konkurs fotograficzny nasze łazienki 2021

7 mitów o suszarkach i pralko-suszarkach

data aktualizacji: 21-02-2020, 12:25 – artykuł promocyjny

Urządzenia elektryczne do ubrań znacznie ułatwiają nam codzienne obowiązki. Jednak ich użytkowanie obarczone jest również pewnymi skutkami ubocznymi. Wokół tego sprzętu narosło wiele mitów, które koniecznie trzeba obalić. Pamiętajmy, że sprzęt gospodarstwa domowego przyśpiesza wiele czynności. Pralko-suszarka lub suszarka do ubrań ułatwiają życie domownikom. Stanowią one sposób na oszczędność czasu i pieniędzy. Odczarowanie nieprawdziwych mitów opłaci się naszej garderobie, kieszeni oraz środowisku.  
 

7 mitów o suszarkach i pralko-suszarkach

Funkcjonalność, ekonomiczność oraz rozmiary suszarek i pralko-suszarek to główne zagadnienia, wokół których krążą mity. Gdzie leży prawda? Poznaj rozwiązania i przekonaj się czy warto posiadać ten sprzęt w swoim domu.

 

Mit nr 1. Ubrania suszone mechanicznie są bardzej pogniecione i trzeba je dłużej prasować

 

Jest to kwestia wybranego modelu. Jeśli odpowiednio wcześniej zapoznamy się z funkcjami suszarek do  ubrań możemy tego uniknąć. Na przykład niektóre suszarki Electrolux wyposażone zostały w system parowy Steam System, dzięki czemu w ciągu zaledwie 16 minut na wszystkich tkaninach zostaną zniwelowane zagniecenia i niepożądane zapachy. Tkaniny zyskują nieskazitelność, co więcej nie wymagają nawet prasowania. Wyjęte z suszarki ubrania od razu nadają się do noszenia. To spora oszczędność - czasu, pieniędzy i miejsca. Ubrania z takiej suszarki możemy schować do szafy albo włożyć ulubioną sukienkę i wyjść na spotkanie z przyjaciółmi!

 

Mit nr 2. Tkaniny suszone za pomocą suszarki szybciej się niszczą i mogą się kurczyć

 

Suszarki posiadające opatentowany program dedykowany do wełny i jedwabiu sprzyjają suszeniu nawet najdelikatniejszych tkanin, które zaleca się prać ręcznie. Możliwe jest to dzięki niskiej temperaturze oraz obrotom bębna w pełni dostosowanym do rodzaju suszonego materiału. Patent ten chroni ubrania przed zniszczeniem i zmechaceniem, a ulubiona bluzka czy delikatny sweterek pozostaną jak nowe!

 

Mit nr 3. Po wyjęciu z suszarki odzież jest nieprzyjemna w dotyku

 

Nowoczesna technologia OptiSense pralko-suszarki i suszarki  odpowiada za automatyczne dostosowanie czasu trwania cyklu w zależności od wielkości ładunku. Bez względu na to, czy nasz załadunek będzie miał 3, 6 czy 9 kg, odzież nie będzie prana zbyt długo ani nie zostanie przesuszona. Funkcja ta daje nam gwarancję łagodnej pielęgnacji odzieży. Co więcej oszczędza nasz czas i energię elektryczną.

 

Mit nr 4. Suszarka zajmuje dużo miejsca w mieszkaniu

 

Rozważając kwestie miejsca przeznzaczonego na suszarkę, warto wziąć pod uwagę stojącą suszarkę z naszą bielizną, która zawsze jest problematyczna, bo zajmuje dużo miejsca i nie jest ozdobą domu. Jeśli w naszym domu znajdzie się suszarka elektryczna cała wyprana odzież zawsze będzie wysuszona w jednym urządzeniu. Dodatkową oszczędność zapewni nam ustawienie suszarki nad pralką przy użyciu specjalnego stelaża, który można dokupić do urządzeń Electrolux. Korzyść jest tym większa, a przy okazji oszczędzamy miejsce i zyskujemy lepszy wygląd naszych wnętrz.   

 

Mit nr 5. Obsługa takich urządzeń jest zbyt skomplikowana

 

Pralko-suszarki Electrolux uruchamiane są za pomocą jednego przycisku, gdzie pranie i suszenie następuje bezpośrednio po sobie, bez konieczności dodatkowych ustawień.  W suszarkach Electrolux zainstalowano funkcję TimeManager umożliwiającą skrócenie czasu suszenia nawet o 40% przy wciąż doskonałych efektach. Odświeżanie nawet w 15 minut!

 

Mit nr 6. Pralko-suszarki są awaryjne

 

Obawy co do awaryjności urządzeń do prania i suszenia typu 2w1 wynikają głównie z przekonania, że awaria pozbawia nas od razu obu funkcji. Jeśli nasz wybór padnie na uządzenia marki Electrolux możemy mieć pewność, że zakupu na długie lata. Silniki używane w pralko-suszarkach mają gwarancję na 10 lat!

 

Mit nr 7. Pralko-suszarki i suszarki zużywają dużo prądu i są nieekonomiczne

 

Suszarki i pralko-suszarki Electrolux wyposażone są w silnik inwerterowy, który sprawia, że sprzęt zużywa połowę energii w stosunku do urządzenia z tradycyjnym silnikiem. Modele w klasie A+++ dodatkowo oszczędzają energię - nawet do 68% mniej energii niż inne tego typu urządzenia! Wybierając urządzenie Electrolux zyskujemy spokój, gdyż są one i ekonomiczne i ekologiczne.


 

Kontakt w sprawie produktów:

Electrolux Poland Sp. z o.o.
ul. Karolkowa 30
01-207 Warszawa
tel. 801-444-800
www: www.electrolux.pl
mail: wyślij wiadomość
Electrolux Poland Sp. z o.o.

Zobacz informacje o firmie


sprzątanie
: odkurzacze odkurzacze centralne odkurzacze przyjazne dla środowiska gotowanie: kuchenki mikrofalowe kuchnie okapy piekarniki płyty do zabudowy urządzenia kompaktowe do zabudowy pralnictwo: pralki pralko-suszarki suszarki zmywanie naczyń: zmywarki do zabudowy zmywarki wolnostojące chłodnictwo: chłodnictwo do zabudowy chłodnictwo wolnostojące drobne urządzenia: ekspresy do kawy gotowanie przygotowywanie jedzenia żelazka parowe zestawy śniadaniowe urządzenia profesjonalne


Zobacz zdjęcia w galerii Electrolux

 
Podobne artykuły
Jak dbać o ubrania z wełny

sprzęt AGD

Jak dbać o ubrania z wełny

Ubrania z wełny zapewniają skuteczną ochronę przed chłodem, dlatego też, gdy za oknem robi coraz zimniej chętnie... więcej...