konkurs fotograficzny nasze łazienki 2021

Akcjum

Toalety bez barier - wyposażenie dla osób niepełnosprawnych

data aktualizacji: 05-09-2017, 06:12 – artykuł promocyjny

W budynkach użyteczności publicznej jednym z ważniejszych pomieszczeń jest toaleta. Codziennie korzysta z niej bardzo wiele ludzi, w tym osób niepełnosprawnych. Dlatego też bardzo ważną kwestię stanowi konieczność likwidacji wszelkich barier i dostosowania tego miejsca do potrzeb użytkowników z dysfunkcjami ruchowymi.

Toalety bez barier - wyposażenie dla osób niepełnosprawnych

Niestety nadal panuje powszechny pogląd, że osoby niepełnosprawne stanowią niewielki odsetek. Dlatego też w wielu przypadkach poniesienie dodatkowych nakładów finansowych na wyposażenie toalety w rozwiązania przenaczone dla tej grupy użytkowników traktuje się jako działania bezzasadne. Wydawać by się mogło, że litera prawa jest sprzymierzeńcem niepełnosprawnych. Teoretycznie tak jest, gdyż w prawie budowlanym znajdują się zapisy o obowiązku tworzenia niezbędnych warunków do korzystania z obiektów użyteczności publicznej osobom niepełnosprawnym, w szczególności poruszającym się na wózkach inwalidzkich.

W rzeczywistości jednak z przestrzeganiem i egzekwowaniem prawa bywa różnie. Świadczy o tym obecny stan. Gdy rozejrzymy się dookoła, szybko natrafimy na przeszkody, bariery, które w dalszym ciągu ograniczają dostępność całych obiektów, w tym toalet publicznych, osobom niepełnosprawnym. Poniżej prezentujemy kilka produktów z oferty firmy Faneco, które powinny znaleźć się w toaletach publicznych.

Pierwszym z nich jest lustro uchylne dla osób niepełnosprawnych z uchwytem. Jest ono bezpieczne i proste w użytkowaniu. Dodatkowo, dzięki wykonaniu z wysokiej jakości stali szlachetnej, cechuje się ono wyjątkową solidnością i trwałością. Rozwiązanie to można znaleźć w takich obiektach jak: stacje benzynowe, restauracje, centra handlowe, urzędy, przychodnie lekarskie, hotele, dworce czy lotniska, a zatem wszędzie tam, gdzie mogą przebywać niepełnosprawni. Lustro uchylne Faneco jest łatwe w montażu i utrzymaniu czystości. Dostępne jest ono w dwóch wymiarach. Wyposażenie w wygodny mechanizm pozwala na bezproblemowe ustawienie go w taki sposób, aby osoba na wózku mogła z łatwością się w nim przejrzeć.

Lustro uchylne dla osób niepełnosprawnych z uchwytem marki FANECO

W ofercie firmy Faneco dostępne są również różne rodzaje uchwytów dla niepełnosprawnych, wykonane ze stali nierdzewnej i stali węglowej. Wysoka jakość materiału to gwarancja solidności i trwałości poręczy. W asortymencie dostępne są różne wymiary oraz kształty poręczy - proste lub kątowe, stałe lub uchylne, montowane do ściany lub do podłoża. Firma Faneco w swojej ofercie posiada również siedziska prysznicowe.

uchwyt osób niepełnosprawnych marki FANECOuchwyt osób niepełnosprawnych marki FANECOuchwyt osób niepełnosprawnych marki FANECOsiedzisko prysznicowe dla osób niepełnosprawnych marki FANECO
 

Kontakt w sprawie produktów:

FANECO Sp. z o.o. Sp. k.
Za Bramką 12a/5
61-842 Poznań
tel. (+48) 61 6100212
www: www.faneco.com
mail: wyślij wiadomość
FANECO Sp. z o.o. Sp. k.

profesjonalne wyposażenie toalet publicznych: suszarki do rąk » dozowniki mydła » pojemniki na ręczniki papierowe » pojemniki na papier toaletowy » metalowe kosze na śmieci » wyposażenie sanitariatów ze stali szlachetnej: umywalki, misy wc, pisuary » poręcze i inne artykuły dla osób niepełnosprawnych » przewijaki ścienne składane dla niemowląt » zestawy do montażu ściennego i wnękowego » wieszaki » inne akcesoria


Zobacz zdjęcia w galerii Faneco:

 Podobne artykuły
Kabiny prysznicowe Free - rozwiązania bez barier

łazienka dla niepełnosprawnych

Kabiny prysznicowe Free - rozwiązania bez barier

Kolekcja kabin prysznicowych Free to unikalna propozycja firmy Novellini, dedykowana dla  osób w podeszłym... więcej...

Wyposażenie specjalistyczne łazienki dla niepełnosprawnych

łazienka dla niepełnosprawnych

...

W Polsce podobnie jak i w innych krajach europejskich wzrasta liczba ludzi niepełnosprawnych. Charakterystyczne dla... więcej...

Jak urządzić łazienkę dla niepełnosprawnych

łazienka dla niepełnosprawnych

Jak urządzić łazienkę dla niepełnosprawnych

Niepełnosprawność to stan, który może dopaść każdego, bez względu na wiek. Dostosowując wymagania takich... więcej...