Armatura Kraków - baterie, panele, natryski

Jak dobrać natrysk do metrażu łazienki

data aktualizacji: 07-11-2019, 12:39 – artykuł promocyjny

Wyposażając strefę natryskową w swojej łazience do wyboru mamy wiele różnych rozwiązań, począwszy od najpopularniejszych natrysków przesuwnych i punktowych, przez funkcjonalne deszczownie, kolumny i panele natryskowe, a kończąc na zestawach do montażu podtynkowego. To, na który wariant się zdecydujemy, w głównej mierze zależy od tego, jakiej funkcjonalności oczekujemy. Warto jednak pamiętać o tym, iż natrysk powinien umożliwiać regulację parametrów wedle indywidualnych preferencji wszystkich domowników oraz powinien być dostosowany do metrażu naszej łazienki. Poniżej kilka wskazówek, jak dobrać odpowiedni natrysk oraz krótka charakterystyka dostępnych rozwiązań.

Jak dobrać natrysk do metrażu łazienki

Deszczowe SPA

Korzystanie ze strefy natryskowej już dawno przestało być wyłącznie kwestią higieny. Coraz częściej pełni ona funkcję domowego SPA, w którym przeprowadzamy pielęgnacyjne zabiegi dla zdrowia i urody oraz oddajemy się relaksującym masażom wodnym. Z tego względu tak dużą popularnością cieszą się deszczownie i kolumny natryskowe, które łączą w sobie eleganckie wzornictwo oraz wysoki poziom komfortu. Minimalistyczna konstrukcja talerza lub dysku z rączką natryskową i baterią znajduje zastosowanie w przestronnych kabinach, w których z powodzeniem możemy przeprowadzać relaksujące zabiegi. Funkcja przełączania strumienia z górnej głowicy na praktyczną rączkę zwiększa wygodę użytkowania i pozwala dostosować tryb pracy do potrzeb każdego z domowników. Co istotne, tego typu rozwiązania są zwyczajowo wyposażone w ustawienia, ułatwiające przeprowadzenie wodnych zabiegów - takie, jak regulacja intensywności wody - od łagodnie masującego do intensywnego bicza wodnego. Dzięki nim nasza łazienka staje się miejscem relaksu i regeneracji po ciężkim dniu. Deszczownie i kolumny to rozwiązania polecane przede wszystkim do przestronnych kabin. Najlepiej sprawdzają się zatem w łazienkach, w których metraż nie stanowi ograniczenia aranżacyjnego.


Schowane pod tynkiem

Podtynkowa armatura natryskowa to propozycja, która cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Jej główną zaletą jest fakt, iż wszelkie elementy przyłączeniowe i korpus baterii są niewidoczne. Dzięki zabudowaniu ich we wnęce ściennej, nasza łazienka zyskuje minimalistyczny wystróji, ułatwiając jednocześnie zachowanie czystości. Na co zwrócić uwagę, kompletując tego typu zestaw? - Podtynkowe wyposażenie natryskowe, składające się z głowicy natryskowej, ramienia mocującego oraz baterii, umożliwia dopasowanie poszczególnych elementów tak, aby były jak najbardziej spójne z wystrojem wnętrza. By zachowały swą estetykę na długo, warto wybrać warianty wykonane z trwałych, odpornych na odbarwienia materiałów, np. mosiądzu pokrytego chromem - podpowiada Aneta Dziedzina, ekspert Grupy Armatura. - Stały kontakt z wodą determinuje także konieczność wyboru rozwiązań odpornych na negatywne działanie osadów kamiennych, jak np. głowice z systemem samodzielnego czyszczenia typu easy clean - dodaje ekspert. Za wyborem podtynkowego zestawu natryskowego przemawiają również względy praktyczne. Dzięki zabudowie części elementów, powiększają się ilość przestrzeni w kabinie. Z powodzeniem więc sprawdzą się w łazienkach, w których wolne miejsce jest na wagę złota.


Przesuwne uzupełnienie wanny

Natrysk przesuwny składający się z montowanego na ścianie drążka i przymocowanego do niego uchwytu z rączką, to uniwersalna propozycja, którą z powodzeniem można zastosować zarówno w małej łazience, jak również w przestronnym salonie kąpielowym. Rozwiązanie do sprawdza się nie tylko w przypadku standardowych kabin, ale także doskonale uzupełnia wannę. Wraz ze składanym parawanem ułatwi wzięcie szybkiego, odświeżającego prysznica. Decydując się na zakup tego wariantu, powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na jakość rączki natryskowej i jej funkcjonalność. Podobnie jak w przypadku deszczowni, warto zainwestować w model umożliwiający kilkustopniową regulację intensywności strumienia. Z uwagi na dużą częstotliwość użytkowania, warto także dobrać trwały wąż natryskowy, który nie ulegnie zniszczeniu. Solidnością i odpornością na negatywne działanie wody wyróżniają się przede wszystkim modele wykonane z mosiądzu.

natrysk


Prysznic pod ręką

W łazienkach wyposażonych w wannę warto pomyśleć o zastosowaniu funkcjonalnej baterii, umożliwiającej przełączenie strumienia wody z wylewki na rączkę natrysku. Stanowi ona doskonałą alternatywę dla prysznica. - Tego typu warianty, montowane przy pomocy trzech lub pięciu otworów, gwarantują wysoki komfort kąpieli dzięki swobodnej regulacji strumienia. Mocowane na brzegu wanny, stanowią jej ciekawą, oryginalną wzorniczo ozdobę - tłumaczy Aneta Dziedzina, ekspert Grupy Armatura. - Podobnym stopniem funkcjonalności cechują się modele podłogowe, wykorzystywane np. wraz z wannami wolnostojącymi  - dodaje ekspert. Decydując się na tego typu rozwiązania, zweryfikujmy jednak czy waga baterii i jej wysokość są dostosowane do parametrów naszej wanny. Takich danych warto poszukać w informacjach podanych przez producenta na opakowaniu.
 

Kontakt w sprawie produktów:

Armatura Kraków S.A.
ul. Zakopiańska 72
30-418 Kraków
tel. (12) 25 44 200
www: www.kfa.pl
mail: wyślij wiadomość
Armatura Kraków S.A.

baterie łazienkowe » baterie kuchenne » grzejniki aluminiowe » zawory


Zobacz zdjęcia w galerii Armatura Kraków


Podobne artykuły
Minimalistyczny szyk kabin Deante

armatura łazienkowa

Minimalistyczny szyk kabin Deante

Kabina prysznicowa, z uwagi na swój rozmiar, jest elementem wyposażenia łazienki, który przykuwa naszą... więcej...

Kabiny narożnikowe – wybór rozwiązania, przegląd oferty

armatura łazienkowa

Kabiny narożnikowe – wybór rozwiązania,...

Narożna kabina to rozwiązanie idealne i to nie tylko do małej łazienki. Jej budowa pozwala stworzyć całkiem przyjemny... więcej...

Odpływ liniowy - najlepsze rozwiązanie dla Twojej łazienki

armatura łazienkowa

Odpływ liniowy - najlepsze rozwiązanie dla Twojej...

Odpływy liniowe to rozwiązanie, które bardzo szybko się rozwija. Od czasów, gdy były one zarezerwowane... więcej...