konkurs fotograficzny nasze łazienki 2023

Cristalstone - awangardowe umywalki i wanny wolnostojące

Przegląd oryginalnych umywalek

artykuł promocyjny

Wybór umywalek na rynku jest przeogromny. Można je podzielić ze względu na sposób montażu, wielkość, kształt, ilość komór oraz materiał, z którego zostały wykonane. Wybór odpowiedniego modelu zależy od stylu naszej łazienki, potrzeb oraz zasobności naszego portfela. Istotny jest również design i kolorystyka – zwłaszcza jeśli decydujemy się na umywalkę nietypową.

Przegląd oryginalnych umywalek

Jak dzielimy umywalki?

Ze względu na sposób montażu dostępne są umywalki wiszące (montowane na ścianie), stojące (na podłodze), nablatowe, wpuszczane w blat (całkowicie - podblatowe lub częściowo) oraz umywalki nameblowe (montowanymi na szafce). Kształt umywalek może być różny - okrągły, owalny (bądź zbliżone kształtem do owalnych i okrągłych), kwadratowy lub prostokątny. Narożne umywalki mogą być trójkątne lub w kształcie wycinka koła czy elipsy. Najpopularniejsze są umywalki jednokomorowe, ale w razie potrzeby można nabyć umywalkę o dwóch komorach. Choć prym wciąż wiodą umywalki ceramiczne w kolorze białym, każdy znajdzie coś dla siebie. Mamy umywalki metalowe (stal, miedź), szklane, kamienne, gliniane. Dostępne w bogatej kolorystyce i wzornictwie, a także w ciekawych niestandardowych kształtach.

 

Ręcznie malowane umywalki

Ręcznie malowane umywalki zachwycają zdobieniami, bogactwem barw i wzorów. Zdobienia powstają z dbałością o najmniejsze szczegóły. Umywalki malowane ręcznie dostępne są w przeróżnych kształtach - okrągłym, owalnym lub prostokątnym. Do wyboru są misy pełne, płaskie lub obłe do postawienia na blacie oraz misy wpuszczane w blat.

Ręcznie malowana umywalkaRęcznie malowane umywalki ceramiczne

fot.: Sikora Wnętrza - przykład zastosowania umywalki z ręcznie malowanymi zdobieniami w klasycznej łazience

Malowana ręcznie umywalkaUmywalka malowana ręcznie

fot.: Sapho - ręcznie malowane umywalki

Umywalka nablatowa w stylu marokańskimWykonana ręcznie umywalka

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze łazienki"

 

Umywalki z miedzi

Miedziane ręcznie kute umywalki zachwycają surowym designem. Wzory wykute przez artystów mogą być delikatnie nieregularne, co nadaje im jeszcze bardziej oryginalnego charakteru. Produkty mają ciemno-brązowy kolor. Mogą być nablatowe lub wpuszczane w blat. Umywalki wykonane z miedzi są wytrzymałe i praktyczne.

Miedziana umywalka Umywalka wykonana z miedzi

fot.: RetroWoda - miedziane umywalki

 

Artystyczne umywalki

Nietypowe umywalki bardziej przypominające dzieła sztuki niż element wyposażenia łazienki to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą wprowadzić do wnętrza trochę szaleństwa. Fantazyjne kształty czy oryginalne malunki to cechy, które je z pewnością wyróżniają. 

Czerwona umywalka nablatowaArtystyczna umywalka w łazience

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze łazienki"

Artystyczna umywalka w kształcie liściaArtystyczna rzeżbiona umywalka

fot.: RetroWoda - umywalka w kształcie liścia oraz umywalka rzeźbiona

 

Umywalki z kamienia

Bardzo ciekawie i oryginalnie wyglądają umywalki wykonane z kamienia. Mogą to być umywalki surowe z kamieni poddanych częściowej obróbce, ukazujących naturalny urok kamienia lub też umywalki wykończone na wysoki połysk o bardzo eleganckim wyglądzie.

Umywalka kamienna SaphoKamienna umywalka

fot.: Sapho - umywalki wykonane z kamienia

 

Umywalki szklane

Umywalki nietypowe i oryginalne nie są tylko domeną artystów. Wśród produktów znanych producentów, również można znaleźć bardzo ciekawe wzory. Od kilku sezonów na czasie są designerskie umywalki wykonane ze szkła.

Szklana umywalka

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze łazienki"

Umywalka ze szkła

fot.: Sapho

Umywalka szklana RetroWodaRóżowa szklana umywalka

fot.: RetroWoda


Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Sapho, RetroWoda, Sikora Wnętrza


Podobne artykuły
Ceramika w pigułce - wybór i montaż umywalki

ceramika sanitarna

Ceramika w pigułce - wybór i montaż umywalki

Dobrze zaaranżowana strefa umywalkowa warunkuje wygodę przy wykonywaniu codziennych czynności higienicznych, jak... więcej...

IntimSpa - urządzenia WC z funkcją higieny

ceramika sanitarna

IntimSpa - urządzenia WC z funkcją higieny

Użycie muszli sedesowej również jako bidetu z automatycznym myciem dyszami natryskowymi to prawdziwa rewolucja... więcej...

Umywalki z kamienia - modne, piękne, unikalne

ceramika sanitarna

Umywalki z kamienia - modne, piękne, unikalne

Umywalki z kamienia naturalnego są pięknym i oryginalnym elementem wykończenia każdej łazienki. I choć do niedawna... więcej...
Facebook
Instagram