkowej zyskujemy poprzez umieszczenie grzejnika prostopadle do ściany. Możemy w ten sposób wykorzystać grzejnik jako parawan, ściankę działową, barierkę schodów czy też do zabudowy wanny lub mebli.

Montaż grzejnika w łazience - ciekawe pomysły

Teoretycznie większość grzejników, oferowanych na rynku, można zamontować prostopadle do ściany, jednakże tylko nieliczne modele posiadają specjalne zawiesia i mocowania, które to umożliwiają. Często także długi czas oczekiwania na odpowiednie mocowanie, zniechęca architektów i klientów do wykorzystania tego sposobu instalacji. Jednak są tacy producenci, jak firma Jaga, dla których ponadstandardowe rozwiązania są standardem. W ofercie belgijskiego producenta znajduje się kilka modeli grzejników, m.in. Deco Space, Deco Panel oraz Sani Ronda, Sani Panel i Sani Louvre, które w standardzie proponowane są w wersji prostopadle montowanej do ściany. Grzejniki oferowane w palecie kilkudziesięciu atrakcyjnych kolorów, i szerokiej gamie rozmiarów, dostępne są w wersji z jednym rzędem profili lub z dwoma. To istotna informacja gdy chcemy wykorzystać grzejnik jako ściankę działową czy parawan, gdyż pojedynczy grzejnik będzie przegrodą bardziej transparentną.

 

Zabudowa grzejnikiem wanny czy mebla

Pomysłowym i niezwykle oryginalnym rozwiązaniem, które jest proponowane w standardzie przez firmę Jaga, jest zabudowa grzejnikiem np. wanny czy mebla. Dzięki umieszczeniu grzejnika w szafce kuchennej, możemy zaoszczędzić miejsce pod oknem. Ciekawym pomysłem jest także wykorzystanie grzejnika jako zabudowę wanny. Zastosowanie pod wanną ma tę zaletę, że grzejnik będzie dodatkowo ją ocieplał, czyniąc kąpiel jeszcze bardziej komfortową. Grzejnik-zabudowa jest pełnowymiarowym wodnym grzejnikiem z oferty firmy Jaga. Oferowany jest z wydajnym i oszczędnym wymiennikiem działającym w technologii małej pojemności wodnej (Low-H2O). Wysokość grzejnika wynosi 55 cm, długość: 170-190 cm. Na zamówienie możliwe są też inne wymiary.

 

Grzejnik jako parawan lub ścianka działowa

Zastosowanie grzejnika jako parawanu to atrakcyjne rozwiązanie przestrzenne. W dużej łazience rozwiązanie to można wykorzystać do rozdzielenia strefy sanitarnej od strefy kąpielowej, a w kuchni jadalni od części roboczej. Ażurowa konstrukcja grzejnika stworzy ciepłą i estetyczną przegrodę, która - w zależności od ustawienia i kształtu profili grzejnika - może zasłonić mniej lub więcej. Ponadto dzięki montażowi grzejnika w ten sposób, odsonięta zostaje cała jego powierzchnia, dzięki czemu ciepło równomierne rozprzestrzenia się w obydwie strony.

Jaga - grzejnik jako ścianka działowa w kuchniJaga - grzejnik jako ścianka działowa w kuchni

W przypadku grzejnika Deco Space prezentowanego na zdjęciach, model montowany prostopadle do ściany może mieć szerokość 56-96 cm i maksymalną wysokość 220 cm. W standardowej dostawie dla tego grzejnika oferowane są: nóżka, 2 mocowania boczne oraz podłączenie z lewej lub prawej strony o średnicy 1/2 cala.


Kolejnym pomysłem Jaga, godnym uwagi, jest użycie grzejnika w roli barierki schodów, co jest wygodnym rozwiązaniem w domu, w którym jest poddasze.

Jaga - Grzejnik-barierka schodów

W tralkach schodowej barierki zamiast tradycyjnych drewnianych elementów znajduje się konstrukcja grzejna o kształcie drabinki. Jest to rozwiązanie bardzo funkcjonalne, ponieważ grzejnik idealnie wkomponowuje się w przestrzeń i nie zabiera cennego miejsca.


Zobacz więcej informacji na temat marki Jaga i oferty grzejników producenta na stronie internetowej firmy Jaga Polska Sp. z o.o. pod adresem: www.jaga.com.pl


 

Kontakt w sprawie produktów:

Jaga Polska sp. z o.o
ul. Zwycięzców 28 lok. 26
03-938 Warszawa
tel. +48 22 672 88 82
www: www.jaga.com.pl
mail: wyślij wiadomość
Jaga Polska sp. z o.o

grzejniki: łazienkowe » dekoracyjne » kamienne » stalowe » betonowe » drabinkowe » naścienne » stojące » kanałowe » do zabudowy » o małej pojemności wodnej LOW H20 » konwektory » wentylokonwektory » nagrzewnice » nowoczesne ogrzewanie » DBE » Oxygen


Zobacz zdjęcia w galerii Jaga Polska
:

 


Podobne artykuły
COSMO - awangardowe grzejniki łazienkowe

ogrzewanie łazienki

COSMO - awangardowe grzejniki łazienkowe

Rettig Heting, producent marki COSMO w swoich produktach stawia na dwa kierunki: w typowych grzejnikach łazienkowych... więcej...

Remont łazienki - wymiana starego grzejnika

ogrzewanie łazienki

Remont łazienki - wymiana starego grzejnika

Łazienka, jak każde wnętrze w naszych domach i mieszkaniach, co jakiś czas wymaga remontu, dzięki któremu... więcej...

5 grzejników polecanych do łazienki

ogrzewanie łazienki

5 grzejników polecanych do łazienki

Omega R, Poppy, Trick, Nameless i Manhattan to 5 grzejników od Instal-Projekt idealnych do łazienki. Czym się... więcej...