konkurs fotograficzny nasze łazienki 2021

Jak poprawić jakość powietrza w pomieszczeniach

data aktualizacji: 03-12-2018, 12:10 – artykuł promocyjny

90% naszego czasu spędzamy w pomieszczeniach i oddychamy powietrzem wewnętrznym. Pracując, ucząc się a nawet odpoczywając wdychamy związki, które nie zawsze są obojętne dla naszego zdrowia. Często powietrze w domu jest bardziej nasycone szkodliwymi substancjami niż to na zewnątrz. Aby uporać się z częścią problemu warto sięgnąć po nową farbę MAGNAT CERAMIC CARE, która redukuje szkodliwy formaldehyd w powietrzu ze skutecznością do 98%.

Jak poprawić jakość powietrza w pomieszczeniach

Farba MAGNAT miała swoją premierę 1 marca 2017 roku, a jej innowacyjna receptura została zaprezentowana w Centrum Nauki Kopernik.

fot.: Paweł Orleański, znany z programu popularno-naukowego "Galileo" poprowadził konferencję prasową w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, w którym wzięło udział ponad 80 dziennikarzy

Formaldehyd jest lotnym związkiem organicznym występującym zazwyczaj w materiałach budowlanych, meblach, panelach podłogowych, dywanach czy wykładzinach. Jako gaz o ostrej, przenikliwej woni stale oddziałuje na nasze otoczenie. Jego oddziaływanie na nasz organizm jest szkodliwe, choć jego niewielkie ilości są tolerowane przez człowieka. Sytuacja się zmienia, gdy wprowadzamy się do nowego lub wyremontowanego pomieszczenia, gdzie nagromadzenie nowych elementów wyposażenia wnętrza jest duże - wzrasta też stężenie tego związku. Do tego należy doliczyć zbyt słabe zazwyczaj wietrzenie oraz bardzo często niewielką kubaturę i formaldehyd staje się dla nas groźny.

fot.: podczas oficjalnej prezentacji produktu prof. dr. hab. inż. Adam Grochowalski wytłumaczył, czym jest formaldehyd i jakie skutki niesie za sobą jego działanie

 

Nowa farba MAGNAT redukująca formaldehyd

Redukcję formaldehydu w powietrzu wewnętrznym zapewnia nowa, ceramiczna farba MAGNAT CERAMIC CARE, wykorzystująca innowacyjną formułę FORMASHIELD. - Farba oczyszcza powietrze ze szkodliwego formaldehydu, wyłapując go i zamieniając podczas procesu chemicznego w cząsteczki pary wodnej. Podczas cyrkulacji powietrza są one usuwane na zewnątrz pomieszczeń - wyjaśnia Anna Szymaszek, Specjalista ds. PR Produktowego FFiL Śnieżka SA.

Farba dostępna jest w 50 gotowych kolorach i charakteryzuje się ponadprzeciętną odpornością na szorowanie i wielokrotne zmywanie. Jej powłoki nie absorbują zabrudzeń i tzw. "trudnych plam", są też odporne na dezynfektanty. Ściany pokryte farbą MAGNAT CERAMIC CARE łatwo utrzymać w czystości, a dzięki właściwościom antystatycznym ograniczone jest przyciąganie kurzu.

Farba posiada hipoalergiczną formułę, przez co są bezpieczne dla dzieci i osób ze skłonnością do alergii. Dzięki temu sprawdza się zarówno w sypialniach, pokojach dziecięcych, ale również w pomieszczeniach biurowych, w kuchni, łazience, pokoju dziennym, korytarzu i wszędzie tam, gdzie chcemy poprawić jakość powietrza. Do powierzchni sufitowych warto wybrać zgraną formułę farby MAGNAT CERAMIC CARE w śnieżnobiałym kolorze, która dodatkowo za sprawą antyrefleksyjnej, głęboko matowej powłoce redukuje smużenie. - Do tej pory to my dbaliśmy o ściany - dekorowaliśmy je, zależało nam na tym, aby były łatwe w utrzymaniu czystości. Teraz możemy powiedzieć, że to farba spełnia dodatkowe funkcje i pomaga nam dbać o nasze zdrowie - podsumowuje Anna Szymaszek.


 

Kontakt w sprawie produktów:

Fabryka Farb i Lakierów ŚNIEŻKA SA
Al. Jana Pawła II 23
00-854 Warszawa
tel. 801 500 801
www: www.sniezka.pl
mail: wyślij wiadomość
Fabryka Farb i Lakierów ŚNIEŻKA SA

DZIAŁ HANDLOWY:

39-207 Brzeźnica, ul. Dębicka 44
woj. podkarpackie
 

farby do wielu zastosowań » farby emulsyjne dekoracyjne do malowania wewnątrz pomieszczeń » emulsje do pomieszczeń wilgotnych » farby i lakiery do drewna » farby i emalie do metalu » kleje » zaprawy » masy i mieszanki tynkarskie » masy i mieszanki do szpachlowania » lakiery » impregnaty do drewna » lakierobejce » farby gruntujące


Zobacz zdjęcia w galerii FFiL Śnieżka

 


 
Podobne artykuły
Perła Ceramiki dla Grupy Tubądzin

podłogi i ściany

Perła Ceramiki dla Grupy Tubądzin

Najnowsza kolekcja płytek Grupy Tubądzin Royal Place otrzymała pierwsze miejsce w głosowaniu na „Perłę Ceramiki... więcej...

Śnieżka Kuchnia-łazienka - trzy nowe odcienie

podłogi i ściany

Śnieżka Kuchnia-łazienka - trzy nowe odcienie

 „Perłowa kąpiel 813M”, „Mleczna uczta 814M” oraz  „Turkusowa laguna 815M”... więcej...

Płytki łazienkowe 2020 - poznaj modne kolekcje

podłogi i ściany

Płytki łazienkowe 2020 - poznaj modne kolekcje

Trendy, które będą rządzić w 2020 roku, opierają się w dużej mierze na eklektyzmie, w którym stylowe... więcej...