aurora
aurora

Meble łazienkowe z kolorowymi frontami

artykuł promocyjny

Meble w łazience to bardzo ważny element wyposażenia. Muszą spełniać wysokie standardy ochrony przed wnikaniem wilgoci oraz pasować do stylu łazienki. Coraz częściej meble łazienkowe są wyznacznikiem w projektowaniu tej części domu.

Meble łazienkowe z kolorowymi frontami

fot.: GTV

Każdy kolor naładowany jest pewną mocą, która podświadomie oddziałuje na nas. W zależności jakimi kolorami otaczamy się możemy również kształtować swoje samopoczucie. Warto znać i wykorzystać moc kolorów.

- Zielony to kolor pobudzający do działania. Daje odprężenie, zwłaszcza naszym oczom. Najbardziej nadaje się do stylizacji nawiązujących do barw natury. Wprowadzając zielone fronty do łazienki zyskamy świeży i zrównoważony wygląd, który może zaowocować pozytywnym naładowaniem energią już od porannego prysznica.

Meble łazienkowe - jakie kolory będą modne

fot.: Sapho - kolekcja mebli Troes w kolorze limonkowym

- Czerwony i barwy pokrewne daje wrażenie gotowości i ciągłej żywiołowości. Idealny dla osób ceniących szybkie tempo życia i ciągłe poddawanie się bodźcom stymulującym. W łazience z czerwonymi meblami łatwo wprowadzić romantyczny nastrój. Nie warto jednak przesadzać z jego ilością, gdyż może trochę przytłoczyć.

FOKUS Czerwona szafka pod umywalkę 140 cm + umywalka biała

fot.: Mantes

- Żółty to optymizm, który epatuje na otoczenie. W łazience ten kolor wnosi ciepło.

Meble łazienkowe z kolorowymi frontami

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze łazienki"

- Niebieski to kolor idealnie pasujący do łazienki. Niczym woda jest jej naturalnym towarzyszem. W leksykonie barw odpowiada za spokój i wyciszenie. Otaczając się tym kolorem zyskamy na kreatywności i otwartości.

Błękitne meble do łazienki - ElitaMeble łazienkowe z kolorowymi frontami

fot.: Błękitne fronty szafek Elita w łazience oraz ciemnoniebieska szafka podumywalkowa w jasnej przestrzeni w stylu skandynawskim według projetku biura TK Architekci

 

Kolorowe meble łazienkowe - pomysły na aranżację

 

  • Zabawa kolorem

Firma Cersanit daje możliwość własnej aranżacji barwnej frontów. W kolekcji Colour oraz Nano użytkownicy mogą wybierać i łączyć barwy, które najlepiej pasują do ich wnętrza. Korpusy pozwalają na wymianę frontów, gdy nam się znudzą lub zechcemy odmienić naszą łazienkę.

fot.: Luxum - finezyjny zestaw mebli został wykonany w trzech kolorach, które przybierają oryginalną formę - ułożone są niczym obraz na ścianie

Meble łazienkowe z kolorowymi frontamiMeble łazienkowe dwukolorowe

fot.: Pracownia Kramkowska                                                   fot.: Kameleon

 

  • Meble w kontrastującym kolorze

Kontrast to bardzo dobry sposób na wyrażenie swojego indywidualizmu, gdyż takie zestawienia zawsze zarezerwowane są dla osób odważnych. Poza tym daje możliwość zwrócenia uwagi odbiorcy na jakiś barwny szczegół, który może stać się głównym atutem całej aranżacji.

Ambio

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze łazienki"                      fot.: Elita - meble Ambio                         

  

                fot.: Luxum - czerwień to kolor, który zawsze wyróżnia się na tle klasycznej ściany                         
                                                                                        

fot.: Coram - mocny pomarańczowy akcent w postaci mebli ożywił beżowo- brązową łazienkę. Kolor ten utożsamiany jest z osobami twórczymi i chętnymi do podejmowania działań, dlatego idealnie nadaje się do łazienki

Decydując się na kontrasty możemy postawić na klasykę, czyli takie połączenie barw, które sprawdzone jest choćby w modzie. Bardzo kobiece zestawienie to użycie obok siebie szarości i różu, które razem tworzą duet bardzo elegancki i szykowny. Różowe meble łazienkowe wnoszą wdzięk i urok do pomieszczenia. Ten ciepły kolor wzmacnia więzi międzyludzkie, ale też pozwala się wyciszyć, o ile jest w stonowanej tonacji. 

Meble łazienkowe z kolorowymi frontami - różoweMeble łazienkowe z kolorowymi frontami - róż w łazience

                                fot.: Laveo                                                      fot.: Mikołajska Studio

Podobne znaczenie ma kolor fioletowy, który zarezerwowany jest dla osób ceniących wolność i przestrzeń. Jego nasycenie odpowiada za naszą odwagę w dążeniu do celu - im cieplejsze tony tym bardziej cenimy swoją indywidualność i zamiłowanie do piękna.

meble Elita

           fot.: Elita Meble

Dla osób ceniących stonowane kolory o mniej odważnym nasyceniu dobrym pomysłem jest zastosowanie wszelkich odcieni beżu. Ten delikatny kolor podkreśla lekkość stylizacji, świetnie kształtuje małe wnętrza i subtelnie oddaje śmiałą nowoczesność. 

Simas Lante szafka 70 lakierowana tortora - Yeti.pl

fot.: Antado                                                     fot.: Yeti.pl

  • Meble nawiązujące kolorem do wnętrza

Meble ładnie można zgrać z pozostałymi elementami wyposażenia łazienki. I tak na przykład stosując kolorowe dekory z glazury warto zadbać by później pojawił się on również na meblach. Trzeba jednak pamiętać, że jest to dość trudny zabieg, zwłaszcza jeśli nie mamy możliwości przed zakupem przyłożyć dwóch materiałów do siebie. Kolory z pozoru identyczne w bliskim kontakcie ze sobą mogą być męczące dla oczu. 

  • Dwa kolory mebli w łazience

Połączenia kolorów wcale nie muszą być niebezpieczne. Można bazować na neutralnych barwach i stworzyć bardzo ciekawy duet. Dobrze by za połączeniami kolorystycznymi przemawiało usyutowanie wnętrza oraz jego proporcje. 

Elita

fot.: Elita Meble


  • Ciemne meble łazienkowe

Ciemne meble są niezwykle eleganckie i wnoszą nonszalancję do wnętrza. Już nie tylko czarne, ale również bardziej wyszukane odcienie - u wielu producentów dostępnych na zamówienie zgodnie z paletą RAL.

Ciemne fronty w łazience

fot.: Defra - meble z kolekcji Guadix wykończone w kolorze burgund mat

Czarna szafka pod umywalkę Mantes

fot.: Mantes


Zobacz również

 


 

Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: GTV, Antado, Sapho, Yeti.pl, Luxum, Defra, Coram, Laveo Kuchinox, Elita Meble, Mikołajska Studio, Pracownia Kramkowska, TK Architekci, Kameleon, Mantes

Meble ElitaPartnerzy

GTV

logo Piramida     BISK

Magma

Aurora

logo Coram

 Cristalstone Luxum

Hafele      Defra

Mantes    partner serwisu Hettich

RihoElements


     Emako


    Sapho

Zainspiruj się - aranżacje kuchni

aranżacje kuchni


Facebook
Instagram