konkurs fotograficzny nasze łazienki 2021

Wymiana uszkodzonej płytki - krok po kroku

data aktualizacji: 20-07-2015, 07:21 – artykuł promocyjny

Płytki ceramiczne ułożone na podłodze czy ścianie narażone są na pęknięcia. W wyniku silnego uderzenia może bowiem dojść do ich uszkodzenia. Pęknięcie jednej lub kilku płytek nie oznacza wcale konieczności skuwania całej podłogi czy ściany. Wystarczy, że wymieniamy te uszkodzone, oraz nałożymy nową fugą, a terakota będzie wyglądać jak nowa. Czynność ta jest bardzo łatwa i nie zajmuje dużo czasu. Przy pomocy odpowiednich narzędzi, kleju oraz fugi samodzielnie możemy wymienić uszkodzoną płytkę, bez konieczności wzywania fachowca.

Wymiana uszkodzonej płytki - krok po kroku

Poniżej krok po kroku prezentujemy proces wymiany uszkodzonej płytki:

  • Pierwszą czynnością, którą musimy wykonać, jest usunięcie przy użyciu frezarki lub innego narzędzia starej fugi wzdłuż uszkodzonej płytki. Uważaj, aby nie uszkodzić membrany.
  • Następnie należy naciąć płytkę równolegle i po przekątnych tak, aby głębokość nacięć nie była większa niż grubość płytki.
  • Kawałki płytki trzeba usunąć za pomocą dłuta, trzymając je możliwie równolegle do podłoża, aby uniknąć uszkodzenia membrany.
  • Gdy usuniemy uszkodzoną płytkę, powinniśmy koniecznie oczyścić podłoże i boki płytek ze starego kleju i fugi. Zachowaj ostrożność, aby uniknąć perforacji, używając w tym celu 3230 superrapidfix. Nie nakładaj więcej niż to konieczne - musi zostać miejsce na membranę i klej.
  • Następnie na oczyszczoną powierzchnię nanosimy warstwę 4400 multicoat, szczególnie starannie w „rogach stykowych”.
  • Kolejnym krokiem jest montaż nowej płytki. Musimy pokryć ją od spodu 3230 superrapidfix. Ilość kleju należy dopasować do grubości warstwy, którą trzeba uzyskać. Na krawędziach powinno być mniej kleju, jego nadmiar uniemożliwi umocowanie płytki we właściwym miejscu.
  • Nową płytkę trzeba wcisnąć na miejsce starej, kontrolując równość. Lepiej użyć trochę za mało kleju niż nie móc dopasować płytki do płaszczyzny pozostałych.
  • Po zastygnięciu kleju możemy przystąpić do zafugowania płytki. Pomimo użycia tej samej fugi, zwłaszcza na początku może być widoczna różnica w kolorze.


 

Kontakt w sprawie produktów:

mira Polska Sp. z o.o.
ul. Boczna 8
44-240 Żory
tel. (32) 756 00 31-32
www.mira.ee/pl    info@mira.pl
mira Polska Sp. z o.o.

kleje do płytek » fugi » środki gruntujące » silikony » masy samopoziomujące » środki do czyszczenia i pielęgnacji płytek podłogowych i ściennych » systemy hydroizolacji » narzędzia do układania płytek

Podobne artykuły
Mozaika sposobem na aranżację z charakterem

podłogi i ściany

Mozaika sposobem na aranżację z charakterem

Płytka dekoracyjna ma różne funkcje. Może być elementem dekoracyjnym, uwypuklającym konkretny wzór... więcej...

Silikony w walce z wilgocią w domu

podłogi i ściany

Silikony w walce z wilgocią w domu

W sezonie letnim nasze domy często przechodzą metamorfozę - słoneczna pogoda sprzyja pracom remontowym i wykończeniowym.... więcej...

Farba do łazienki – jaką wybrać

podłogi i ściany

Farba do łazienki – jaką wybrać

Białe, czarne, błękitne, szare i wiele wiele innych odcieni...decydując się na malowane ściany w łazience zyskujemy... więcej...