coram
konkurs fotograficzny nasze łazienki 2020
aurora

Łazienkowe wazoniki - kwiaty doskonałą ozdobą łazienki

data aktualizacji: 05-10-2015, 06:22 – artykuł promocyjny

Wydawać by się mogło, że kwiaty niezbyt dobrze czują się w łazience. A tymczasem jest wręcz przeciwnie: sprzyja im wilgotna atmosfera, dzięki której pięknie się rozrastają i kwitną nawet dłużej niż w pokojach. Jedynym warunkiem jest odpowiednia ilość światła. Poznaj nasz prosty sposób na ożywienie łazienkowego wnętrza i przekonaj się, że codzienna toaleta może odbywać się w otoczeniu świeżej, pachnącej zieleni.

Łazienkowe wazoniki - kwiaty doskonałą ozdobą łazienki

Dekoracja łazienki nie powinna ograniczać się do wyłącznie do niezbędnych akcesoriów łazienkowych, takich jak ręczniki, pojemniki na mydło czy kubeczki na szczoteczki. By uczynić to sterylne pomieszczenie znacznie cieplejszym i bardziej przyjaznym warto zadbać o kompozycje z żywych kwiatów. Umieszczone w estetycznych wazonikach staną się przepiękną ozdobą całego wnętrza.

 

Naturalna zieleń w łazience

Łazienka to coraz częściej miejsce nie tylko do codziennej toalety, ale także do wieczornego relaksu i wyciszających zabiegów odnowy biologicznej. Dlatego, poza praktycznym wyposażeniem, w łazienkowym wnętrzu świetnie sprawdzą się także ozdobne dodatki. Jednym z najprostszych są kwiaty, które wytwarzają świeżą atmosferę, sprzyjając błogiemu odpoczynkowi.

W łazience można hodować praktyczne wszystkie gatunki kwiatów, warto więc postawić na swoje ulubione. Mogą to być storczyki, fiołki, stokrotki czy nawet róże. Rośliny możemy umieścić na podłodze lub na przeznaczonych do tego celu kwietnikach, ale znacznie bardziej efektownie będą prezentować się w pełnych wdzięku flakonikach, które przytwierdzimy do ściany przy pomocy plastrów montażowych tesa Powerstrips®.

 

Kwiatowa kompozycja w łazience krok po kroku

Samodzielne stworzenie urzekającej kompozycji kwiatowej w łazience wcale nie jest tak trudne, jak mogłoby się pozornie wydawać. Dzięki tak eleganckim dodatkom całe wnętrze nabierze niepowtarzalnego charakteru, a Ty przekonasz się, w jak prosty sposób kwiaty są w stanie ożywić nawet najzwyklejsze i najbardziej banalne pomieszczenie.

Do przygotowania łazienkowych wazoników będą potrzebne trzy buteleczki z płaskimi ściankami, przezroczyste http://www.tesa.pl/dom_i_biuro/dekorowanie/spontaniczne_mocowanie/plastry_dekoracyjne_tesa_powerstrips_duc5bce,c.html" onclick="_gaq.push(['_trackEvent', 'linki wychodzące', 'tesa']);" target="_blank">plastry tesa Powerstrips®, konewka z wąską wylewką oraz kilka dowolnych ciętych kwiatów.

Na początku dokładnie oczyść wybrane miejsce na ścianie, w którym zawisną flakoniki (najlepiej przy pomocy spirytusu lub płynu czyszczącego bez dodatku silikonu). Następnie do każdej z buteleczek przyklej jeden plaster tesa Powerstrips®, pamiętając o tym, by czerwone paski znalazły się na dole. Mocno dociśnij przez pięć sekund.

Łazienkowe wazoniki - kwiaty doskonałą ozdobą łazienkiŁazienkowe wazoniki - kwiaty doskonałą ozdobą łazienkiŁazienkowe wazoniki - kwiaty doskonałą ozdobą łazienki

W ten sposób przygotowane wazoniki są już gotowe do przymocowania do ściany. Flakony możesz powiesić w dowolny sposób: asymetrycznie lub pionowo, jeden po drugim. Wszystko zależy od Twojej wyobraźni. Z plastrów zdejmij folię ochroną i każdą z buteleczek przyłóż do ściany, dociskając mocno przez przynajmniej pięć sekund. Gdy wazoniki będą gotowe, każdy z nich napełnij wodą i umieść w nich świeże kwiaty.

Łazienkowe wazoniki - kwiaty doskonałą ozdobą łazienkiŁazienkowe wazoniki - kwiaty doskonałą ozdobą łazienki

 

Oryginalny dodatek do każdej łazienki!

Wystarczy tak niewiele, by w ciągu kilku chwil w domowej łazience zapanowała przytulna i ciepła atmosfera, a na nudnej do tej pory ścianie pojawiła się oryginalna dekoracja. Dzięki plastrom montażowym tesa Powerstrips® stworzenie takiej ozdoby jest dziecinnie proste - kwiaty w wazonikach możemy wymieniać co tydzień, ale równie pięknie będą prezentować się sztuczne rośliny.

Szczegółowy opis i instrukcja wykonania ozdobnych wazoników znajduje się tutaj:
www.tesa.pl/dom_i_biuro/powerstrips/pomysly_zastosowania/kwiatowa-ozdoba-do-lazienki-wykonaj-ja-z-tesa,12426795,1,Article2010.html

Kontakt w sprawie produktów:

tesa tape Sp. z o.o.
ul. Grunwaldzka 184
60-166 Poznań
tel. 603 857 271
www: www.tesa.pl
mail: wyślij wiadomość
tesa tape Sp. z o.o.

plastry montażowe » haczyki montażowe » dwustronne taśmy montażowe » taśmy klejące » taśmy malarskie » haczyki wodoodporne » rozwiązania samoprzylepne » akcesoria łazienkowe
 

Zobacz zdjęcia w galerii tesa tape:Podobne artykuły
Oryginalna szafka wisząca podumywalkowa - 50-lecie Koło

meble i akcesoria

Oryginalna szafka wisząca podumywalkowa - 50-lecie Koło

Z okazji jubileuszu 50-lecia obecności firmy KOŁO na polskim rynku powstała wyjątkowa szafka podumywalkowa, która... więcej...

5 akcesoriów łazienkowych, które ułatwią Ci życie i zapewnią porządek w łazience

meble i akcesoria

5 akcesoriów łazienkowych, które ułatwią Ci...

W wielu łazienkach pojawia się problem niewielkiej przestrzeni i niewystarczającego miejsca na przechowywanie różnych... więcej...