Elita

Łazienka z brytyjskimi motywami

data aktualizacji: 20-04-2018, 08:14 – artykuł promocyjny

Flaga Union Jack, czerwona budka telefoniczna, piętrowy autobus, most londyński to jedne z najczęściej wybieranych motywów dekoracyjnych. Pojawiają się to z sentymentu, to z przekory, ale zawsze wnoszą do wnętrza powiew nonszalancji i odwagi. Szczególnie w kolorowych łazienkach, gdzie mieszkają ludzie chętni do odkrywania świata mogą być ciekawą ozdobą i wyznacznikiem stylu.

Łazienka z brytyjskimi motywami

Biało-czerwono-niebieska kolorystyka to kolejny element charakterystyczny dla wnętrz, do stworzenia, których wykorzystano motyw przewodni Wielkiej Brytanii. Co nieoznacza wcale, że jesteśmy skazani na tak wyrazistą mieszankę barw. Dobrym rozwiązaniem może być czerpanie inspiracji z bogatej bazy budowli kojarzących się z tym krajem wyspiarskim - bez konieczności prezentowania ich w rzeczywistej tonacji. Przykład poniżej pokazuje niemal pocztówkową wizję znanego wszystkim elementu architektonicznego Londynu wykonanego w sepii, dzięki czemu stonowana łazienka w kolorach ziemi z naturalnym drewnem stała się idealnym tłem do wyeksponowania tego motywu dekoracyjnego.

Łazienka z brytyjskimi motywamiŁazienka z brytyjskimi motywami

fot.: Big Ben to jeden z najlepiej rozponawalnych punktów w topografii Londynu (od prawej Mikołajska oraz Twój Kwadrat)

Fototapeta na szkle pod prysznicem z motywem Londynu - Big Ben Łazienka z brytyjskimi motywami

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze łazienki"                                   fot.: mmDesign                      

Brytyjskie motywy dekoracyjne mogą stanowić stały element wystroju wnętrza - jak choćby fototapeta za szkłem lub być mobilnymi akcentami - ręczniki jak brytyjska flaga, rolety okienne lub zasłony prysznicowe z tego typu motywem również świadczą o zainteresowaniu Wielką Brytanią. 

Łazienka z brytyjskimi motywami

fot.: Coram - napisy to również ciekawy akcent do stylistyki brytyjskiej

 

Przeczytaj także:Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Mikołajska, Coram, Twój Kwadrat, mmDesign