Patron sekcji - SFA Poland

Zalety odpływów liniowych

data aktualizacji: 19-12-2016, 05:30 – artykuł promocyjny

Odpływ liniowy to wmontowane w podłogę łazienkową, rozwiązanie stosowane do odprowadzania wody z prysznica. Składa się ono z wmontowanej w posadzkę rynny odpływowej, kołnierza, syfonu, nóżki z regulacją oraz rusztu - pokrywy, która jest jego jedynym widocznym elementem. Aby woda mogła spłynąć do kanalizacji, konieczne jest wykonanie spadku podłoża tylko z jednej strony. Odwodnienia liniowe wykonane są ze stali nierdzewnej i mogą przybierać różny kształt i wygląd. 

Zalety odpływów liniowych

Do wyboru mamy poniższe rodzaje odpływów łazienkowych:

  • liniowy z pokrywą ze stali nierdzewnej w dwóch wariantach (z uwagi na szerokość rynny) standard i slim z szeroką gamą wzorów pokryw.

  • ścienny - jak sama nazwa wskazuje, wszystkie elementy montażowe ukryte są w ścianie.
    Możliwe jest zastosowanie tego odpływu zarówno w ścianach pełnych jak i lekkich typu rigips. Konstrukcja eliminuje potrzebę stosowania syfonu. Spadek jest formowany jednostronnie bądź dwustronnie. Odpływ jest oferowany z szeroką gamą wzorów pokryw.

  • narożny - odpływ w kształcie litery L z szeroką gamą wzorów pokryw, montowany w narożniku wnęki prysznicowej. Zapewnia większą przepustowość wody.

Wszystkie rodzaje odpływów można wyposażyć w pokrywę typu Plenum umożliwiającą wypełnienie dowolnym materiałem – zazwyczaj takim samym jak okładzina ścian czy podłogi łazienki, ta wyjątkowa cecha którą z pewnością docenią projektanci wnętrz pozwala zminimalizować widoczność odpływu w pomieszczeniu, pozostawiając pełną swobodę projektantowi a przede wszystkim zapewniając wymagany przepływ wody oraz komfort użytkowania taki sam jak przy zastosowaniu zwykłej pokrywy.

Odwodnienia liniowe cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem wśród inwestorów urządzających swoje łazienki. Rozwiązanie to wybierają głównie osoby, które pragną zaaranżować eleganckie i funkcjonalne wnętrze. Odpływy liniowe dają ogromną swobodę w zakresie możliwości aranżacji przestrzeni łazienki. Stanowisko prysznicowe z odwodnieniem liniowym można wyposażyć w niemal każdą kabinę o dowolnym rozmiarze i kształcie. Odpływy liniowe sprawdzają się zwłaszcza w przypadku kabin walk-in. Decydując się na montaż odpływu liniowego, zyskujemy ponadto więcej miejsca w łazience. Możemy bowiem zrezygnować z montowania tradycyjnego akrylowego brodzika oraz kabiny prysznicowej. Pozwala ono zatem na aranżację prysznica nawet w bardzo małych łazienkach, w których nie można zastosować brodzika o tradycyjnych rozmiarach. Kolejną zaletą odpływów liniowych jest łatwość utrzymania ich w czystości. W przeciwieństwie do tradycyjnych brodzików, na ich powierzchni nie gromadzą się nieczystości i bakterie. Brak progów i załamań znaczenie ułatwia kąpiel osobom niepełnosprawnym.

VaboVaboVabo

Odpływ liniowy może stanowić drobny akcent aranżacji łazienki lub wręcz przeciwnie może skutecznie zdobić to wnętrze co można łatwo osiągnąć poprzez zmianę wzoru lub typu pokrywy. Montaż odpływu nie jest skomplikowany – zestaw zawiera wszystkie niezbędne elementy wraz z instrukcją montażu. Powierzchnia odpływu jest antypoślizgowa.   
 

Kontakt w sprawie produktów:

Inter-Plast Z.Bodziachowska-Kluza Spółka Jawna
ul. Meliorantów 67 A, B
42-200 Częstochowa
tel. (34) 36-27-904
www: www.vabo.pl
mail: wyślij wiadomość
Inter-Plast Z.Bodziachowska-Kluza Spółka Jawna

www.inter-plast.com.pl


odwodnienia liniowe
: odwodnienia liniowe Slim » odwodnienia liniowe narożne » odwodnienia basenowe » maskownice » syfony » kratki odpływowe » kratki odpływowe Pro » lustro » odwodnienia prysznicowe » wpusty » wpusty łazienkowe » wpusty podłogowe » stal nierdzewna » odpływy prysznicowe 


Zobacz zdjęcia w galerii VABO







Podobne artykuły
Nowe modele odpływów liniowych w ofercie firmy Ferro

woda i kanalizacja

Nowe modele odpływów liniowych w ofercie firmy Ferro

Oferta odpływów liniowych firmy Ferro została wzbogacona o nowe modele: odpływ liniowy Easy new,... więcej...

Odwodnienia prysznicowe - odmień design swojej łazienki

woda i kanalizacja

Odwodnienia prysznicowe - odmień design swojej łazienki

Współcześnie, nasze łazienki traktujemy bardziej jak salony kąpielowe, gdzie oprócz estetyki i piękna,... więcej...

Ochrona instalacji wodnych przed korozją - dozownik DOSAMIX

woda i kanalizacja

Ochrona instalacji wodnych przed korozją - dozownik DOSAMIX

DOSAMIX 406 FERDOM jest to dozownik preparatu antyosadowego i antykorozyjnego do domowych instalacji wodnych. Szczególnie... więcej...