Nowa polityka prywatności i plików Cookies                                                                           nasze serwisy:    wentylacyjny.pl   |   instalacjebudowlane.pl   |   kuchenny.com.pl   |   poradybudowlane.com.pl

Baterie umywalkowe - projekty, które fascynują

artykuł promocyjny

Woda od dawna w naturalny sposób przyciąga ludzi do siebie, a urządzenia wykorzystywane do sterowania i kontroli nad nią fascynują na równi z pięknie wykończonymi wnętrzami. Projektanci baterii łazienkowych prześciagają się proponując coraz to nowsze rozwiązania. Pomimo tego, że większość z nich prawdopodobnie pozostanie tylko w fazie koncepcji, to niektóre z nich mają szansę zaistnieć w realnym świecie.

Baterie umywalkowe - projekty, które fascynują

Projektant Sun Liang zaproponował fantastyczny innowacyjny projekt kranu Ring w formie pierścienia. W swoim projekcie użył prostoliniowych form z delikatnie zaokrąglonymi narożnikami. Cienka wylewka wystająca kątowo nad umywalką zakończona jest okrągłym pierścieniem. Woda swobodnie wypływa z krawędzi okręgu tak jak z wodospadu. Możliwość patrzenia z góry na wypływającą w ten sposób wodę wzbudza ciekawość patrzącego.

http://www.lazienkowy.pl/obrazki2/nowoczesny_projekt_kranu_vortex_zeva_040915.jpg
Bateria łazienkowa Vortex - projekt ZeVa (źródło: zevalife.com)

ZeVa użyła w swojej koncepcji podobnego pomysłu spadającego wodospadu proponując kran Vortex. Ten innowacyjny i unikalny projekt z pustym wylotem nawiązuje do strumienia powietrza i wodospadu przez co wypływająca woda daje efekt pofalowania. Bateria posiada oddzielny przycisk sterowania, który może być zainstalowany zgodnie z życzeniem klienta dając mu maksimum komfortu. Ponadto Vortex jest wyposażony w funkcję oszczędzania wody sprzyjącą ochronie środowiska.

http://www.lazienkowy.pl/obrazki2/projekt_kranu_pavati_by_salmon_nortje_040915.jpg
Kran Pavati - projekt Salmon Nortje (źródło: behance.net)

Salmon Nortje zaprojektował ultra nowoczesny i minimalistyczny estetycznie kran Pavati. Wszystkie elementy tradycyjnych kranów zostały włączone do jednego elementu tak aby stworzyć jak najbardziej elegancki i jednorodny kształt nierozpraszający swoją formą. Przybiera on formę litery Y zwężonej przy umywalce i delikatnie rozszerzającej się ku górze. Wyjątkową jego cechą jest zdolność do mieszania dwóch strumieni wody w jeden dając efekt wodospadu. Mieszanie strumieni celowo odbywa się na zewnątrz, tak aby użytkownik mógł widzieć cały proces. Wielkość i położenie strumieni różnią się w zależności od temperatury jak i ciśnienia wody, dzięki czemu stają się wizualnym wskaźnikiem bieżącej temperatury wody.

http://www.lazienkowy.pl/obrazki2/bateria_lazienkowa_kwc_dan_noa_040915.jpg
KWC DAN - projekt stworzony przez NOA (źródło: kwcamerica.com)

Projekt kranu KWC DAN został opracowany przez NOA. Projekt ten ma szansę być wprowadzonym do produkcji. Został on oparty na zupełnie nowej koncepcji. Swoim kształtem przypomina latający dysk, na którym natężenie przepływu i temperatury wody są regulowane przy użyciu dwóch małych suwaków. Taki mechanizm powoduje, że istota kranu została sprowadzona do absolutnego minimum. Subtelne sygnały świetlne na dysku wskazują natężenie poszczególnych funkcji wody. Minimalistyczne rozwiązanie zastosowane w kranie sprawia, że będzie on idealnym rozwiązaniem w nowoczesnych łazienkach.

http://www.lazienkowy.pl/obrazki2/projekt_kranu_swirl__by_simin_qiu_040915.jpg
Swirl - zaprojektowany przez Simin Qiu (źródło: behance.net)

Projekt kranu Swirl został zaprojektowany przez Simin Qiu, dla którego inspiracją był ruch wirowy. To właśnie od wody zależne są wszystkie formy życia. Wypływająca woda ma kształt wirujących strumieni, a temperatura została ustalona tak aby elektryczna grzałka nie włączała się na próżno, gdy potrzebna jest tylko woda zimna. Kran dodatkowo posiada funkcję oszczędzania wody (ok. 15%), a sam fakt jej pojawienia skraca się do 0,3s.

http://www.lazienkowy.pl/obrazki2/levis_kran_projekt_daniel_brunsteiner_040915.jpg
Bateria łazienkowa Levis -projekt Daniela Brünsteinera (źródło: behance.net)

Bateria Levis zaprojektowana przez Daniela Brünsteinera posiada zintegrowaną powierzchnię dotykową kontrolowaną przez gesty z delikatnym podświetleniem LED. Projektant czerpiąc inspirację z natury nadał baterii kształt przypominający liść i źdźbło trawy. Ideą przyświecającą twórcy było stworzenie kranu bez ruchomych części z jasnym i intuicyjnym sterowaniem. Dotykowa i czuła powierzchnia LED daje możliwość obsługi jedną ręką przez co sprawia radość z użytkowania.

 

http://www.lazienkowy.pl/obrazki2/audi_grohe_kran_projekt_fraser_leid_040915.jpg
Bateria łazienkowa stworzona przez Fasera Leida według koncepcji Audi i Grohe (źródło: behance.net)

Koncepcja Audi i Grohe baterii stworzonej przez Frasera Leida oparta została na podobnym działaniu jak w myjni samochodowej. Po umieszczeniu rąk w kręgu rozpoczyna się wstępne 3 sekundowe płukanie, kolejno podanie mydła (3 sekundy) i ostateczne spłukanie także przez 3 sekundy. Projektant założył stworzenie kranu odbiegającego od standardowego wyborażenia o nim, zmieniając całkowicie postrzeganie mycia rąk.

http://www.lazienkowy.pl/obrazki2/kran_sma_wash_su_jian_xiong_040915.jpg
Zdigitalizowana bateria Sma Wash projektu Su Jian Xiong (źródło: yankodesign.com)

Biorąc pod uwagę obecny trend dodawania elektroniki do każdego aspektu zaspokajania podstawowych potrzeb związanych z higieną Su Jian Xiong zaprojektował zdigitalizowaną baterię Sma Wash. Bateria sama dozuje mydło wodę, by na końcu osuszyć ręce. Taka bateria niewątpliwie stałaby się chrapką dla maniaków gadżetów.  
 

 

Zobacz także:


 

Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: zevalife.com, yankodesign.com, behance.net, kwcamerica.com

Partnerzy

Luxum Cristalstone
     

Cad Projekt

Zainspiruj się - aranżacje kuchni

aranżacje kuchni


Facebook
Instagram