Riho - wanny, kabiny, brodziki

Kabina prysznicowa z lustrem

artykuł promocyjny

Wśród łazienkowych nowości pojawiło się intrygujące rozwiązanie, które łączy funkcjonalność z ciekawym wyglądem. Mowa tu o kabinach prysznicowych z lustrem. Niby banalny pomysł, a tak wiele zmienia - w odbiorze wizualnym wnętrza oraz naszej wygodzie.

Kabina prysznicowa z lustrem

Kabina, w której tradycyjną szklaną (przezroczystą lub matową) ściankę zastąpiono lustrem, to świetny pomysł na połączenie dwóch funkcji w jednym urządzeniu. Wysokie lustro ułatwi nam obejrzenie całej sylwetki, a kabina spełnia swoją normalną funkcję. Producenci zadbali również o odpowiednie zabezpieczenie tej powierzchni przed szkodliwym wpływem mydła i innych środków myjących do ciała oraz osadzaniem się kamienia.

Kabina prysznicowa z lustrem - model PUR LIGHT S - PLS2 + PLST firmy SanSwiss

fot.: SanSwiss - kabina prysznicowa na bazie drzwi przesuwnych z dużą powierzchnia lustrzaną w wykończeniu z czarnymi profilami

Co więcej, jest to idealne rozwiązanie do kształtowania przestrzeni, wydobycia głębi lub podkreślenia ciekawych akcentów dekoracyjnych zastosowanych w naszej łazience. Lustro, które nie musi być jedynym zwierciadłem w łazience, wprowadzi do wnętrza więcej przestrzeni i jasność. Oprócz czysto funkcjonalnego znaczenia lustra w takiej konfiguracji możemy spotkać również modele ukierunkowane na dekoracje. I tak na przykład lustro może przybierać różne kształty i wzory.

SanSwiss - model PUR – PDT4P A 62 z lustrzanym wzorem drzewa

fot.: SanSwiss - model PUR – PDT4P A 62 posiada lustrzany wzór drzewa

Tego typu kabiny pięknie prezentują się w dużych łazienkach, ale to na małych przestrzeniach docenimy ich zalety. Bardzo często w niewielkich łazienkach brakuje miejsca na duże lustro i równie często lepszą opcją jest prysznic niż wanna, dlatego też połączenie tych dwóch elementów wyposażenia zwiększa ergonomię i funkcjonalność małych łazienek. 

 

Zalety kabin z lustrem

  • Ich koszt, choć wyższy niż tradycyjnych kabin, nie jest wygórowany. Jeśli do ceny prysznica doliczymy wklejane lustro podobnej wielkości to okaże się, że uzyskamy bardzo zbliżone kwoty.
  • Tego typu kabiny sprawdzą się w zestawieniu z brodzikami różnego typu oraz jako wykończenie powierzchni prysznicowej z odpływem liniowym.
  • Możliwość zamówienia modelu z 1,2,3 lub 4 ścianami pokrytymi lustrem
  • Niektóre modele posiadają dodatkowe funkcje, np. schowki.

Kabina walk-in z lustrem

fot.: Novellini - kabina Kuadra H13 z lustrem


 

Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: SanSwiss, Novellini
Podobne artykuły
Składane baterie wannowe, czyli jak łatwo oszczędzić miejsce w łazience

armatura łazienkowa

Składane baterie wannowe, czyli jak łatwo oszczędzić miejsce w łazience

Mała łazienka to zawsze spore wyzwanie aranżacyjne dla właściciela domu czy mieszkania. Na szczęście producenci... więcej...

Gdy bateria nie ma węża

armatura łazienkowa

Gdy bateria nie ma węża

Urządzając wnętrza w swoim domu czy mieszkaniu staramy się stworzyć nasz własny wymarzony azyl. Wybór kolorów... więcej...

Wanna w łazience – jak zachować ją w doskonałym stanie przez długie lata

armatura łazienkowa

Wanna w łazience – jak zachować ją w doskonałym stanie przez długie lata

Wanna umożliwia stworzenie małej strefy SPA we własnym domu. Kojarzy się z luksusem, elegancją i komfortem, dlatego... więcej...