PCI Lastogum - kompleksowe uszczelnienie łazienki

data aktualizacji: 17-10-2019, 11:26 – artykuł promocyjny

PCI Lastogum® to gotowa do użycia dyspersja akrylowa, dostarczana w dwóch kontrastowych kolorach - szarym i białym. Po wyschnięciu tworzy wodoszczelną powłokę, skutecznie chroniącą podłoże przed działaniem wilgoci. Ze względu na brak rozpuszczalników czy innych substancji toksycznych, PCI Lastogum® jest produktem ekologicznym, przyjaznym dla środowiska i bezpiecznym dla zdrowia zarówno wykonawcy uszczelnienia, jak i użytkownika.

PCI Lastogum - kompleksowe uszczelnienie łazienki

 • do łazienek i pomieszczeń mokrych
 • na ściany i posadzki
 • pod okładziny ceramiczne, kamienne i szklane
 • armatury łazienkowe z regulacją strumienia wody
 • płytki wielkoformatowe
 • brodziki podpłytkowe (bezprogowe)

 

Nowe potrzeby - od łazienki do oazy wypoczynku i rekreacji

Obserwowany w ostatnim czasie trend ku rosnącej dbałości o ciało powoduje wzrost wymagań stawianych łazienkom. Higiena jak zawsze stoi na pierwszym miejscu, ale coraz częściej dochodzi do głosu aspekt rekreacji w komfortowych warunkach. Nowoczesna łazienka staje się więc miejscem wydłużonego wypoczynku po trudach dnia.

Producenci płytek i armatury łazienkowej próbują dopasować swoją ofertę do tych nowych potrzeb użytkowników łazienek, oferując im płytki wielkoformatowe, bezprogowe brodziki i armatury z regulacją strumienia wody. Konsekwencją tego są z kolei rosnące wymagania co do długowieczności i niezawodności zespolonych uszczelnień podpłytkowych.

Rozwiązaniem, które perfekcyjnie spełnia te oczekiwania jest powłoka uszczelniająca PCI Lastogum.

 

Zalety uszczelnienia PCI Lastogum

 • Gotowa do użycia.
 • Dostępna w dwóch kontrastowych kolorach - szarym i białym - w celu łatwej optycznej kontroli pokrycia izolowanej powierzchni.
 • Biały kolor drugiej warstwy zapobiega negatywnym efektom kolorystycznym w przypadku okładzin przezroczystych, np. mozaiki lub płytek szklanych.
 • Bardzo wysoka elastyczność - mostkuje ewentualne wtórne rysy w podłożu o rozwartości min. 0,75 mm.
 • Brak rozpuszczalników czy innych substancji toksycznych - produkt ekologiczny, przyjazny dla środowiska i bezpiecznym dla zdrowia zarówno wykonawcy uszczelnienia jak i użytkownika.
 • Minimalizacja odpadów dzięki optymalnemu zróżnicowaniu wielkości opakowań: 4, 8 i 25 kg.
 • Wyjątkowo szybki czas schnięcia. W temperaturze pokojowej (ok. +20 ºC) już po 1 godzinie od nałożenia pierwszej warstwy można nakładać drugą warstwę, a po kolejnych 2 godzinach druga warstwa nadaje się do przyklejania płytek.
 • Jakość potwierdzona niezależnymi aprobatami i świadectwami, takimi jak np.:
  - Aprobata Techniczna ITB nr AT-15-6317/2012
  - Świadectwo badań Uniwersytetu Technicznego w Monachium
  - Deklaracja Produktu Ekologicznego niemieckiego Instytutu Budownictwa i Środowiska (IBU)
   

PCI LASTOGUM

 

Pewna, szybka i elastyczna praca w systemie

PCI oferuje perfekcyjnie dopasowane do siebie produkty, tworzące razem niezawodny system. PCI Gisogrund zapewnia bezpieczne i szybkie zagruntowanie podłoża. Uszczelnienie PCI Lastogum z taśmą PCI Pecitape Objekt oraz narożnikami i manszetami chronią skutecznie przed wilgocią i stanowią idealne podłoże dla okładziny płytkowej.

PCI LASTOGUM

 

System łazienkowy PCI krok po kroku

 • Gruntowanie

Podłoże musi być suche, mocne, czyste i pozbawione warstw zmniejszających przyczepność.
Na podłoża chłonne najlepiej nadaje się PCI Gisgrund. Na podłożach cementowych i cementowo-wapiennych należy rozcieńczyć go wodą w proporcji 1:1 do 1:2. Podłoża gipsowe i płyty kartonowo-gipsowe - gruntować bez rozcieńczania.

PCI LASTOGUM


 • Uszczelnienie narożników, połączeń i przejść instalacyjnych

W narożach ściana/ściana i ściana/posadzka należy przy użyciu PCI Lastogum wkleić taśmy PCI Pecitape Objekt. Przejścia króćców rur wodociągowych uszczelnić manszetami PCI Pecitape 10 x 10 cm, także wklejonymi na PCI Lastogum. W przejściach rur kanalizacyjnych i wokół odpływów wkleić na PCI Lastogum manszety PCI Pecitape 42,5 x 42,5 cm, w których wycięto otwór, dopasowany do średnicy przejścia rurowego czy odpływu podłogowego. Po naklejeniu taśm i manszet należy także przesmarować ich krawędzie masą PCI Lastogum.

PCI LASTOGUM

 • Pierwsza warstwa uszczelnienia

Przy pomocy wałka lub pędzla nanieść na całą przeznaczoną do zaizolowania powierzchnię pierwszą warstwę uszczelnienia PCI Lastogum (szarego). Nałożona warstwa powinna być możliwie jak najcieńsza, ale musi całkowicie kryć powierzchnię (kolor podłoża nie powinien przez nią prześwitywać). Orientacyjne zużycie: 550 - 600 g/m2.

PCI LASTOGUM

 • Druga warstwa uszczelnienia

Już po godzinie można położyć drugą warstwę PCI Lastogum (białego). Należy nią pokryć także krawędzie wbudowanych w uszczelnienie taśm i manszet. Po całkowitym wyschnięciu uszczelnienia można zamontować wanny i brodziki. Po ok. 1 - 2 godzinach od nałożenia drugiej warstwy PCI Lastogum można przystąpić do wyklejania płytek. Zużycie produktu w drugiej warstwie to także ok. 550 - 600 g/m2.

PCI LASTOGUM

 • Wyklejanie płytek

Zależnie od formatu i materiału, z którego wykonano płytki, zaleca się użycie do ich przyklejenia odpowiedniego kleju PCI, np.: PCI Pericol Extra, PCI Pericol Flex, PCI Nanolight lub PCI Carraflex.

PCI LASTOGUM

 • Fugowanie

Optymalna zaprawa do fugowania płytek ceramicznych lub szklanych to PCI Nanofug Premium. Do okładzin kamiennych zaleca się PCI Carrafug.

PCI LASTOGUM

 • Uszczelnienie elastyczne

W wewnętrznych narożach ścian, na styku ścian i posadzki, przy przejściach instalacyjnych oraz w miejscu styku okładziny płytkowej ze stolarką i wbudowanymi elementami wyposażenia należy wykonać spoinowanie elastyczne uszczelniaczem silikonowym PCI Silcofug E. W przypadku okładzin kamiennych należy użyć uszczelniacza PCI Carraferm.

PCI LASTOGUM

Opracowanie: Redakcja
Żródło: BASF Polska Sp. z o.o.Podobne artykuły
Płytki - duży czy mały format

podłogi i ściany

Płytki - duży czy mały format

Płytki ceramiczne cieszą się niesłabnącą popularnością. Dlatego też w tym sektorze tym pojawiają się wciąż... więcej...

Płytki łazienkowe z motywami roślinnymi

podłogi i ściany

Płytki łazienkowe z motywami roślinnymi

Aranżacja łazienki w jasnych, łagodnych barwach z wykorzystaniem motywów roślinnych to idealna propozycja... więcej...

Spersonalizowane mozaiki Trufle - poznaj ich zalety

podłogi i ściany

Spersonalizowane mozaiki Trufle - poznaj ich zalety

Pod nazwą Mozaika Trufle kryje się oryginalność, indywidualne podejście oraz trwałość wykonania. Te mozaiki... więcej...