patron besco

Fototapeta w łazience - przykładowe aranżacje

artykuł promocyjny

Fototapeta w łazience sprawdzi się jako element wykończenia ścian, jeśli wybierzemy odpowiednie modele wykonane z wysokiej jakości materiałów, pokrytych warstwą winylową chroniącą tworzywo przed szkodliwym wpływem specyficznego klimatu każdej łazienki.

Fototapeta w łazience - przykładowe aranżacje

Kolorowe, zawierające motywy tematyczne fototapety zyskują coraz większą rzeszę zwolenników. Są ciekawą alternatywą na odmianę, w zastępstwie za płytki ceramiczne, które zdominowały ten sektor wykończenia łazienek. Fototapety dobrej jakości nie ulegają blaknięciu, nie odchodzą od ścian oraz pozostają w dobrej kondycji przez wiele lat.

fototapeta wodoodporna

fot.: Uwalls - fototapeta wodoodporna

 

Fototapeta w łazience - popularne motywy

Motywy najczęściej wybierane do łazienek zawierają elementy kojarzone z relaksem, czymś przyjemnym. Podobnie jest z kolorystyką, która zazwyczaj skupia się na błękitach i zieleniach - kolorach spokoju i odprężenia. Fototapeta tematyczna to świetny pomysł na odmienienie łazienki. Można postawić na elementy w ożywczych kolorach lub bardzo kontrastowe zestawienia. Odważne, ale równie interesujące są motywy humorystyczne, które rozweselą tą przestrzeń.

 • elementy SPA - w przypadku elementów kojarzonych ze SPA w łazience nie może zabraknąć kadzideł, aromatycznych olejków, czy romantycznych świec. Wprowadzą one atmosferę wypoczynku i relaksu, która będzie nam towarzyszyć każdego dnia. Tu zdecydowanie sprawdzą się fototapety o niewielkich rozmiarach, które będą akcentowały detal.

Fototapeta w łazience - popularne motywy

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze łazienki"

 • plaża, widok - tego typu motyw wprowadzi do wnętrza perspektywę, którą możemy manipulować w odbiorze wizualnym proporcji pomieszczenia. Widok może być statyczny, dzięki czemu poczujemy się jak w bajkowym kurorcie lub wprowadzać dynamizm do wnętrza, który będzie nas pobudzał, np. podczas porannej toalety. W takiej aranżacji najlepiej sprawdzą się wszelkie błękity i odcienie niebieskiego, ale można również postawić na nieco bardziej stonowaną kolorystykę, która nawiąże do pozostałych elementów wyposażenia łazienki.
   

Fototapeta w łazience - popularne motywyFototapeta w łazience - popularne motywy

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze łazienki"

Fototapeta w łazience - popularne motywyFototapeta w łazience - popularne motywy

  fot.: myloview.pl                                                        fot. Redro.pl

Fototapeta w łazience - popularne motywy

                             fot.: Mikołajska Studio                        

 • motyw miasta - przestrzeń industrialna wbrew pozorom świetnie pasuje do łazienek, zwłaszcza tych nowoczesnych i minimalistycznych, w których pojawiają się elementy typowe dla miejskiej strefy. Taka fototapeta może tętnić życiem i być przepełniona kolorami lub stanowić nostalgiczny widok na spokojne miasto.

Fototapeta w łazience - popularne motywyFototapeta w łazience - popularne motywyFototapeta w łazience - popularne motywy

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze łazienki"- przykładowe aranżacje łazienek z wykorzystaniem fototapety z motywem miasta

 • kwiaty, liście, drzewa - to bardzo atrakcyjne dekory kojarzone ze świeżością, która utożsamiana jest właśnie z łazienką. Takie akcenty ożywią każdą przestrzeń, a dodatkowo pozwolą nam przenieść się myślami do zakątków obfitujących w spokój i nostalgię, jak na przykład wiosenny las czy łąka pełna kwiatów. Tapety w szarym kolorze będą łagodną dekoracją wprowadzającą harmonię do wnętrza. Szary kolor pasuje niemal do każdej łazienkowej aranżacji.
   

fototapeta do łazienki

fot.: Uwalls - fototapeta do łazienki

fot.: Uwalls - tapeta winylowa do łazienki

Fototapeta w łazience - popularne motywy

fot.: maKa architekci - fototapeta z motywem drzew

Jasna łazienka z tapetą z motywem natury na ścianie

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze łazienki"

Tapeta

fot.: Flow Interiors

fot.: Massi

 • kamienie - tego typu motywy nawiązują do filozofii ZEN, która nastawiona jest na totalne odprężenie i skupienie się tylko na tym co naturalne. Taki trend na dobre zagościł w europejskich domach, choć wykorzystuje dorobek Dalekiego Wschodu. Najczęściej wybierane są bazalty, które wykorzystuje się do masażów oraz egzotyczne kwiaty typu storczyki, jak również bambusy.
   

Fototapeta w łazience - popularne motywy

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze łazienki" - fototapeta na szkle jest najbezpieczniejszą opcją montażu

 • abstrakcja - to bardzo wdzięczny motyw, który pasuje niemal do każdego wnętrza. Może być śmiałą dozą koloru wprowadzonego do aranżacji lub delikatnym wzorem uzupełniającym wnętrze. Zawsze jednak będzie budzić zainteresowanie i pozwoli w ciekawy sposób zaaranżować wolną powierzchnię. 
   

Fototapeta w łazience - popularne motywy

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze łazienki" - fototapeta na szkle z motywem abstrakcji 

 • geometryczne wzory - wprowadzają do wnętrza ład, poczucie harmonii i spokoju. Jest wiele motywów, które możemy wkomponować zarówno we wnętrza nowoczesne, jak i te o klasycznym charakterze.

Tapeta z geometrycznym wzorem Fototapeta w łazience - popularne motywy

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze Łazienki" - tapeta z geometrycznym wzorem

Fototapeta w łazience z trójwymiarowym wzorem

fot.: Uwalls - fototapeta ze wzorem 3D

 • motywy zwierzęce - motywy zwierzęce przeznaczone są dla osób lubiących kontrowersje i oryginalność. Decydując się na ten element dekoracyjny należy pamiętać, aby nie łączyć go z innymi wzorami tj. kwiaty czy krata. Fototapeta nawiązująca do świata zwierząt najlepiej sprawdzi się na jednolitej ścianie, która będzie stanowić centralne miejsce łazienki.


Fototapeta w łazience - popularne motywyFototapeta w łazience - popularne motywy

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze Łazienki" - fototapeta z motywem zwierzęcym

Fototapeta w łazience - popularne motywy

fot.: maKa architekci - fototapeta z motywem zwierzęcym - tygrys

 

Fototapeta - właściwości optyczne

 

Fototapeta to również najprostszy sposób na manipulację naszego oka w zakresie powierzchni łazienki. Efekt przestrzenny sprawia, że pomieszczenie nabiera głębi i staje się jakby miejscem otwartym. Takie warunki zyskamy wybierając fototapetę z perspektywą, wszelkie pejzaże, w których uliczki, mosty lub plaża dają poczucie jakby zapraszały na spacer itp.

Fototapeta - właściwości optyczneFototapeta - właściwości optyczne

fot.: Konkurs fotograficzny                    fot.: Fabryka Nastroju - fototapeta przestrzenna w łazience   
"Nasze łazienki"                           nad wanną dodaje głębi wnętrzu i tworzy wyjątkowy klimat
  niczym wakacyjny pejzaż 

Fototapeta w łazience - właściwości optyczneFototapeta w łazience - właściwości optyczne

fot.: Salonika - fototapeta z efektem głębi,                                  fot.: Kameleon - Kreatywne Studio
optycznie powiększająca pomieszczenie                                           Projektowania Wnętrz      

 PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

 

Fototapeta w łazience - warunki techniczne

Fototapeta, która sprawdzi się w łazience powinna być odporna na uszkodzenia przez wodę, parę wodną oraz inne środki używane w łazienkach. Najczęściej do łazienki wybiera się modele pokryte laminatem lub na szkle. Wykazują one największą wytrzymałość na zmiany mechaniczne oraz wodoodporność. Można je również czyścić za pomocą wilgotnej szmatki oraz delikatnych detergentów.

Fototapeta w łazience - warunki techniczneFototapeta w łazience - warunki techniczne

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze łazienki" - szara łazienka z fototapetą

Fototapeta jest elementem wykończeniowym, który stanowi tylko pewną część większej całości. Trudno sobie wyobrazić łazienkę w całości pokrytą tym materiałem. Dlatego tak ważne jest, żeby dobrać ją do wnętrza w sposób przemyślany i rozsądny. W sprzedaży dostępne są różne rozmiary oraz kształty - jest to największy atut fototapety, którą możemy w pełni dostosować do naszych potrzeb. Dość często fototapeta traktowana jest jako element przejściowy, ale w praktyce takie wykończenie ścian sprawdza się przez wiele lat użytkowania.

Fototapeta w łazience - warunki techniczne

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze łazienki"

Za pomocą takiej dekoracji, możemy całkowicie przeobrazić przestrzeń łazienki. Wystarczy podkreślić wybrane elementy aranżacji i nadać całości artystycznego wyrazu.

Fototapeta

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze łazienki"


ZOBACZ KONIECZNIE:  Galeria zdjęć - fototapeta w łazience

Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Massi, Koło, Salonika, Kameleon, maKa architekci, Mikołajska Studio, Fabryka Nastroju, Redro.pl, Myloview.pl, Flow InteriorsPolecamy
Idealne drzwi do łazienki porady łazienkowe

Idealne drzwi do łazienki

 
Złote lustra w łazience ceramika sanitarna

Złote lustra w łazience

 
Grzejniki stalowe Diamond ogrzewanie łazienki

Grzejniki stalowe Diamond

 
Akcesoria aluminiowe Zobal meble i akcesoria

Akcesoria aluminiowe Zobal

 


Partnerzy

Magma    Electrolux  

 Imers       Tesa

Weber   Rigips

 Luxum Cristalstone

Ferdom     logo Piramida


Aurora

nVent   

logo Coram

logo Kuchinox   Laveo

Zainspiruj się - aranżacje kuchni

aranżacje kuchniFacebook
Instagram