Patron sekcji - SFA Poland

Ścienne odpływy prysznicowe - przegląd

artykuł promocyjny

Odpływy prysznicowe pozwalają stworzyć wygodną strefę natrysku. Główną zaletą takiego rozwiązania jest uwolnienie podłogi, przez co zyskujemy optyczną jedność i czystość takiej powierzchni. Rozpowszechnienie takiego ukaładu wiąże się z dużą popularnością kabin prysznicowych bez brodzików, gdzie odpływ wody realizowany jest właśnie przez system ściekowy montowany w podłodze lub ścianie.

Ścienne odpływy prysznicowe - przegląd

Odpływy prysznicowe - rozwiązania technologiczne

Odpływy prysznicowe są częścią technologii podtynkowej. Zajmują mało miejsca i są dyskretne. Widoczny jest tylko niewielki element, który ma ozdobną postać.

Odpływy prysznicowe mogą być:

oraz

  • Ścienne odpływy prysznicowe

 

Ścienne odpływy prysznicowe - zalety

Idealnie prosta podłoga w łazience to duża zaleta. Poza wizualnymi względami ważny jest też aspekt praktyczny. Łatwiej i szybciej można ją wyczyścić, brak zakamarków powoduje, że osad i brud nie gromadzi się w nadmiarze w wybranych strefach. Sam odpływ również jest łatwy do czyszczenia. Dostępne są w różnych wariantach, dlatego można je dopasować do każdej łazienki. Różnorodne wzornictwo zwiększa ich atrakcyjność. Wybór odpływu ściennego zapewnia jednolitą powierzchnię płytek do samej ściany, bez cięć w celu uzyskania wymaganego spadku. Uzupełnieniem jest minimalistyczny design z rusztem i płytkami maskującymi, dlatego odpływy ścienne chętnie wybierane są do małych łazienek. Montaż takiego odpływu nie ingeruje w strukturę posadzki, dzięki czemu może być używane w łazienkach z podłogówką.

 

Odpływy prysznicowe montowane na ścianie - producenci, przegląd wybranych modeli

GEBERIT  
odpływ ścienny Geberit

Odpływ ścienny Geberit działa bez zarzutu. Wyposażony w sitko, które można łatwo zdjąć i umyć w dowolnym czasie. Pokrywa dostępna jest w różnych wzorach: chrom błyszczący, stal nierdzewna szczotkowana, biały alpin, a także wariant do wypełnienia przez klienta dowolnie wybranym materiałem.

 

VABO  
Odpływ ścienny ERGO  Vabo

Odpływ ścienny ERGO wykonany ze stali nierdzewnej. Niska zabudowa (75 mm) powoduje, że jest to idealne rozwiązanie do budynków różnego typu – od starego budownictwa, aż po nowe bloki. Może być stosowany zarówno w ścianach pełnych, a także w ścianach gipsowo-kartonowych. Rozwiązanie idealne do łazienki w stylu nowoczesnym.

 

WERIT  
Werit - odpływ ścienny JOMOTech Magic

Odpływ ścienny Magic charakteryzuje się trwałą i wytrzymałą konstrukcją wykonaną w pełni ze stali nierdzewnej. Magic posiada zintegrowany syfon z korpusem rynny ze stali nierdzewnej. Odpływy Magic mogą być stosowane zarówno w ścianach pełnych jak również w ścianach gipsowo-kartonowych. Innowacyjne rozwiązania zastosowane w odpływach Magic zostały zaprojektowane tak, aby spełnić wymagania naszych klientów, jak również by w pełni zoptymalizować łazienkę. Dzięki nowoczesnym wzorom maskownic ze stali nierdzewnej od najlepszych dostawców europejskich zapewnią one unikalny wygląd łazienki.

 

KESSEL  
odpływ ścienny

Odpływ ścienny Scada o wysokości zabudowy 80 mm nadaje się do wykończenia nowych przestrzeni prysznicowych oraz do renowacji już istniejących instalacji. Przepustowość wynosi 30 l/min. Pokrywy ze stali nierdzewnej posiadają możliwość wklejenia dowolnej płytki łazienkowej czyniąc go niemalże niewidocznym, krzywizna pokrywy typu Wave optycznie powiększa przestrzeń a wbudowane podświetlenie LED czyni to rozwiązanie pięknym i praktycznym.

 

FERRO  
odpływ ścienny Ferro

Odpływ ścienny Wall zapewnia przepustowość 27 l/min. Odpływ wykonany ze stali nierdzewnej, w zestawie kołnierz hydroizolacyjny oraz syfon. Maskownica jest polerowana.

 

DEANTE  
odpływ ścienny Deante

Odpływ ścienny Deante dostępny w wariancie z rusztem pełnym oraz z rusztem pod płytkę. W zestawie niski syfon o wysokości 65 mm i przepustowości 26 l/min oraz nóżki ułatwiające poziomowanie i haczyk do zdejmowania rusztu. Zakres wysokości osadzenia 70-125 mm. Produkt dostępny w wykończeniu ze stali nierdzewnej.

 

CED'OR  
odpływ ścienny CED'OR

Łazienkowe odpływy do montażu w ścianie Ced'or seria PRO Wall - wysokość zabudowy 49 mm, dostosowany do syfonu stalowego AQUALOW fi 40. Przepustowość ok. 0,85 litra na sekundę, maskownica ze stali nierdzewnej kwasoodpornej. Dostępne m.in. odpływy w kolorze złotym, czarnym i miedzianym.

 

ELEMENTS  

Ruszt odpływu ściennego VIGOUR individual dostępny w 3 wariantach kolorystycznych - biały, stal polerowana i do wypełniania własną płytką. Druga opcja to montaż podtynkowy z ramką ze stali szczotkowanej. Element cechuje się dość niewielkimi wymiarami równymi 1162 x 111 mm. 

 

VIEGA  

Odpływ ścienny Advantix Vario jest niezwykle wąski z możliwością przycięcia na dowolną długość. Dzięki głębokości montażu wynoszącej zaledwie 25 mm można go zamontować nawet w ścianie murowanej, a sprawdzi się nawet w najmniejszej łazience. Innowacyjny sposób mocowania w ścianie umożliwia łatwy montaż metodą zatrzaskową bez konieczności kucia ścian i naruszania ich konstrukcji. Łatwe czyszczenie możliwe jest dzięki gładkim ściankom korpusu i wyeliminowaniu martwych przestrzeni.

 viega-advantix-vario-wandablauf-2-174x160px.jpgviega-advantix-vario-wandablauf-3-174x160px.jpg

fot.: Korpus odwodnienia można dociąć na odpowiednią długość za pomocą piłki ręcznej, po uszczelnieniu wystarczy ustawić i dokręcić profil do glazury, a na koniec wystarczy włożyć ruszt i zamocować płytki ozdobne.


Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Viega, Vabo, Elements, Kessel, Deante, Geberit, Ferro, Ced'or, WERIT

Partnerzy

Werit

Ferdom   

Invena   Sfa

nVent   Ferro


FENIX  
Grupa Armatura

Zainspiruj się - aranżacje kuchni

aranżacje kuchni


Facebook
Instagram