Riho - wanny, kabiny, brodziki

Z brodzikiem czy walk-in - wybór kabiny

data aktualizacji: 10-01-2017, 06:14 – artykuł promocyjny

Kabiny typu walk-in na dobre wpisały się w poczet aranżacyjnych trendów łazienkowych. Ich niesłabnąca popularność na dalszy plan odsuwa tradycyjne warianty brodzikowe. Jednak otwarta pozozstaje kwestia czy wyprą je na dobre z przestrzeni łazienkowej. Warto zatem poznać zalety dostępnych na rynku modeli.

Z brodzikiem czy walk-in - wybór kabiny

Urządzanie strefy prysznicowej opiera się na umiejętnym zestawieniu brodzika, kabiny, natrysku i baterii, tak by tworzyły spójną całość i nieodbiegały od standardów pod kątem funkcjonalności. Sztuka ta jest o tyle trudna, że dobór wyposażenia musi w pełni odpowiadać wszystkim potrzebom domowników. Dlatego też przed udaniem się na zakupy koniecznie musimy uwzględić rozkład i metraż łazienki oraz określić stylistykę wnętrza. Dobrze trzeba się zastanowić nad kwestią kto będzie głównym użytkownikem by wybrać rozwiązania ułatwiające przyszłe użytkowanie. Weryfikacja preferencji przyda się szczególnie przy wyborze kabin, których oferta rynkowa jest bardzo szeroka. Różne warianty konstrukcyjne - modele brodzikowe, czy kabiny walk-in - zależą od naszej indywidualnej sytuacji.

 

Tradycyjny wymiar prysznica

W domowych przestrzeniach natryskowych najpopularniejsze są brodziki, które wciąż się zmieniają by sprostać oczekiwaniom wymagających klientów. Szeroka gama modeli, które z łatwością dopasujemy do kształtu kabiny oraz estetyki wnętrza – w tym minimalistyczne wersje superniskie, znajdujące zastosowanie w klasycznych aranżacjach brodziki standardowe oraz cechujące się wysokim poziomem bezpieczeństwa warianty głębokie.


Z brodzikiem czy walk-in - wybór kabiny– Choć największą popularnością wciąż cieszą się brodziki o wysokości ok. 13-14 cm, warto pamiętać o funkcjonalnych zaletach innych kształtów
tłumaczy Katarzyna Choniawko, ekspert marki Aquaform. – Dla przykładu, rozwiązania o głębokości ok. 24 cm są często wyposażone w wyprofilowane siedzisko, które jest szczególnie przydatne, gdy wśród domowników są dzieci. Pozwala ono na bezpieczne przeprowadzenie kąpieli bez ryzyka przewrócenia się - dodaje ekspert. Niewątpliwym atutem nowoczesnych brodzików akrylowych jest ich antypoślizgowy charakter oraz utrzymywanie przez materiał temperatury otoczenia. Nie ulega on wychłodzeniu, zapewniając komfortową kąpiel. W przypadku brodzików, warto zauważyć także korzyści związane z łatwością montażu. Mocowanie przy pomocy nóg oraz wsporników pozwala na zachowanie stabilności elementu. Akcesoria o regulowanej wysokości umożliwią dokładne dopasowanie wysokości oraz proste ustawienie brodzika względem krzywizn ścian.

 

Bezprogowa strefa relaksu

 

Podstawowym wyróżnikiem kabin typu walk-in jest brak progu, który mógłby utrudniać użytkowanie strefy prysznicowej osobom mającym problem z poruszaniem się. - Konstrukcja tego typu rozwiązania, zapewnia otwarty dostęp oraz komfortowe wejście i wyjście z kabiny - podpowiada Katarzyna Choniawko. - Dzięki wyeliminowaniu znaczącej różnicy poziomów pomiędzy posadzką a krawędzią brodzika, warianty walk-in zapewniają wygodę przemieszczania się przy pomocy chodzika lub na wózku inwalidzkim - dodaje ekspert marki Aquaform.Z brodzikiem czy walk-in - wybór kabiny Tego typu rozwiązania wyróżniają się także dużą przestronnością, co umożliwia zamontowanie ułatwiających zachowanie równowagi uchwytów lub siedziska. Kabiny walk-in zdobyły dużą popularną przede wszystkim ze względu na oszczędną estetykę, doskonale uzupełniającą współczesne, eleganckie łazienki. Przeszklone tafle dobrze komponują się z nowoczesnymi deszczowniami i kolumnami natryskowymi. Z powodzeniem sprawdzają się więc w przestronnych wnętrzach. Dodatkową zaletą konstrukcyjną tego typu wariantów jest brak zawiasów i rolek, zużywających się  w miarę eksploatacji. Wyeliminowanie załamań i zakamarków pomiędzy tymi elementami znacząco ułatwia także utrzymanie czystości kabiny.


 

Kontakt w sprawie produktów:

Armatura Kraków S.A.
ul. Zakopiańska 72
30-418 Kraków
tel. (12) 25 44 200
www: www.kfa.pl
mail: wyślij wiadomość
Armatura Kraków S.A.

baterie łazienkowe » baterie kuchenne » grzejniki aluminiowe » zawory


Zobacz zdjęcia w galerii Armatura Kraków


Podobne artykuły
Wanny wolnostojące - przegląd oferty rynkowej

armatura łazienkowa

Wanny wolnostojące - przegląd oferty rynkowej

Wanna wolnostojąca to rozwiązanie, dzięki któremu łazienka zyska luksusowy i elegancki charakter. Doskonale... więcej...

Łazienkowa ekologia – trend czy coś więcej?

armatura łazienkowa

Łazienkowa ekologia – trend czy coś więcej?

Przy projektowaniu łazienki dużą uwagę przykładamy do wyglądu. Staramy się poznać aktualne trendy wnętrzarskie,... więcej...

Nowoczesność i wygoda - boksy podtynkowe od marki Laveo

armatura łazienkowa

Nowoczesność i wygoda - boksy podtynkowe od marki Laveo

Nowoczesny wygląd naszych łazienek zależy głównie od tego, na jakie elementy wyposażenia postawimy, ale... więcej...