coram
konkurs fotograficzny nasze łazienki 2021

Drabina w łazience - pomysł na aranżację

data aktualizacji: 15-06-2021, 06:18 – artykuł promocyjny

Często zastanawiamy się jak w oryginalny sposób urządzić naszą łazienkę. Stawiamy wtedy na nietypowe rozwiązania, które mogą być bardzo praktyczne. Jednym z takich detali dekoracyjnych może być stara drewniana drabina, która zastąpi nam zwykły wieszak na ręczniki lub będzie stanowić ciekawy element zdobniczy.

Drabina w łazience - pomysł na aranżację

Drabina to znany od lat wynalazek, który teraz przeżywa swój renesans i to w zupełnie nowej roli. Jej ksztalt oraz właściwości zostały docenione i wykorzystane przez projektantów wnętrz. Drabiny pojawiają się wszędzie - w wąskich przedpokojach, w nowoczesnychy salonach, a nawet w kuchni i łazience. Ten wdzięczny akcent otwiera nowe możliwości i przekonuje, że wszystko można kreatywnie wykorzystać.

Trendy w łazience - modna drabina

fot.: Bisk


Drabina jako wieszak

Drabinę można postawić w dowolnym miejscu w łazience lub powiesić ją na ścianie. Właściciele małych łazienek niestety muszą o niej zapomnieć, gdyż ze względu na swoją budowę zajmuje dość dużo miejsca, a wiadomo że w łazienkach o niewielkim metrażu ważny jest każdy centymetr powierzchni użytkowej. Szczeble świetnie sprawdzą się jako wieszaki, na których można powiesić zarówno mokre, jak i suche ręczniki.

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze Łazienki"

Drabina wykorzystana w aranżacji łazienki może być wykonana zarówno z drewna, jak i metalu. Modne akcenty ze śladami użytkowania będą mile widziane, zwłaszcza w pomieszczeniach utrzymanych w stylistyce industrialnej. Najważniejsze jednak by drabina była ciekawie wyeksponowana.

   fot.: Metalowa drabina jako wieszak - Ferro

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze Łazienki"                      fot.: Raw Decor      

Typowo ozdobny charakter drabiny uzyskamy stosując różnego rodzaju zabiegi związane z oświetleniem łazienki. Ozdobny sznur cotton-ballsów rozprowadzony między szczeblami jest tego najlepszym przykładem. Niezapominajmy jednak by powieszone detale zawsze były uporządkowane - nawet esetyczne koszyczki, w których panuje nieład nie będą nigdy ozdobą wnętrza. Zawieszone ręczniki również powinny pasować do wystroju łazienki.

fot.: Pomysł na drabinę w łazience - konkurs fotograficzny "Nasze Łazienki"


Drabina jako półka

Dodając kilka elementów konstrukcyjnych łatwo przekształcić zwykłą drabinę w półkę na kosmetyki lub akcesoria. Dodatkowo przy pomocy haczyków na szczeblach można zawiesić metalowe lub wiklinowe koszyki. Wiele sklepów oferuje półki przypominające kształtem drabinę, wykonane z metalu lub drewna odporne na niekorzystne działanie wody i wilgoci.

Drabnina-półka w łazience

fot.: SUMA Architektów

Wielkość drabiny zależy od metrażu łazienki, ale ten ciekawy akcent możemy rozbudować do naprawdę pokaźnych rozmiarów. Wybór miejsca też raczej nie jest przypadkowy. Drabina najlepiej sprawdzi się w pobliżu umywalki lub wanny. 

fot.: Biała półka - tesa tape


Grzejnik jak drabina

Również producenci grzejników łazienkowych postanowili wyjść naprzeciw potrzebom swoich klientów wprowadzając na rynek linie grzejników inspirowane kształtem drabin. W ich ofercie znajdziemy grzejniki stojące oraz zawieszane na ścianie, dostępne w wielu różnych kolorach.

fot.: Grzejniki łazienkowe w kształcie drabiny (źródło: www.tubesradiatori.com)

fot.: Vetto

Grzejniki drabinkowe to rozwiązanie, które sprawdziło się w wielu mieszkaniach, łączy ogrzewanie łazienki z możliwością suszenia prania lub ręczników.

Grzejnik jak drabinaGrzejnik Upper Radox

fot: Imers                                          fot.: Radox                             fot.: Instal-ProjektAranżacja łazienki z drabiną

Do łazienkowej aranżacji możemy własnoręcznie wykonać regał lub wieszak łazienkowy w kształcie drabiny. Oczywiście wykorzystanie gotowej drabiny będzie najprostsze, ale znacznie bardziej oryginalny jest pomysł na samodzielne stworzenie takiej drabiny, np. z kantówek sosnowych dostępnych w każdym sklepie budowlanym. Możemy ją wówczas idealnie dopasować do wnętrza pod kątem rozmiarów, a malując na wybrany kolor zyskamy wymarzoną stylistykę.

fot.: Śnieżka
do wykonania potrzebne będą:
  •  2 sztuki kantówki sosnowej na ramę drabiny oraz deska i wałek sosnowe na półki i wieszaki
  • farba do drewna, np. Śnieżka Supermal® Emalia akrylowa (biała A400) a także szpachel do drewna i gumowe podkładki meblowe
     

do pracy przydadzą się:

  • wkrętarka, miara, wkręty, wiertła, kuweta i mały wałek do farb akrylowych, szpachelka, papier ścierny P120 oraz wyrzynarka lub piła ręczna do drewna

 

     fot.: Deante - drabina w urządzaniu wnętrz najczęściej kojarzona jest ze stylem skandynawskim i rzeczywiście doskonale sprawdza się w takich aranżacjach

Defra

fot.: Defra

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze Łazienki"

fot.: Ferro

fot.: Elita 


Przeczytaj również:Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Defra, Ferro, Vetto, Bisk, Radox, SUMA Architektów, Viva Design, Tubesradiatori.com, Imers, Instal-Projekt, tesa tape, Śnieżka, Deante, Raw Decor, Elita