konkurs fotograficzny nasze łazienki 2021

Akcjum

Łazienka dla osób starszych i niepełnosprawnych – rozwiązania firmy SFA

data aktualizacji: 15-09-2017, 04:25 – artykuł promocyjny

Sanilife to gama produktów francuskiej firmy SFA dedykowanych osobom starszym i niepełnosprawnym, które pozwalają na stworzenie komfortowej łazienki i toalety w pomieszczeniach już istniejących lub zaadaptowanie innych wnętrz pod ten cel bez konieczności przeprowadzania kosztownych prac remontowych.

Łazienka dla osób starszych i niepełnosprawnych – rozwiązania firmy SFA

Trymatic to gama brodzików, zaopatrzonych w wewnętrzną (Trymatic INT) lub (Trymatic EXT) zewnętrzną pompę do przetłaczania ścieków szarych zarówno w pionie jak i w poziomie, umożliwiające montaż brodzika bezpośrednio na istniejących posadzkach, pozwalających na błyskawiczną adaptację pomieszczeń pod nową łazienkę.

Trymatic IntTrymatic EXT

Trymatic INT                                                     Trymatic EXT

Wystarczy, że doprowadzimy wodę do miejsca, gdzie chcemy zainstalować kabinę natryskową, a ścieki zostaną przetłoczone przez pompę rurą o średnicy DN32 mm. Dzięki zastosowaniu Trymatic możliwe jest umiejscowienie prysznica w dowolnym miejscu, nie musimy uzależniać miejsca montażu od położenia pionów kanalizacyjnych. Pompa umożliwia przetłaczanie ścieków szarych na wysokość 3 m w pionie i 20 m w poziomie. Parametry te są ze sobą ściśle związane - im wyższa wysokość podnoszenia, tym krótsza odległość pompowania w poziomie. Aby ułatwić wejście lub wjazd na wózku inwalidzkim, do brodzika Trymatic jako wyposażenie dodatkowe oferowana jest rampa najazdowa. Innym udogodnieniem, które można nabyć do brodzika, jest taboret umożliwiający komfortową kąpiel osobom niepełnosprawnym, starszym.
Brodziki Trymatic dostępne są w trzech rozmiarach: 90 x 90, 100 x 80, 120 x 80 cm.

Nowością w ofercie firmy SFA są regulowane automatycznie specjalne stelaże do montażu misek WC (Sanimatic WC) i umywalek (Sanimatic WT). Położenie przyborów łazienkowych może być regulowane w sposób płynny o 37 cm w pionie. Regulacja odbywa się za pomocą przewodowego pilota. Dopuszczalne obciążnie stelaża to 150 kg. Ponadto dzięki możliwości zamontowania dodatkowych uchwytów dla osób niepełnosprawnych, możemy zapewnić jeszcze większy komfort korzystania z toalety zarówno seniorom jak i osobom z implantami bioder oraz niepełnosprawnym. Zestaw zawiera 6-litrowy zbiornik na wodę do spłukiwania. Stelaż może być montowany jako podtynkowy lub nadtynkowy. System może także współpracować z pomporozdrabniaczem SaniPack, co sprawia, iż urządzenie można uniezależnić od położenia pionów kanalizacyjnych.

Sanimatic WCSanimatic WT

Wszystkie urządzenia SFA produkowane są w fabrykach firmy na terenie Francji, co gwarantuje najwyższą jakość potwierdzoną przez ISO 9001 AFAQ. Dodatkowo wszystkie urządzenia objęte są dwuletnim okresem gwarancji. SFA Poland posiada sieć 50 punktów serwisowych rozmieszczonych na terenie całego kraju.

Zobacz więcej informacji na temat produktów SFA na stronie internetowej www.sfapoland.pl, gdzie dostępne są pełne moduły szkoleniowe e-learningu. Dostępne są również darmowe aplikacje na smartfony i tablety (Android, IOS).


 

Kontakt w sprawie produktów:

SFA Poland Sp. z o.o.
ul. Białołęcka 168
03-253 Warszawa
tel. (22) 732 00 32
www: www.sfapoland.pl
mail: wyślij wiadomość
SFA Poland Sp. z o.o.

urządzenia pompująco-rozdrabniające » pomporozdrabniacze » młynki do fekalii » urządzenia sanitarne 

Podobne artykuły
Łazienka bez barier - akcesoria Andex

łazienka dla niepełnosprawnych

Łazienka bez barier - akcesoria Andex

ANDEX Bez Barier to seria, która pomaga pokonać przeszkody i ułatwia swobodne korzystanie z łazienki. Zawiera... więcej...

Mobilne urządzenia w łazience bez barier - swoboda kąpieli

łazienka dla niepełnosprawnych

Mobilne urządzenia w łazience bez barier - swoboda...

Osoby niepełnosprawne często określane jako inwalidzi w zależności od rodzaju niepełnosprawności oraz ograniczeń... więcej...

Wyposażenie specjalistyczne łazienki dla niepełnosprawnych

łazienka dla niepełnosprawnych

...

W Polsce podobnie jak i w innych krajach europejskich wzrasta liczba ludzi niepełnosprawnych. Charakterystyczne dla... więcej...