coram

Nowoczesne kabiny prysznicowe bez brodzika

data aktualizacji: 12-12-2019, 10:54 – artykuł promocyjny

Analizując współczesne trendy dotyczące aranżacji łazienek można łatwo zauważyć, że na pierwszy plan wysuwają się kabiny prysznicowe bez brodzika. Jest to doskonały pomysł na nowoczesną łazienkę połączoną z komfortem użytkowania. Jest to idealne rozwiązane dla osób poszukujących niebanalnych rozwiązań na aranżację łazienki. Projektanci w proponowanych rozwiązaniach stawiają na minimalizm pozbawiony zbędnych elementów  konstrukcyjnych. Takie rozwiązania powodują, że łazienka pozbawiona zostaje przytłaczających elementów zyskując na lekkości.

Nowoczesne kabiny prysznicowe bez brodzika

Najnowsze trendy pokazują, że tradycyjna kabina prysznicowa odchodzi w cień. Przestrzeń, na której ma być aranżowany prysznic staje się coraz większa, a przez to wygodniejsza. Jedynym jej ograniczeniem są tylko proste tafle szkła. Wszystkie elementy i mechanizmy, które są niezbędne do montażu są sprowadzone do minimum.  Całość ma sprawiać wrażenie otwartości i delikatności.

Aranżacja łazienki z wykorzystaniem odpływu liniowego Geberit
fot. Geberit - Aranżacja łazienki z wykorzystaniem odpływu liniowego Geberit CleanLine


Odpływy podłogowe zamiast tradycyjnego brodzika

W nowoczesnych kabinach tradycyjny brodzik przestaje być potrzebny. W takich sytuacjach powszechnie stosuje się systemy odprowadzania wody z posadzki, poprzez instalację odpływów podłogowych: liniowych, punktowych czy łukowych. Wybór takiego rozwiązania gwarantuje estetyczny i nowoczesny wygląd, dzięki któremu łazienka nie jest przytłoczona przez gabaryty tradycyjnej kabiny prysznicowej. Ponadto, pozwala na stworzenie jednolitej pozbawionej barier architektonicznych podłogi. Brak brodzika gwarantuje także łatwe czyszczenie, gdyż pozbywamy się szczelin w których może zbierać się brud. Nowoczesne, eleganckie i dyskretne odpływy podłogowe stanowią integralny element aranżacji łazienek. Szeroki wachlarz wzorów i kształtów powoduje, że bez problemu można je dobrać do określonej stylistyki wnętrza.

Odwodnienie liniowe z podświetleniem LED - LAF Odpływ CED'OR z serii STONE LINE z metaliczną maskownicą wykonaną z konglomeratu
fot. Odwodnienie liniowe z podświetleniem LED - LAF
fot.: Odpływ CED'OR z serii Premium steel
Kessel Scada - odpływ prysznicowy do montażu w ścianie Odpływ ścienny ergo - Vabo
fot. Kessel Scada - odpływ prysznicowy do montażu w ścianie fot. Odpływ ścienny ergo - Vabo


Zastosowanie odwodnień podłogowych pozostawia szerokie możliwości dotyczące aranżacji przestrzeni prysznicowej. Dzięki nim możliwe jest wykorzystanie w łazience kabin o dowolnym kształcie jak i wymiarach.

Werit - odpływ liniowy JOMOTechWerit - odpływ ścienny JOMOTech MagicJOMOTech Systemy odpływowe standardowe TOP MINI - TOP MAXI

fot.: WERIT - systemy odpływowe JOMOTech


Kabiny walk-in

Jendym z elementów nowoczesnych aranżacji stają się kabiny typu walk in. Ich charakterystyczną cechą jest przede wszystkim brak brodzika wystającego ponad podłogę. Taka przestrzeń prysznicowa może być zaaranżowana we wnęce lub też kącie łazienki.

Ścianka prysznicowa Walk in Fix - Massi
fot. Ścianka prysznicowa Walk in Fix - Massi


Prysznic jest oddzielony od reszty pomieszczenia najczęściej za pomocą tafli szkła. W zależności od miejsca montażu taka kabina składa się od 1 do 3 tali. Elementem rzucającym się w oczy jest także brak drzwi, dzięki czemu korzystanie z niego staje się naprawdę praktyczne. Główną zaletą wykorzystania tego typu kabiny w aranżacji jest wygoda i niczym nie ograniczona przestrzeń. Kabina walk in jest mocowana do ścian lub ścian i sufitu przy pomocy dwóch ramion lub specjalnych profili.

Wolnostojąca ścianka stała PUR LIGHT-PLDT - Sanswiss kabina walk-in Abelia marki Deante
fot. Wolnostojąca ścianka stała PUR LIGHT-PLDT - SanSwiss
fot. Kabina prysznicowa walk-in Abelia - Deante


Kabiny prysznicowe we wnęce

Kabina prysznicowa może być także umieszczona we wnęce łazienkowej. Zagospodarowane w ten sposób miejsce pozwoli na stworzenie funkcjonalnej przestrzeni prysznicowej przy jednoczesnej oszczędności miejsca. Także i w tym przypadku brak brodzika będzie stanowił atut, a odpływy podłogowe bez problemu zdadzą egzamin. W celu stowrzenia przestrzeni prysznicowej potrzebne są jedynie drzwi wnękowe, które bez większych problemów montowane są do ścian.

Drzwi prysznicowe Besco

                          fot. Drzwi prysznicowe Besco


Przesuwne czy otwierane bezprogowe drzwi zamontowane we wnęce prysznicowej będą stanowiły subtelne wykończenie wnętrza. Dzięki bogatej ofercie producentów bez większych problemów można dobrać szerokość drzwi do wielkości wnęki.

Koło Ultra
fot. Drzwi prysznicowe 2-elementowe Ultra - KOŁO


Nowoczesne kabiny charakteryzuje przede wszystkich prosta forma i brak zdobień, dzięki temu bez najmniejszego problemu wkomponuje się w aranżację każdej łazienki. Kabiny te powiększają optycznie przestrzeń, a dzięki swojej uniwersalności są ponadczasowe.

Obecnie wielu producentów oferuje możliwość wykonania kabiny prysznicowej na zamówienie na ściśle określony wymiar. Wszelkiego typu skosy i inne elementy architektoniczne nie stanowią już żadnej bariery. Dodatkowo mamy do wyboru szeroką gamę uchwytów przydatnych do instalacji kabiny prysznicowej.


Zestaw natryskowy

Elementem wieńczącym wyposażenie każdej z kabin prysznicowych bez brodzika jest zestaw natryskowy. Podtynkowy zestaw natryskowy będzie idealnym dopełnieniem całej aranżacji. Wykorzystanie nowoczesnych baterii łazienkowych pozwoli zaoszczędzić miejsce, jednocześnie wpisując do minimalistycznej formy kabiny.

Komplet podtynkowy Anemon - Deante

fot. Komplet podtynkowy Anemon - Deante


Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Deante, Vabo, Massi, Sanswiss, KOŁO, LAF, CED'OR, Besco, Geberit, Kessel, WERIT