Alternatywa dla drewna w łazience

data aktualizacji: 15-09-2017, 10:09 – artykuł promocyjny

Drewno od lat jest jednym z materiałów wykorzystywanych do aranżacji wnętrz. Z racji, że jest to materiał uniwersalny i ponadczasowy tak samo dobrze będzie prezentował się we wnętrzach klasycznych, retro czy rustykalnych jak i nowoczesnych w połączeniu z betonem, metalem czy szkłem.

Alternatywa dla drewna w łazience

Drewno wykorzystane w aranżacji łazienki ociepli jej wnętrze i nada przytulnego charakteru. Sprawi, że przebywanie w łazience stanie się przyjemnością. Jednak czy drewno w łazience jest na pewno dobrym pomysłem ?

Zastosowanie drewna w łazience będzie wymgało odpowiedniego zabezpieczenia przed wilgocią. Nie wszystkie gatunki można wykorzystać w łazience, ponieważ tylko określone mają odpowiednią twardość, skurcz i stabilność. Cechy te są gwarantem braku odkształceń i chronią drewno przed powstawaniem nieestetycznych szczelin, w których mogłyby zagnieżdżać się czynniki chorobotwórcze. Z drzew rodzimych do wykorzystania w łazience nadają się tylko dąb i modrzew. Jednak najlepsze będą gatunki egzotyczne. Aby drewno mogło być wykorzystane musi mieć formę litych desek, a takiej sytuacji koszty wykończenia będą wyższe.

Inna ważną kwestią jest pielęgnacja drewna znajdującego się w łazience. Jeszcze przed samym położeniem drewno wymaga odpowiedniego zaimpregnowania  z każdej strony. A po jego ułożeniu trzeba je olejować i woskować. Niezbędne może okazać się wynajęcie parkieciarza. Bez dbania o zabezpieczenie  drewna może się ono wybarwić i uzyskać inny odcień od tego na jakim nam zależało.

Co więc wybrać gdy nie mamy wystarczających środków na zakup drewna egzotycznego czy wynajęcie parkieciarza ? A chcemy w w szybki sposób robić  porządki w łazience ?

 

Płytki drewnopodobne - deski

Idealnym wyjściem w tej sytuacji jest ułożenie płytek ceramicznych, imitujących drewno. Na rynku dostępna jest szeroka gama produktów, w różnych rozmiarach i odcieniach. Jedne przypominają stare nadszarpnięte przez ząb czasu drewno inne jakby dopiero opuściły zakład stolarski. Pierwsze będą doskonałym rozwiązaniem dla miłośników retro, drugie sprawdzą się w aranżacjach klasycznych jak i nowoczesnych. 

Przykładem płytek, które wyglądają jak współcześnie wykonane deski, są płytki Impronta Listone. Płytki są dostępne w siedmiu naturalnych odcieniach i rozmiarze 15x90 cm.

Łazienka płytki drewnopodobne Imronta Listone D Tundra Naturale Yeti
Płytki Impronta Listone D TUNDRA NATURALE RTT.

Na poniższej aranżacji płytki Ricchetti Barriques o wyglądzie starych desek. W ofercie dostępne są cztery odcienie w rozmiarze 20x80.

Płytki drewnopodobne Ricchetti Barriques Palissandro Yeti
Płytki  Ricchetti Barriques w odcieniu PALISSANDRO


Seria MAXIWOOD to kolekcja płytek dużego formatu (20x180), które idealnie sprawdzą się w zarówno w domach prywatnych jak i lokalach użyteczności publicznej.

Płytki drewnopodobne Impronta Maxiwood Noce Oro Yeti Płytki imitujące drewno Impronta Maxiwood Noce Oro Yeti
Płytki MAXIWOOD Impronta w odcieniu NOCE ORO RTT.


Dostępne są również płytki stylizowane na styl shabby chic. Wyglądają jak pomalowane wielokrotnie, a spod nowszych warstw farby wyglądają starsze lub fragmenty drewna.

Poniższe zdjęcia przedstawiają płytki Cargo od firmy Imso. Dostępne są w czterech odcieniach: Havana Bay, Bone Sail, Fishing Boat, Steam Boat.

Płytki gresowe drewnopodobne Cargo Fishing Boat Płytki imitujące drewno gres Cargo Fishing Boat Yeti
Płytki Cargo w odcieniu Fishing Boat

 

Płytki drewnopodobne kwadratowe

Płytki imitujące drewno to nie tylko rozmiary odpowiadające standardowym deskom, to także bardziej typowe kształty dla płytek ceramicznych. W ofercie znajdziemy kwadratowe płytki z dwóch kolekcji.
 
Pierwsza z nich to kolekcja Settecento Vintage, która dzięki swojej geometrycznej formie fantastycznie oddaje piękno naturalnego drewna. Płytki przypominają modele wyrabiane w antycznych pracowniach rzemieślniczych. Dostępne są w siedmiu kolorach.

Płytki drewnopodobne Settecento Vintage Bianco Yeti Płytki drewnopodobne Settecento Vintage Grigio Yeti Płytki imitacja drewna Settecento Vintage Abete Yeti
Bianco Grigio Abete
Płytki drewnopodobne Settecento Vintage Pino Płytki drewnopodobne Settecento Vintage Larice Yeti Płytki drewnopodobne Settecento Vintage Rovere Yeti
Pino Larice Rovere
  Płytki drewnopodobne Settecento Vintage Wenghe Yeti  
  Wenghe  


Dodatkowo w serii płytek Settecento Vintage Decoro odnajdziemy delikatne zdobienia.

Płytki drewnopodobne Settecento Vintage Decoro Abete Yeti Płytki drewnopodobne Settecento Vintage Decoro Larice Yeti Płytki drewnopodobne Settecento Vintage Decoro Rovere Yeti
Abete
Larice Rovere
Płytki drewnopodobne Settecento Vintage Decoro Angolo Abete Yeti Płytki drewnopodobne Settecento Vintage Decoro Angolo Larice Yeti Płytki drewnopodobne Settecento Vintage Decoro Angolo Rovere Yeti
Angolo Abete
Angolo Larice
Angolo Rovere


Niektóre płytki mają wzór, który w pełni oddaje wygląd parkietu ułożonego z klepek. To właśnie kolekcja Royal Sant'Agostino jak sama nazwa wskazuje sprawi, że ułożona podłoga do złudzenia będzie przypominała królewskie salony.

Płytka drewnopodobna Sant' Agostino Royal Sand Płytki imitacja drewna Sant' Agostino Royal Nut Yeti Płytka drewnopodobna Sant' Agostino Royal Deco Sand Yeti Płytka drewnopodobna Sant' Agostino Royal Deco Nut Yeti
Royal Sand
Royal Nut
Royal Deco Sand
Royal Deco Nut

Wykorzystanie płytek imitujących drewno zamiast drewna poza korzyściami finansowymi i komfortem ma swoją główną zaletę jaką jest ochrona środowiska naturalnego. Obecnie gdy coraz więcej drzew wycina się w celu pozyskania surowca duże znaczenie przykłada się do ekologii. To właśnie dlatego świetną alternatywą dla wykorzystania drewna są płytki drewnopodobne.

W szerokiej ofercie bez problemu można odnaleźć takie, które będą odpowiadać naszym upodobaniom. Począwszy od płytek gładkich, przez zdobione po takie, które w pełni oddają strukturę słojów. Dostępnych w różnorodnych kształtach i odcieniach tak by efekt końcowy jak najbardziej odzwierciedlał naturalny efekt.

 

Kontakt w sprawie produktów:

YETI


tel. 500 - 098 - 574
www: www.yeti.pl
mail: wyślij wiadomość
YETI

płytki ceramiczne » gres » glazura » terakota » mozaiki » kamień naturalny » kamień dekoracyjny » dekoracje antyczne » chemia budowlana » umywalki » miski wc » bidety » wanny » wanny wolnostojące » armatura » lustra » grzejniki » oświetlenie » akcesoria » meble łazienkowe » prysznice » brodziki


Zobacz zdjęcia w galerii Yeti.pl:

 
Podobne artykuły
Jak dobrać kolory ścian w małej łazience

podłogi i ściany

Jak dobrać kolory ścian w małej łazience

W przypadku łazienek o małych metrażu niezmiernie ważną kwestią jest dobór odpowiedniej kolorystyki. Barwy... więcej...

Płytki łazienkowe imitujące drewno, cegłę, beton, kamień

podłogi i ściany

Płytki łazienkowe imitujące drewno, cegłę,...

Decydując się na remont lub wykończenie łazienki zawsze zaczynamy od wyboru płytek. Jest to najpopularniejszy materiał... więcej...

Płytki z lustrzanym odbiciem - mozaika wykonana z lustra

podłogi i ściany

Płytki z lustrzanym odbiciem - mozaika wykonana z lustra

Płytki z lustrzanym odbiciem są propozycją wykończenia ekstrawaganckich, ultranowoczesnych wnętrz. Są one w szczególności... więcej...