konkurs fotograficzny nasze łazienki 2022

Soczysta zieleń greenery w łazience - trend 2017

data aktualizacji: 17-07-2020, 04:53 – artykuł promocyjny

Łazienka w soczystej zieleni to rozwiązanie dla odważnych. Ten wdzięczny kolor został okrzyknięty najmodniejszą barwą na 2017 rok, przez co z pewnością będzie pojawiać się na wybiegach oraz w aranżacjach wnętrz. Łazienkowe inspiracje - jak wpleść choć odrobinę greenery do wnętrza - pokazują, że można mieć modną i na czasie łazienkę w przystępnej cenie. 

Soczysta zieleń greenery w łazience - trend 2017

Greenery definiowany jest jako świeży, żywy, żółto-zielony odcień, który przywołuje skojarzenie z pierwszym dniem wiosny. Kojarzy się on ze zdrowiem, bo przecież zielone koktajle i soczystą sałatę ubóstwia cały świat, z przyrodą w najlepszej okazałości rodem z lasów tropikalnych, czy chociażby swojską łąką ze wspomnień dziecięcych lat spędzonych na wsi. Kolor ten zatem budzi sympatię. Jak jednak wpleść go w aranżację łazienki?
 

Ciekawostka!

Wybór koloru roku to zadanie Instytutu Pantone. Jest to firma z branży poligraficznej, która zasłynęła dzięki opracowaniu swojej unikatowej skali kolorów.

Cały świat mody, architektury i grafików czeka na ten moment, kiedy pojawi się informacja jaka barwa ma dominować w danym roku. Tym razem padło na soczystą zieleń określaną - według wzornika Pantone - greenery.

 

Zobacz także >> Fiolet wraca do gry - kolor roku 2018

 

Łazienka w kolorze wiosny

Decydując się na greenery warto pamiętać, że utożsamia on powrót do natury. Odcień ten jest na tyle uniwersalny, że świetnie poradzi sobie w wielu kombinacjach kolorystycznych i zestawieniach struktur. Neutralne towarzystwo wypchnie go na pierwszy plan, wśród pasteli będzie idealnym dopełnieniem, a metaliczne tony w sąsiedztwie podkreślą jego naturalny wygląd.

Aranżacja łazienki ze szkłem Glasimo

fot.: Mochnik, szkło Glasimo

W psychologii koloru zieleń ma za zadanie relaksować. Wpływa na nas uspokajająco i pozwala oderwać się od rutyny. Zielony wraca do aranżacji wnętrz jak bumerang, gdyż jest to kolor idealnie wpisujący się w klimat tej części domu. Po pierwsze kojarzy się z wypoczynkiem, a to właśnie w łazience bardzo często mamy jedyną możliwość odprężenia po ciężkim dniu. Po drugie zielony ożywia, a tego często potrzebujemy zaczynając nowy dzień. 

 

Przykładowe aranżacje łazienki z wykorzystaniem greenery

  • Akcenty kolorystyczne greenery

To najprostszy sposób by wprowadzić do wnętrza modowe nowinki. W przypadku greenery jest to dziecinnie proste - żywe kwiaty są już akcentem kolorystycznym wpisującym się idealnie w idee tego koloru. W łazience można postawić również na soczyście zielone ręczniki by uzyskać efekt ożywionej kolorystycznie przestrzeni. 

fot.: Mikołajska - zielone akcenty konsekwentnie przewijają się w tym wnętrzu, przybierając postać obudowy na wannę, grzejnika drabinkowego oraz przesympatycznej tapety na szkle z wizerunkiem rzekotki

  • Fototapeta greenery

Kolejna warta uwagi propozycja dotyczy już większego zaangażowania - bowiem fototapeta to świetna alternatywa dla płytek, a jej cena oraz łatwy montaż sprzyjają możliwości szybkiej zmiany. Duże liście, czy motyw palmy doskonale oddają klimat greenery.

Massi - łazienka w kolorach zieleni

fot.: Massi - świeża zieleń liści jest głównym elementem wystroju tej prostej i utrzymanej w naturalnej kolorystyce łazienki


  • Ściany i podłogi greenery

Decydując się na pełną metamorfozę wnętrza można pójść na całość i zastosować greenery na całych powierzchniach ścian i/lub podłóg. Tak wyrazisty akcent wymaga jednak pewnej odwagi i umiejętności zestawiania różnych kolorów, dzięki czemu efekt końcowy nie będzie przytłaczał.

Cersanit - zielona łazienka

fot.: Cersanit - kolekcja zielonych płytek łazienkowych z dekorami w kwiaty oraz dodatki nawiązujące do stylu greenery dają tej aranżacji wyjątkowo jasny przekaz umiłownia tego koloru

  • Efekt mchu na ścianie

Dużą odmianą w łazience mogą okazać się obrazy z zielonym mchem, które po pierwsze są ciekawym akcentem dekoracyjnym, a po drugie nawiązują w prosty sposób do naturalnej roślinności jaką spotykamy w przyrodzie. Mech ma wyjątkową strukturę, dzięki czemu tworzy zwartą kępę o nasyconym kolorze, którą można dowolnie formować - taki zielony akcent z pewnością przypadnie wielu osobom do gustu. 

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze łazienki"

 


Jeśli szukasz innych inspiracji na zieloną łazienkę, odwiedź koniecznie naszą galerię >>
Łazienkowe inspiracje

oraz przeczytaj artykuł >> Zielona łazienka


Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Massi, Mikołajska, Mochnik