Płytki z efektem 3D - sposób na niebanalną łazienkę

data aktualizacji: 13-06-2018, 10:17 – artykuł promocyjny

Przebojem wdarły się do łazienek, geometryczne, faliste a nawet abstrakcyjne coraz częściej możemy je spotkać w kuchniach i łazienkach. Płytki z efektem 3D bo o nich mowa stały się hitem wzorniczym. Wykorzystane w łazience sprawią, że nawet najprostsza aranżacja nabierze charakteru. Płytki 3D dają niezwykłe doznania optyczne osobie, która na nie patrzy. To właśnie ich struktura powoduje, że padające światło wydobywa piękno faktury i niezwykły rysunek, który zachwyca. Ich zastosowanie to gwarancja niebanalnej kompozycji.

Płytki z efektem 3D - sposób na niebanalną łazienkę

Płytki z efektem 3D sprawdzą się zarówno w nowoczesnych, jak również klasycznych wnętrzach. Bez względu na to czy płytki znajdą się na całej powierzchni ściany czy tylko na jej fragmentach ożywią wnętrze, nadając jej nieoczywistego charakteru.

Płytki 3D Vanguard Aparici Coram Płytki 3D Amb B&W Frame Fancy Salonika
fot. Płytki z efektem 3D Vanquard Aparici - Coram fot. Płytki 3D Amb B&W Frame Fancy - Salonika

Przestrzenna forma trójwymiarowych płytek pozwala na stworzenie efektu, którego w żaden sposób nie można uzyskać za pomocą tradycyjnej płaskiej glazury. Wykorzystanie płytek 3D to niebanalne i wręcz nieoczywiste dla oczu rozwiązania. Dzięki nim przestrzeń nabiera głębi i miękkości. Nieregularne kształty, piękne struktury pozwalają na tworzenie zaskakujących zestawień sprawiających wrażenie rzeźbionych ręcznie powierzchni a innym razem ruchu. Producenci doprowadzili każdą z tych struktur do perfekcji co jest uzewnętrznione w wielowymiarowości każdej z płytek.

Kolekcja płytek 3D White Magic Opoczno

fot. Kolekcja płytek z efektem 3D White Magic Opoczno

 

Geometryczne wzory 3D

Kwadratowe, prostokątne czy sześciokątne płytki to propozycja dla osób kreatywnych, różnorodne wykończenie powierzchni i kolorystyka dają niczym nieograniczone możliwości aranżacji. To właśnie dzięki ich wykorzystaniu można tworzyć prawdziwe iluzje przestrzeni. Dodatkowym atutem jest możliwość wykorzystania światła jako sprzymierzeńca gwarantującego dynamiczną grę światła i cieni.

Płytki Neutral Oro Guzia Ceramicas Aparici Coram Płytki z efektem 3D Harmony Emphasize Max-Fliz
fot. Płytki z efektem 3D Neutral Oro Guiza Ceramicas Aparici - Coram

fot. Płytki 3D Harmony Emphasize

Dune Shapes metalizowane płytki 3D Bombato Realonda - Salonika
fot. płytki Dune Shapes
fot.: płytki metalizowane 3D Bombato Realonda - Salonika


Minimalistyczne wzory

Delikatne, minimalistyczne niekiedy niezauważalne wzory przyciągają uwagę swoją nowoczesnością połączoną z subtelnością. Bez problemu dopełnią aranżację nowoczesnej łazienki lub przełamią schemat wnętrza o klasycznym, retro lub romantycznym wystroju.

Płytki efekt 3D Pret a Proter Opoczno
fot. Kolekcja płytek z efektem 3D Pret a Porter - Opoczno


To właśnie niebanalne wykończenia powierzchni przypominające wystające kwadraty, fakturę fali, odzwierciedlające liczne złamania marszczenia, a nawet owalne tłoczenia stanowią główną siłę płytek. To one tworzą tak intrygującą powierzchnię dzięki, której łazienka nabiera nowego wymiaru. Całość aranżacji  bezapelacyjnie będzie pobudzać wyobraźnię patrzącego i zapadać w pamięć.

Płytki 3D Idole Aparici Coram Płytki Amb Baldocer Blanco Prisma Pav Essenze Nogal Salonika
fot. Płytki 3D z efektem fali Idole Aparici - Coram
fot. Płytki z nieregularnym tłoczeniem 3D Amb Baldocer Blanco Prisma Pav Essenze Nogal - Salonika 

Wykorzystanie płytek z fakturą fali oprócz trójwymiarowego efektu da także niezwykle dekoracyjne wykończenie.

Płytki 3D Carrara Creta Blanco Porcelanosa Max-Fliz
fot. Płytki 3D z efektem fali Carrara Creta Blanco Porcelanosa

 

Drewno z efektem 3D

A może wykorzystać na ściany coś tak nieoczywistego jak mozaika z drewna egzotycznego z efektem 3D. Najwyższej klasy materiał, precyzja wykonania, delikatne usłojenie ułożona w delikatne fale zauroczy swoim kształtem i designem.

Kolekcja efekt 3D Antic Colonial Wood Duna Max-Fliz Płytki 3D kolekcja Taco Oxford Natural Max Porcelanosa Max-Fliz
fot. Kolekcja płytek z egzotycznego drewna Antic Colonial Wood Duna
Płytki 3D Antic Colonial Wood Feel Max-Fliz
fot. Płytki 3D wykonane z drewna egzotycznego Antic Colonial Wood Feel  fot. Płytki z efektem 3D Taco Oxford Narutal Max Porcelanosa

Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Coram, Salonika, OpocznoPodobne artykuły
Uszczelnij się dobrze

podłogi i ściany

Uszczelnij się dobrze

Każdy z nas ma za sobą mniejszy lub większy remont domu, wykończenie mieszkania czy chociażby proste prace malarskie,... więcej...

Geometria w łazience – Delicate Lines od Opoczno

podłogi i ściany

Geometria w łazience – Delicate Lines od Opoczno

Coraz częściej w aranżacjach łazienek pojawia się nowoczesny, podłużny format płytek 25x75 cm. Takie są właśnie... więcej...

Produkty do wyrównania podłoży i wykonywania gładzi

podłogi i ściany

Produkty do wyrównania podłoży i wykonywania gładzi

Do oferty Acryl-Putz® dołączyły dwa nowe produkty: Zaprawa Wyrównawcza oraz Gładź Wapienna Renova. Produkty... więcej...