coram

Krzesło w łazience - stylowy dodatek

data aktualizacji: 17-01-2020, 12:13 – artykuł promocyjny

Łazienka, która w naszych domach zaczyna odgrywać coraz ważniejszą rolę zyskuje również na kwestii estetycznej. Nie brakuje zaskakujących projektów, w których pojawiają się ciekawe dodatki do tej pory pozostające poza strefa sanitraną. Takim przykładem może być krzesło. Pełni ono ważną rolę w naszym wypoczynku, dlatego też jego miejsce w łazience wydaje się być słuszną decyzją.

Krzesło w łazience - stylowy dodatek

Krzesła od zawsze kojarzone są z wypoczynkiem. Obecne niemal w każdej kuchni oraz pokoju, teraz często trafiają również do łazienek. Często stanowią zwyczajnie element aranżacji, dopełniają daną stylizację nawiązując kształem, materiałem lub formą do stylu, dodatków i akcentów kolorystycznych zastosowanych w danym wnętrzu. Ale czy to wszystko, czego oczekujemy od krzesła w łazience? Przecież wygoda, bezpieczeństwo i chwila odpoczynku również są tu ważne. Obecność krzesła może nadać każdej łazience atmosfery luksusu. Dużo zależy od tego jaki model wybierzemy.

Krzesło w łazience - ażurowy stołek z drewnianym blatemKrzesło w łazience - taboret w roli półki

fot.: Elita - taboret, który może posłużyć również jako stolik pomocniczy to wyjątkowy akcent w aranżacji łazienki

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ >> Łazienka przyszłości - nowe trendy i inspiracje

 

Krzesło łazienkowe - atmosfera wypoczynku

 

W łazienkach typu salon kąpielowy krzesło zastępowane jest często fotelem lub leżanką. W mniejszych przestrzeniach warto jednak wygospodarować miejsce dla chociażby stylowego stołka lub siedziska typu pufa. Powstające wówczas skojarzenie z enklawą relaksu pomoże nam osiągnąć ten stan.

Fotel w łazience - nowe trendy

fot.: Elita

Pikowane dodatki do łazienki - jak stworzyć modną aranżacjęPuf z efektem pikowania do łazienki

fot.: Za pomocą krzesła łatwo także wprowadzić do wnętrza modne tkaniny i wzory, tak jak w aranżacji z Konkursu fotograficznego "Nasze łazienki" - duży fotel typu chesterfield w kolorze szarym posiada piękne pikowania, stylowe oparcia i szykowne nogi lub w formie minimalistycznego pufu o charakterystycznym wzorze na tle płytek Desa Cersanit

Toaletka w łazience ze stylowym krzesłemStylowe krzesło w łazience

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze łazienki"

Dla wielu z nas krzesło w łazience to zbyteczny mebel. Dla innych jest to jednak dodatek, który jak już raz zagości w łazience, to trudno wyobrazić sobie, że mogłoby go zabraknąć. Jak można wykorzystać łazienkowe krzesło:

  • krzesło jako miejsce do siedzenia, na przykład w czasie kąpieli dzieci
  • krzesło w strefie toaletki - łatwiej nabalsamujemy nogi lub pomalujemy paznokcie u stóp w pozycji siedzącej
  • krzesło przed lustrem - codzienna pielęgnacja, stylizacja będzie przebiegac łatwiej i wygodniej, gdy skorzystamy z siedziska
  • taboret prysznicowy przyda się zwłaszcza jeśli z łazienki korzystają osoby starsze lub z pewnymi ograniczeniami ruchu, a nawet w czasie ciąży, gdy stanie pod prysznicem nie jest komfortowe
  • w czasie kąpieli krzesło może nam posłużyć jako wygodna półeczka, na którą odłożymy ubrania lub ręcznik.

Modne krzesła - trendy łazienkowe 2018Krzesło w łazience

fot.: Opoczno - nowoczesne krzesła w aranżacji łazienki

 

Krzesło do łazienki - jak wybrać

 

Krzesło pasuje do łazienki w każdykm stylu. Ważne by było wkomponowane w daną aranżację. Koniecznie zadbajmy również o to by nassze krzesło dobrze znosiło warunki podwyższonej temepratury i wilgotności. Jeśli zdecydujemy się na modne tworzywa sztuczne to zyskamy odporną powłokę oraz nowoczesny design. Możemy tu poszaleć zarówno z kształtem jak i kolorem.

Łazienka z fotelem - nowe trendyŁazienka z krzesłem

fot.: Deante - fotel i krzesło w łazience - różne warianty kolorystyczne

Bardzo modne są również krzesła typu druciaki, które wprowadzają nutę industrialną do aranżacji. Decydując się na krzesła drewniane, które są wymarzone do łazienki skandynawskiej koniecznie pamiętajmy o właściwej impregnacji. W klasycznej odsłonie krzesło może przypominać ludwikowski fotel, w którym ważne są rzeźbienia oraz smukłe nogi.

Krzesło w łazience - Defra KlasisWygodna łazienka - krzesło

fot.: Defra                                                 fot.: Śnieżka

Nowoczesna łazienka - pomysły, aranżacje, stylowe dodatkiPuf w łazience

fot.: Armatura Kraków - wiklinowy fotel w dużej łazience     fot.: Wiklinowy puf (źródłoi: Pinterest.com)

Krzesło w łazience

fot.: Suma Architektów

 

Krzesło w łazience - nie tylko do siedzenia

 

Krzesło w łazience może być dodatkiem o wielu właściwościach. Jeśli będzie posiadać wysokie oparcie to z pewnością może posłużyć również jako wieszak. Do tego można tak zagospodarować dolną jego część by wytyczyć wygodną półeczkę, na przykład na czyste ręczniki.

Krzesło łazienkowe - półka i wieszak

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze łazienki"

fot.: Emako - puf z funkcją kosza na pranie

 

Krzesło prysznicowe o specjalnym przeznaczeniu

 

Jeśli wybór krzesła do łazienki podyktowany jest względami zdrowotnymi to koniecznie powinniśmuy zwrócić uwagę na funkcjonalność. Lekka konstrukcja, otwory odpływowe w siedzisku i oparciu oraz elementy antypoślizgowe z pewnością będą tu podstawą. 

Sprawdź więcej >> Rozwiązania do łazienki dla niepełnosprawnych - przegląd

ZOBACZ RÓWNIEŻ INNE DODATKI, KTÓRYCH NIE MOŻE ZABRAKNĄĆ W MODNEJ ŁAZIENCEOpracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Opoczno, Elita, Emako, Defra, Deante, Armatura Kraków, Suma Architektów, Pinterest.com