Armatura Kraków - baterie, panele, natryski

Dobieramy natrysk do kabiny prysznicowej

data aktualizacji: 15-06-2015, 10:12 – artykuł promocyjny

Pierwszą decyzją, jaką musimy podjąć, urządzając wnętrze łazienki jest wybór pomiędzy wanną a prysznicem. W sytuacji, kiedy wybierzemy prysznic, kolejny krok to zakup funkcjonalnego i solidnego natrysku, efektownej i wygodnej kabiny oraz wytrzymałego brodzika. Warunkiem zapewnienia niezbędnego komfortu jest idealne dopasowanie poszczególnych elementów. Zestaw prysznicowy stanowi rozwiązanie, które pozwoli nam zagwarantować wszystkim domownikom wygodne funkcjonowanie, pomimo różnych preferencji i przyzwyczajeń.

Dobieramy natrysk do kabiny prysznicowej

Natryski punktowe w zasięgu ręki

Modele punktowe montowane na nieruchomym uchwycie to propozycja dla osób, które z prysznica korzystają sporadycznie. Ze względu na brak możliwości regulowania wysokości natrysku, znajdą one zastosowanie jako dopełnienie armatury wannowej. Optymalna wysokość, która umożliwi wszystkim domownikom łatwy dostęp do rączki to 190 centymetrów. Decydując się na zamontowanie tego typu modelu, warto wyposażyć wannę w ochronny parawan lub kabinę, które zminimalizują ryzyko ciągłego zachlapywania łazienki. Pierwsze z tych rozwiązań polecane jest w przypadku osób starszych lub niepełnosprawnych - dzięki ruchomym panelom wejście do wanny jest wygodniejsze niż w przypadku całkowicie zabudowanej kabiny. Wyższy poziom funkcjonalności zapewni również wybór punktowego wariantu przegubowego lub obrotowego, które umożliwiają regulowanie kątu padania strumienia.

 

Szyte na miarę natryski przesuwne

W standardowej kabinie przysznicowej, z której regularnie korzysta większa liczba domowników, sprawdzi się natomiast model przesuwny. Dzięki możliwości ustawienia wysokości natrysku oraz kąta padania strumienia wody, łatwo dostosujemy go do indywidualnych preferencji i nawyków użytkowników. - Wybierając wariant przesuwny, warto zwrócić uwagę na ilość dostępnych rodzajów strumieni oraz materiał, z jakiego został on wykonany. Największą trwałością charakteryzują się modele mosiężne - podpowiada Aneta Dziedzina, ekspert Grupy Armatura. - Bezawaryjność zapewnia także obecność systemu, zapobiegającemu osadzanie się kamienia. Takie rozwiązanie uchroni nas przed koniecznością walki z uporczywymi osadami z twardej wody i przedłuży żywotność natrysku - dodaje Dziedzina. Ze względu na rozmiar średnicy talerza oraz ograniczone pole padania strumienia, standardowe natryski przesuwne znajdą zastosowanie w kabinach przyściennych lub narożnych. Sprawdzą się również na niewielkiej przestrzeni wariantów wnękowych.

 

Łazienkowa strefa relaksu

Wśród modeli przesuwnych, coraz większym zainteresowaniem cieszą się deszczownie oraz kolumny natryskowe, w których tradycyjnej słuchawce towarzyszy rozpraszająca wodę głowica talerzowa. - Ze względu na szerokie pole padania strumienia, tego typu rozwiązanie sprawdza się w kabinach o dużej powierzchni lub wariantach wolnostojących - tłumaczy Aneta Dziedzina z Grupy Armatura. - Wyeliminowanie konieczności samodzielnego trzymania rączki natrysku oraz możliwość ustawienia intensywności na strumień przypominający masaż wodny, sprawdza się również w sytuacji, gdy wśród domowników znajdują się osoby starsze lub niepełnosprawne - dodaje. Dodatkową zaletą jest możliwość dopasowania baterii termostatycznej, która zapobiega przypadkowemu poparzeniu lub drastycznej zmianie temperatury wody. Podobnie jak w przypadku standardowych modeli przesuwnych, deszczownie i kolumny są wyposażone w systemy eliminujące ryzyko zakamieniania natrysku. Wyszukany design i nowoczesny charakter tego typu konstrukcji sprawia, że sprawdzą się one w łazienkach o minimalistycznym lub eleganckim wystroju. Dobrze skomponują się również ze szklanymi kabinami bez brodzika.

Kontakt w sprawie produktów:

Armatura Kraków S.A.
ul. Zakopiańska 72
30-418 Kraków
tel. (12) 25 44 200
www: www.kfa.pl
mail: wyślij wiadomość
Armatura Kraków S.A.

baterie łazienkowe » baterie kuchenne » grzejniki aluminiowe » zawory


Zobacz zdjęcia w galerii Armatura Kraków


Podobne artykuły
Montaż deszczownicy w łazience

armatura łazienkowa

Montaż deszczownicy w łazience

Deszczownica, która nazywana jest także deszczownią, to jeden z rodzajów baterii prysznicowych. Montowana... więcej...