konkurs fotograficzny nasze łazienki 2022

Patron sekcji - SFA Poland

Odwodnienia LAF z podświetleniem LED

data aktualizacji: 13-01-2020, 06:47 – artykuł promocyjny

Wnętrza łazienek mają zazwyczaj charakter stonowany. Ale coraz częściej słyszy się o innowacyjnych potrzebach konsumenta w kwestii możliwości szybkiej zmiany klimatu pomieszczeń w tym także łazienek. Tego świetnym przykładem jest zastosowanie wielu rodzajów światła i możliwości płynnej zmiany kolorów. W ten trend wpisują się odwodnienia z podświetleniem LED.

Odwodnienia LAF z podświetleniem LED

Takie oświetlenie w łazience lub strefie SPA odgrywa ważną rolę. Diody LED tworzą w takich aranżacjach nastrój i podkreślają poszczególne strefy. Takie oświetlenie powiększy też optycznie wnętrze a zarazem ożywi całą aranżację.

Konstruktorzy firmy LAF POLSKA zaproponowali zastosowanie taśmy LED RGB IP68. W połączeniu z nierdzewnym połyskiem odwodnienia, pozwala ona na uzyskanie niesamowitego efektu ciepła i nowoczesności.

Rozwiązanie znalazło zastosowanie zarówno w odwodnieniach tradycyjnych - korytkowych z pokrywą, jak i szczelinowych.

Odwodnienia LAF z podświetleniem LEDOdwodnienia LAF z podświetleniem LEDOdwodnienia LAF z podświetleniem LED

Odwodnienia LAF z podświetleniem LEDOdwodnienia LAF z podświetleniem LED

Taśmy LED z klasą szczelności IP68 (taśma LED w gumie) stosowane są w łazienkach, łaźniach, strefach SPA i innych pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności. Dzięki taśmie RGB ze sterownikiem na pilota możemy uzyskać kolorowe efekty świetlne, ustawić jeden kolor lub ustawić sekwencję zmian kolorów. Sterownik RGB dobiera się w zależności od długości taśmy LED RGB oraz potrzeb i zastosowania. Oświetlenie o zmiennej kolorystyce, sterowane 24 przyciskowym pilotem, pozwala w łatwy sposób dostosować je do wystroju pomieszczenia oraz oczekiwań użytkownika.

Wyposażenie zestawu LAF LED:

Odwodnienia LAF z podświetleniem LED - wyposażenie zestawuOdwodnienia LAF z podświetleniem LED - wyposażenie zestawu
Odwodnienia LAF z podświetleniem LED - wyposażenie zestawuOdwodnienia LAF z podświetleniem LED - wyposażenie zestawu

Parametry techniczne kontrolera oświetlenia:

  • Wymiary kontrolera: 50x22x35 mm, pilota: 84x51x6 mm

  • Zasilanie:12V DC

  • Działa na zasadzie podczerwieni

  • Funkcje pilota: 16 zaprogramowanych kolorów, 4 programy zmiany kolorów: płynny, miganie, przejścia skokowe, włączanie/wyłączanie, płynna regulacja jasności i szybkości programów.


Ważnym aspektem, o którym nie można było zapomnieć to kwestia zadbania o odpowiednie połączenie elektryczne. W miejscu występowania wody przygotowuje się pojedyncze odcinki o długości odwodnienia od 0,5 do nawet 2 metrów. Poprowadzone przewody są poza podłogą łączone do sterownika oświetlenia i zasilacza. Do prawidłowego działania dobierany jest zasilacz o odpowiedniej mocy i klasie szczelności. Poprawnie dobrany układ zapewni długie i bezawaryjne działanie.

Łazienka z zastosowaniem rozwiązania LAF LED, staje się miejscem o wyjątkowej elegancji, zachęcając do odpoczynku, a w ośrodkach hotelowych znacznie podwyższa poczucie komfortu.
 

Opracowanie: Redakcja

Kontakt w sprawie produktów:

LAF-POLSKA
ul. Wolności 117
58-260 Bielawa
tel. +48 74 667 12 45
www: www.laf-polska.pl
mail: wyślij wiadomość
LAF-POLSKA

odwodnienia prysznicowe: liniowe » punktowe » syfony
odwodnienia przemysłowe: korytkowe » szczelinowe » wpusty podłogi bez izolacji » wpusty podłogi z izolacją » wykonania specjalne » kraty, ramy


Zobacz zdjęcia w galerii LAF Polska:

    


Podobne artykuły
Prysznic bez brodzika w łazienkach remontowanych

woda i kanalizacja

Prysznic bez brodzika w łazienkach remontowanych

Prysznic bez brodzika staje się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem wykorzystywanym w naszych łazienkach. Dzięki... więcej...

Nowoczesne odpływy dla kabin bez brodzików

woda i kanalizacja

Nowoczesne odpływy dla kabin bez brodzików

Kabiny prysznicowe, montowane bezpośrednio na podłodze, odmieniły spojrzenie na tradycyjną aranżację łazienek... więcej...

Aqualift F Basic - nowoczesna technologia w przystępnej cenie

woda i kanalizacja

Aqualift F Basic - nowoczesna technologia w przystępnej...

Aqualift F Basic firmy KESSEL to przepompownia do odprowadzania ścieków domowych. Nowe urządzenie w ofercie... więcej...