Nowa polityka prywatności i plików Cookies                                                                           nasze serwisy:    wentylacyjny.pl   |   instalacjebudowlane.pl   |   kuchenny.com.pl   |   poradybudowlane.com.pl

Przebudowa małej łazienki - inspirujące aranżacje

artykuł promocyjny

Przebudowa małej łazienki - inspirujące aranżacje

Przebudowa małej łazienki nie musi być nudna oraz związana z wielkimi kosztami jej modernizacji. Wnętrze o takiej wielkość może być równie piękne jak i stylowe, a w dodatku bardzo funkcjonalne.

Jednak zanim zdecydujemy się na remont naszej łazienki, powinniśmy ustalić nasze priorytety by móc zwiększyć swój budżet. Na początku zastanówmy się czego potrzebujemy: nowej umywalki, wanny, okładziny ściennej czy podłogowej. Po odpowiedzi na te wszystkie pytania możemy zabrać się do szukania inspiracji dla naszego wnętrza.

 

Małe białe łazienki

Po ustaleniu naszego budżetu, nadchodzi czas wybrania zmian jakie chcemy wprowadzić. Kolor jest najprostszym sposobem, który może diametralnie zmienić wygląd naszej przestrzeni. Świetnym rozwiązaniem dla ludzi ceniących sobie skromność i minimalizm jest biel. Białe wnętrza są dość popularne, ale ze względu na ich częste czyszczenie zyskują dużo przeciwników. Dodatkowo biały jest kolorem bardzo eleganckim, powiększającym optycznie przestrzeń.
 

Wolnostojąca wanna w łazience z zielonymi akcentami (źródło: 360doc.com)

Mała łazienka w naturalnych odcieniach (źródło: bien.hu)

Biała łazienka z niebieskimi płytkami we wzory na podłodze (źródło: hgtv.com)

 

Nie musimy ograniczać się tylko do jednego koloru, do bieli pasuje wiele odcieni, które w drobny sposób można wpleść w wystrój wnętrza, drewniane szafki, żywe kwiaty, kolorowe ręczniki, a nawet wzorzyste płytki podłogowe.

 

Małe łazienki w naturalnych odcieniach

Naturalne tony to kolejny bardzo popularny motyw w projektowaniu małych łazienek. Nie dają tak dużej ilości światła, jak czysty biały kolor, ale są łatwiejsze do czyszczenia i konserwacji. Neutralne pary kolorów dobrze ze sobą współgrają, dlatego nie trzeba trzymać się jednego odcienia. Dodatkowo monochromatyczne, neutralne wzory mogą wyglądać bardzo elegancko.

 

Mała łazienka z heksagonami pod prysznicem (źródło: loversiq.com)

Stylowa mała łazienka z elementami drewna (źródło: midcityeast.com)

Zasłona prysznicowa ombre w małej łazience (źródło: kknews.cc)

Mała łazienka z elementami drewna (źródło: kp.hu)

Prysznic w małej łazience z mozaiką na podłodze (źródło: wi-fi.ru)

 

Neutralny kolorowy schemat jest doskonałym wyborem dla pokojów spa, ponieważ tworzy spokojną atmosferę na wieczorny relaks.

 

Także i te odcienie można przełamać dodając jasne i ciemne elementy, jeśli jednak ograniczymy się tylko do tych kolorów zyskamy bardziej rustykalny klimat.

 

Czerń i biel w małych łazienkach

Ciemne kolory to temat tabu mówiąc o małych łazienkach, ale nawet czarna przestrzeń, może wyglądać bardziej stylowo niż przygnębiająco. W projektowaniu wnętrz zaleca się wybór stonowanych szarości niż głębokich czerni. Odcienie te wyglądają na droższe, ale równie dobrze współgrają z innymi kolorami. Kolor czarny najlepiej używać tylko w drobnych, oszczędnych akcentach.
 

Złote elementy w biało-czarnej łazience (źródło: dikidu.com)

Biel, czerń i drewno w małej łazience (źródło: deavita.fr)

Mała łazienka z ciekawą płytką na backsplash (źródło: clipgoo.com)

Mała ciemna łazienka z prysznicem (źródło: indogate.com)

Biel i czerń w małych łazienkach (źródło: decoclub.net, clipgoo.com)

 

Trwały kontrast między tonami ciemno-białymi może wyglądać świetnie nawet w niewielkich przestrzeniach, który tworzy stylowy i współczesny wygląd.

 

Aby przełamać nudę warto pomyśleć o płytkach z nietypowym wzorem, które wprowadzą trochę kontrowersji do wnętrza.

 

Małe łazienki z niepowtarzalnym wzornictwem

Mała łazienka nie musi być prosta i nudna. Wręcz przeciwnie, stworzenie niepowtarzalnego projektu to wyzwanie dla osób twórczych, którzy lubią oryginalność i niebanalne połączenia. Kreatywne płytki, tapety i meble pomogą nam wyróżnić się z tłumu.
 

Płytki z motywem marokańskim w małej łazience (źródło: indogate.com)

Tapeta z ciekawym wzorem w małej łazience (źródło: brit.co)

Płytki Subway w łazience z szachownicą na podłodze (źródło: housebeautiful.com)

Mała marokańska łazienka w odcieniach błękitu (źródło: hgtv.com)

Prysznic pod skosem w małej łazience (źródło: tecnic.us, kk.no)

 

Jeśli nasza łazienka ma niestandardowe ułożenie, może warto podkreślić interesującą nas architekturę. Atrakcyjny i przystępny sprzęt może być przydatny.

Ponadto jeśli w łazience znajduje się okno, można nawet odważyć się zawiesić dzieło sztuki, by dodać do niego więcej niekonwencjonalnego nastroju i charakteru.

 

 

Kabiny prysznicowe w małych łazienkach

Największą zaleta kabin prysznicowych jest to, że można ją dowolnie wpasować w metraż łazienki. Jest to dość popularne rozwiązanie w małych łazienkach, gdzie przestrzeń jest bardzo ograniczona.

Świetnym rozwiązaniem są kabiny walk-in, które jednocześnie powiększają optycznie przestrzeń i oddzielają od siebie poszczególne strefy łazienki.
 

Łazienka retro z mosiężną armaturą (źródło: weibo.com)

Jasna łazienka z prysznicem typu walk-in (źródło: clipgoo.com, designmag.fr)

Mała łazienka z prysznicem i mozaiką (źródło: finplan.co)

 

Małe łazienki z drewnianymi akcentami

Drewniane akcenty sprawdzają się wszędzie, również w niewielkich przestrzeniach. Motyw natury jest zawsze mile widziany, zwłaszcza w tak zimnej przestrzeni funkcjonalnej, jak kąpiel. By wzbogacić wnętrze, można dodać inne materiały tj. metal, szkło, które w połączeniu z drewnem stworzą zaskakującą kombinację.

Jasna łazienka z drewnianą szafką pod umywalkę (źródło: uyut.by, czmcam.org)

Płytki drewnopodobne pod prysznicem w małej łazience (źródło: coolhouses.ru)

 

Małe łazienki mogą wyglądać tak pięknie, jak duże. Wszystko to kwestia sprytnego planowania i stylowego dopasowania.

 

 

 

Zobacz także


 

Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Bien.hu, 360doc.com, Hgtv.com, Loversiq.com, Midcityeast.com, Kknews.cc, Kp.hu, Wi-fi.ru, Dikidu.com, Deavita.fr, Clipgoo.com, Indogate.com, Decoclub.net, Indogate.com, Brit.co, Housebeautiful.com, Tecnic.us, Kk.no, Weibo.com, Designmag.fr, Finplan.co, Uyut.by, Czmcam.org, Coolhouses.ru

Partnerzy

Luxum Cristalstone
     

Cad Projekt

Zainspiruj się - aranżacje kuchni

aranżacje kuchni


Facebook
Instagram