Nowa polityka prywatności i plików Cookies                                                                           nasze serwisy:    wentylacyjny.pl   |   instalacjebudowlane.pl   |   kuchenny.com.pl   |   poradybudowlane.com.pl

Armatura Kraków - baterie, panele, natryski

Armatura łazienkowa - nowości i trendy

artykuł promocyjny

Armatura łazienkowa jest wdzięcznym tematem do kreacji wzorów i trendów. Jako element iście dekoracyjny, niewielkich rozmiarów oraz dobrze eksponowany we wnętrzu idealnie nadaje się na przełożenie wzorniczych nowinek oraz krację artystycznej wizji przenikania się formy i tworzywa.   
 

Armatura łazienkowa - nowości i trendy

fot.: Deante

Połyskujący chrom passé

Przede wszystkim wiąże się to z długotrwałą dominacją tego jednego sposobu wykończenia łazienkowych baterii - dziś chętniej poszukujemy rozwiązań niesztampowych, które nie opatrzyły się nam jeszcze tak bardzo. Dlatego też producenci postanowili zaprezentować nową modę. Na pierwszy plan wyszły więc matowe powierzchnie. Modne będą zatem patyna, nikiel, kolory złota oraz chrom w wersji szczotkowanej.

Laveo - Armatura łazienkowa - nowości i trendyArmatura łazienkowa - nowości i trendy

fot.: Laveo                                                       fot.: Elements


Choć poszukując alternatywy dla chromu sięgamy po materiały nowoczesne, urokliwe i zupełnie inne wizualnie, to dzięki temu, że chrom jest najpopularniejszy oraz najtańszy w swojej klasie to producenci przygotowali również szeroką ofertę nowości w tym bardziej tradycyjnym wymiarze. Baterie chromowane zaskakują, na przykład kształtem.

 

fot.: KFA - biała bateria umywalkowa Angelit

 

Polla bateria umywalkowa

fot:. POLA bateria umywalkowa - Laveo

fot.: Corsan - panel prysznicowy Corsan Bao B022 bambusowy z czarnym wykończeniem

 

Masaż w standardzie

Jeszcze do niedawna dysze masujące we własnej łazience uznawane były za przejaw luksusu. Podejście to jednak przeszło wielką metamorfozę - podobnie jak domowe łazienki. Oferowane w standardowej ofercie wielu producentów, również z różnej półki cenowej, rozwiązania w dziedzinie hydromasażu stały się niejako standardem na miarę każdego obywatela, który po ciężkiej pracy wraca do domu oczekując relaksu w domowej łazience porównywalnego z pobytem w SPA. Dysze masujące, deszczownie oraz zintegrowane z nimi elementy typu terapia światłem pozwalają cieszyć się tym dobrodziejstwem każdego dnia. I o to przecież chodzi!

Armatura łazienkowa - nowości i trendy

fot.: Novellini - panel prysznicowy w przestronnej przestrzeni prysznicowej

 

Nowe oblicze armatury - łączenie materiałów przy pełnej oszczędności formy

 

W nowoczesnych łazienkach obecność minimalizmu sięgającego niekiedy jego najbardziej oszczędnej formy czyli puryzmu stała się dominantą. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż łazienkę trzeba szybko posprzątać, musi msię efektownie prezentować o każdej porze dnia a korzystanie z niej ma nam dawać radość. Dlatego też często ograniczamy się do niezbędnego minimum wykorzystanych elementów i akcesoriów. Bardzo ważne jest tu także dzielenie funkcji - łazienka z pralką to rozwiązanie, którego staramy się unikać, chociażby coraz chętniej zabudowywując ten sprzęt lub wydzielając oddzielne kąciki dedykowane tylko tej czynności.

Armatura łazienkowa - nowości i trendyArmatura łazienkowa - nowości i trendy

                       fot.: Grohe - model Ondus                                               fot.: Elements - bateria Nikles
                                                                                                             z włókna węglowego

W takim kontekście armatura łazienkowa również musi wpisywać się w utarty trend minimalizmu i czystej formy. Jedną cechą, która nie może zostać pominięta jest swobodny spływ wody z armatury, dzięki czemu zacieki będą mniej widoczne. Wszystko inne pozostaje kwestią otwartą. Bardzo stylow łączenie różnych materiałów, w tym elementów iście zdobniczych pochodzących z ręcznej produkcji, poprzez wykorzystanie elementów z subtelnego corianu aż po kolorowe wariacje - to wszystko jest na topie w tej branży.

 

W walce z żywiołem - jak ujarzmić wodę

 

Woda to podstawa w każdej łazience. Konieczna do mycia, sprzyja odrpężeniu oraz umożliwia wykonanie zabiegów z zakresu hydroterapii. Woda to też bardzo poważny temat na arenie międzynarodowej. Stąd też potrzeba produkowania rozwiązań o charakterze ekologicznym, czyli dbających o światowe zasoby wodne. Wielu producentów bardzo chętnie wykorzystują tą idee do promocji swoich rozwiązań technologicznych skierowanych do domowych łazienek.

Armatura łazienkowa - nowości i trendy

fot.: Deante - w przypadku baterii sensorowej wystarczy przysunąć ubrudzone dłonie do czujnika, aby uruchomić kontrolowany wypływ wody

Baterie ekologiczne, oszczędzające wodę - takie określenie coraz częściej będą się pojawiać w katalogach z armaturą, dlatego warto zapoznać się również z tym asortymentem by mieć świadomość na czym ten trend bazuje.

 

Trendy w łazience - sprawdź, co redakcja przygotowała na ten temat

 


Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Deante, Elements, Laveo, Novellini, Grohe, KFA, Corsan

Polecamy
Złoto, mosiądz, miedź - wyposażenie łazienki trendy w łazience

Złoto, mosiądz, miedź - wyposażenie łazienki

 
Jak wybrać wannę akrylową? armatura łazienkowa

Jak wybrać wannę akrylową?

 
Baterie w stylu loftowym armatura łazienkowa

Baterie w stylu loftowym

 
Prysznic w nowoczesnej odsłonie armatura łazienkowa

Prysznic w nowoczesnej odsłonie

 
Stwórz salon kąpielowy armatura łazienkowa

Stwórz salon kąpielowy

 
Partnerzy

Polysan   Sapho

    Grupa Armatura     Riho      

  Invena    AKCJUM     


Ferro       BISK

      Werit  Diamond


Cerramed   Sfa

Luxum
 Cristalstone

 Laveo     logo Kuchinox

logo Besco   Manufaktura wanien

Zainspiruj się - aranżacje kuchni

aranżacje kuchniFacebook
Instagram