Cristalstone - awangardowe umywalki i wanny wolnostojące

Ceramika Disegno - łazienka poza schematem

artykuł promocyjny

Disegno - włoski producent ceramiki sanitarnej, posiadający w swojej ofercie wiele niestandardowych, zaskakujących swoją formą propozycji. Przykładem takich produktów są umywalki w kształacie kuli, balii czy kleksa. Czym jeszcze zaskoczy nas ten wyjątkowy producent?

Ceramika Disegno - łazienka poza schematem

Sfera to pierwsza niestandardowa ceramika zaproponowana przez firmę Disegno. Kształt kuli to element będący wyróżnikiem tej kolekcji, zaprojektowanej przez Sabrinę Selli. Efekt, jaki uzyskała projektantka okazał się niezwykle zaskakujący i zachwycający, co sprawiło, że ceramiczne kule szybko stały się znakiem rozpoznawczym włoskiego producenta. Wkrótce też oprócz białej Sfery pojawiła się w ofercie wersja czarna, biało-srebrna, biało-złota i dekorowana ornamentem.

Disegno Sfera

Kolejnym niezwykłym projektem Disegno jest zainspirowana rozpryśniętą kroplą wody - kolekcja Splash. Ten naturalnie powstały mikrokształt projektant Disegno odzwierciedlił w ceramicznej tafli w skali makro. Aby podnieść funkcjonalność powstałego elementu dodał mu dość spory blat. Wyrazistości całej koncepcji dodaje też kolor - umywalka i brodzik w kształcie kleksa proponowane są z wnętrzem pomalowanym na pomarańczowo, zielono lub żółto.

Disegno SplashDisegno Splash

Wyjątkowym projektem z oferty Disegno jest kolekcja ceramiki sanitarnej Catino. Projektant Emanuele Pangrazi, zainspirowany ludowymi klimatami, stworzył umywalki w formie balii, drewniane szafki podumywalkowe, które wyglądają jak proste ławki oraz akcesoria łazienkowe z naturalnego drewna (jest wśród nich tara do prania oraz wisząca mydelniczka-chochla). Estetyka ceramiki Catino zachwyciła jurorów prestiżowego wzorniczego konkurs Red Dot, którzy w 2014 roku przyznali jej tytuł Red Dot Award: Product Design.

CatinoCoram - drewniana tara z serii Catino

Weg to kolekcja z gatunku tych o których moglibyśmy napisać „wyważona stylistycznie”. Jak na ceramikę Disegno kształt ma spokojny: nowoczesny i estetycznie oszczędny. Jej projektant, Paolo Schianchi, rezygnując ze stylistycznej nadbudowy, postawił akcent na aspekty użytkowe. Stąd celowe szerokie ranty ceramicznych elementów, które są nie tylko stabilne ale i funkcjonalne. Stylistyczny przewrót następuje jednak gdy na scenę wkracza kolor. W tej wersji Weg nabiera wiatru w żagle, ponieważ kolory są intensywne i dość niezwykłe jak na ceramikę (róż, żółty, groszkowa zieleń, metaliczny granat). Do wyboru są dwie wersje kolorystyczne: jedno- i dwukolorowa.

Weg

Kolekcja cearmiki Neo to dowód na to, iż firma Disegno potrafi swobodnie interpretować również tradycyjne wzorce, nie tracąc przy tym stylistycznego azymutu. Stanowi ona swobodną wariacją na temat estetyki retro. Receptę na klasykę firma Disegno znalazła w zgeometryzowaniu form, uproszczeniu linii, rezygnacji z nadmiaru na rzecz prostoty. W finale powstała piękna kolekcja, lekka i delikatna, ale wciąż stylowa.

Neo

Więcej informacji na temat oferty oferty wyposażenia łazienek Coram Poland można znaleźć na stronie internetowej firmy pod adresem: www.coram.pl.
 

Kontakt w sprawie produktów:

Coram Poland Sp. z o.o.
ul. Bełdan 4
02-695 Warszawa
tel. (22) 899 15 40
www: coram.pl
mail: wyślij wiadomość
Coram Poland Sp. z o.o.

zestawy prysznicowe » kabiny prysznicowe » deski WC » umywalki » meble łazienkowe » akcesoria łazienkowe » zasłony prysznicowe » oświetlenie » maty łazienkowe » dywaniki łazienkowe » stojaki łazienkowe » drążki prysznicowe » Tigerfix » parawany nawannowe »

Zobacz zdjęcia w galerii Coram

 
Facebook Coram Poland   Instagram Coram PolandPolecamy
Jak wybrać misy WC dobrej jakości? ceramika sanitarna

Jak wybrać misy WC dobrej jakości?

 
Wybieramy umywalkę ceramika sanitarna

Wybieramy umywalkę

 
Zainspiruj się z MASSI: ryflowane nowości armatura łazienkowa

Zainspiruj się z MASSI: ryflowane nowości

 
Bidet w małej łazience armatura łazienkowa

Bidet w małej łazience

 
Szklane wnętrza Glasimo armatura łazienkowa

Szklane wnętrza Glasimo

 
Partnerzy

Cerramed
 

LuxumCristalstone

InvenaBesco

AKCJUM

Riho  Sapho

logo Coram

logo PiramidaWerit

Zainspiruj się - aranżacje kuchni

aranżacje kuchni
Facebook
Instagram