Armatura Kraków - baterie, panele, natryski

Natryskowe zestawy podtynkowe - co warto wiedzieć

data aktualizacji: 15-06-2015, 09:59 – artykuł promocyjny

Minimalizm to jeden z trendów aranżacyjnych, który od kilku sezonów cieszy się dużą popularnością wśród osób urządzających lub remontujących łazienki. Cechy charakterystyczne przestrzeni utrzymanej w minimalistycznym stylu to lekkość oraz przejrzystość - liczba elementów wyposażenia ograniczona jest bowiem do niezbędnego minimum. W minimalistycznej łazience na pierwszy plan wysuwa się także oszczędna forma i subtelna estetyka. W tego typu wnętrzach doskonale sprawdzą się podtynkowe zestawy natryskowe, których oryginalna forma i elegancki, designerski charakter podkreślą dodatkowo nowoczesny wystrój łazienki.

Natryskowe zestawy podtynkowe - co warto wiedzieć

Dzięki ukryciu w procesie montażu mieszacza i podłączeń, widoczny pozostaje jedynie uchwyt baterii i ozdobna rozeta. Zabudowane elementy instalacyjne nie są narażone na uszkodzenia mechaniczne. Ograniczona jest również ich ekspozycja na długotrwałe oddziaływanie wilgoci. Fakt, że wszelkie podłączenia są schowane pod tynkiem, znacząco ułatwia także utrzymanie czystości. Części o najbardziej skomplikowanych kształtach pozostają niewidoczne i nie wymagają mycia.

Dodatkowym atutem natryskowych zestawów podtynkowych jest oszczędność miejsca, co sprawia, że rozwiązanie to często znajduje zastosowanie w pomieszczeniach o ograniczonym metrażu, w których zwiększenie ilości wolnego miejsca znacząco przekłada się na poprawę komfortu użytkowników. Osoby, które decydują się na montaż tego typu armatury, podłączają ją do talerza lub głowicy natryskowej, dodając przestronności kabinie prysznicowej. Jednak by osiągnąć pełnię korzyści wynikających z zamontowania natryskowego zestawu podtynkowego, konieczny jest właściwy dobór jego elementów. Na co zwrócić uwagę przy zakupie i o czym pamiętać przy montażu tego typu urządzenia?

 

Spójność i niezawodność

Decydując się na samodzielne kompletowanie zestawu podtynkowego zamiast kupowania gotowego natrysku lub deszczowni, zyskujemy duża swobodę aranżacyjną. Możemy dopasować głowicę lub talerz natryskowy, mocujące ramię sufitowe oraz baterię do swoich preferencji oraz stylu, w jakim urządzona jest łazienka. W celu uniknięcia ryzyka niedopasowania pod względem parametrów technicznych lub walorów estetycznych, warto zdecydować się na zakup wszystkich elementów od jednego producenta. - Zabudowanie połączeń i mieszacza, a co za tym idzie - późniejsze utrudnienia w dostępie do tych części, determinuje konieczność wyboru modeli trwałych i niezawodnych. Dużą solidnością charakteryzują się mieszacze z odporną na rozszczelnienia głowicą ceramiczną - tłumaczy Aneta Dziedzina, ekspert Grupy Armatura. - Przy zakupie głowicy lub talerza natryskowego warto natomiast sprawdzić, czy są  one wyposażone w system typu easy clean, który ułatwia oczyszczenie z osadu spowodowanego twardą wodą - dodaje ekspert.
Dokonując wyboru tego elementu powinniśmy zwrócić uwagę na możliwość regulacji rodzajów strumieni. W sytuacji gdy z natrysku korzysta większa liczba domowników, tego typu rozwiązanie pozwoli na dopasowanie parametrów do ich indywidualnych preferencji.

 

Montaż krok po kroku

Montaż podtynkowego zestawu natryskowego przeprowadza się przed położeniem glazury. Najpierw należy wybrać miejsce montażu baterii, a następnym krokiem jest doprowadzenie tam przewodów z zimną (z prawej strony) i ciepłą wodą (z lewej strony). Za optymalną wysokość umiejscowienia korpusu armatury natryskowej uznaje się ok. 120 cm. - Aby umieścić korpus baterii w ścianie, należy wykuć wnękę o dostosowanych do wielkości armatury wymiarach. Informacji o dopuszczalnej głębokości montażu szukać powinniśmy w informacjach udzielanych przez producenta, dołączonych do opakowania zakupionej baterii - podpowiada Aneta Dziedzina, ekspert Grupy Armatura. - Następnie przystępujemy do zamocowania przewodu instalacyjnego z natryskiem. Aby zapewnić komfort użytkowania wszystkim domownikom, głowica lub talerz natryskowy powinny być zamontowane na wysokości ok. 210 cm, od dna brodzika - dodaje ekspert. Elementy natynkowe - uchwyt baterii natryskowej i zewnętrzną osłonę, mocujemy dopiero po zakończeniu wszelkich prac wykończeniowych. Z tego powodu, jeszcze przed położeniem glazury, warto sprawdzić działanie instalacji i szczelność poszczególnych elementów. Jeśli moduły podtynkowe zostały umiejscowione zbyt głęboko, pomocny okaże się zestaw przedłużający.

Kontakt w sprawie produktów:

Armatura Kraków S.A.
ul. Zakopiańska 72
30-418 Kraków
tel. (12) 25 44 200
www: www.kfa.pl
mail: wyślij wiadomość
Armatura Kraków S.A.

baterie łazienkowe » baterie kuchenne » grzejniki aluminiowe » zawory


Zobacz zdjęcia w galerii Armatura Kraków


Podobne artykuły
Uniwersalna armatura i akcesoria do łazienek i kuchni

armatura łazienkowa

Uniwersalna armatura i akcesoria do łazienek i kuchni

Wygląd i walory użytkowe to dwie cechy, na które zwracamy głównie uwagę, wybierając armaturę do... więcej...

Kolekcja Temisto - inspirująca, olśniewająca, wyjątkowa

armatura łazienkowa

Kolekcja Temisto - inspirująca, olśniewająca, wyjątkowa

Pierwsze skojarzenie z kolekcją Temisto marki Deante to styl loftowy. Im dłużej się przyglądamy bateriom i deszczowniom,... więcej...

Odkryj zmysłowy charakter łazienki

armatura łazienkowa

Odkryj zmysłowy charakter łazienki

Matowa czerń i różowe złoto to nowatorskie połączenie barw, które Invena zastosowała w najnowszej... więcej...