konkurs fotograficzny nasze łazienki 2021

Instal-Projekt - Patron działu Grzejniki łazienkowe

Planujesz remont łazienki? Wymień grzejnik

data aktualizacji: 02-10-2017, 07:11 – artykuł promocyjny

Lipiec i sierpień to nie tylko okres wakacji, ale w wielu domach to również czas remontów. Bardzo często obiektem naszej metamorfozy staje się łazienka. Na czym skupiamy się najbardziej? Oczywiście na płytkach, armaturze łazienkowej oraz dodatkach dekoracyjnych. Ale co z grzejnikiem? O tym, dlaczego warto o nim pomyśleć właśnie teraz i jak dobrać odpowiedni, opowie ekspert marki Luxrad.

Planujesz remont łazienki? Wymień grzejnik

Kiedy już zdecydowaliśmy się, że zaczynamy remont – inspiracji szukamy w magazynach wnętrzarskich oraz wybieramy się do salonów łazienkowych lub sieci budowlanych. Na miejscu możemy nie tylko zobaczyć pełną ofertę producentów, ale i zasięgnąć rady kogoś z obsługi. Warto jednak przed zakupem samemu „wyposażyć się” w podstawową wiedzę i wiedzieć o co dokładnie pytać. Wybraliśmy płytki, armaturę, ceramikę i przyszedł czas na grzejnik. Coraz więcej osób wie, że ma on istotne znaczenie w naszej łazience, ponieważ może pełnić kilka funkcji: grzewczą, dekoracyjną a nawet oświetleniową.

AtakamaAtakama

Atakama

MOC - podstawowy parametr

Najważniejszą z nich jest oczywiście funkcja grzewcza. Chcemy, aby podczas kąpieli było nam ciepło w łazience. Dlatego istotne jest, żeby podczas wyboru grzejnika dobrać odpowiednią moc, tak aby dostatecznie ogrzać całą łazienkę. Przyjmuje się, że na 1m2 pomieszczenia potrzebne jest od 100W przy budynku dobrze izolowanym, do 150W przy budynku słabiej izolowanym. Musimy jednak pamiętać, że susząc na nim ręczniki, automatycznie ograniczamy jego moc. Wtedy, aby wystarczająco ogrzać pomieszczenie warto pomyśleć o grzejniku z większą mocą lub wspomóc się ogrzewaniem podłogowym.

Plus

Plus

Podłączenie - to jest ważne!

Kiedy już określiliśmy moc grzejnika, nie możemy zapomnieć o wyborze odpowiedniego miejsca, w którym go zamontujemy. Grzejnik powinien być umieszczony co najmniej 10-15cm od podłogi lub sufitu, co ułatwi równomierny obieg ciepła we wnętrzu. Jeśli nie chcemy narażać się na dodatkowe koszty związane z przesunięciem instalacji grzewczej, musimy wybrać model, który będzie pasował do już istniejącej instalacji. Jest to zazwyczaj podłączenie boczne o rozstawie 500mm. Jeśli mamy swobodę w decydowaniu o sposobie podpięcia, wtedy możemy zastosować jedną z kilku możliwości: podłączenie boczne lewe bądź prawe, dolne, górne a nawet krzyżowe. W przypadku podłączeń bocznych, jak zresztą przy pozostałych, należy zadbać o poprawną konfigurację. Odwrotne przyłączenie przewodów zasilających i powrotnych spowoduje diametralne obniżenie mocy grzejnika, a czasem nawet głośną ich pracę. Podłączenie dolne daje kolejne dwa warianty: z jednej strony lub po środku oraz bezpośrednio z rurami wychodzącymi od podłogi, bądź od ściany. Każde z nich ma wady i zalety np. środkowe eliminuje problem błędnego podłączenia zaworów, a zarazem pozwala na symetryczne ułożenie całego grzejnika względem okna. Luxrad w swojej ofercie posiada szeroki wybór modeli grzejników i większość z nich może dostosować pod konkretne podłączenie. A eksperci dołożą wszelkich starań, aby dobrać odpowiedni grzejnik w zależności potrzebnych parametrów oraz upodobań klienta.

Salto MaxSalto Max

Salto Max

Liczy się wygląd i dodatki!

Coraz częściej poza konkretnymi technicznymi parametrami, które musi spełniać grzejnik, skupiamy się na jego walorach estetycznych. Wybieramy produkt, który swoją stylistyką będzie uzupełniał i będzie częścią spójnego projektu łazienki. Luxrad wychodzi naprzeciw oczekiwaniom i daje możliwość wyboru odpowiedniego modelu w dowolnym kolorze i wybranym podłączeniu. Przykładem takiego produktu jest grzejnik Atakama, który przykuwa uwagę wzorniczo i idealnie pasuje do wystroju większości łazienek. Natomiast jeśli chcemy mieć możliwość swobodnego powieszenia i suszenia ręcznika to doskonałym modelem będzie Salto Max, który dzięki swoim zakrzywionym, okrągłym rurkom o niespotykanej formie daję nam więcej miejsca na suszenie tkanin. Do małych łazienek idealnie pasowałby grzejnik Plus, który wyróznia się górną grzejąco półką, która pozwoli na wygodne przechowywanie ręczników bądź do wysuszenia bielizny. Bezapelacyjnie najważniejszą cechą jaką powinien posiadać grzejnik łazienkowy jest funkcjonalność, a tę cechę posiadają produkty marki Luxrad. Dodatkowo innowacje wprowadzane w projektowaniu grzejników doprowadzają również do uzyskiwania podwójnej korzyści – grzania i oświetlenia. Idealnym przykładem takiego grzejnika jest Vitro Led, który dzięki swojej elegancji i wbudowanym ledom tworzy nietuzinkowy efekt wizualny, który zachwyci nawet najbardziej wymagających.

Vitro LED

Vitro LED

Wiele osób postrzega grzejnik jako dodatek, który po prostu musi być w łazience, dlatego nie przywiązuje dużej wagi do jego wyboru. Wynikać może to z faktu, że jeszcze kilka lat temu w wielu domach królowały duże, ciężkie i niezgrabne żeliwne kaloryfery. Na szczęście ten trend ulega zmianie. Coraz więcej osób dostrzega fakt, że grzejniki funkcję grzewczą spełniają tylko przez kilka miesięcy w roku, a przez pozostałą część pełnią funkcję dekoracyjną i mogą być idealnym dopełnieniem projektu nowej, odświeżonej łazienki.
 

Kontakt w sprawie produktów:

LUXRAD POLSKA MAZUR I WSPÓLNICY SP. J.
ul. Parkowa 1
05-800 Pruszków
tel. (22)8632240, (22)8632242, (22)7280014
www: www.luxrad.com
mail: wyślij wiadomość
LUXRAD POLSKA MAZUR I WSPÓLNICY SP. J.

producent grzejników: grzejniki łazienkowe » grzejniki pokojowe » grzejniki SN » grzejniki chromowane » grzejniki Basic
armatura, akcesoria: zawory termostatyczne » wieszaki grzejnikowe » grzałki

Zobacz zdjęcia w galerii LUXRAD:Podobne artykuły
Designerskie grzejniki do łazienki

ogrzewanie łazienki

Designerskie grzejniki do łazienki

Designerskie grzejniki nie są zaprojektowane do łazienek w mieszkaniach, ... ale na szczęście jest SIRIO MIX.więcej...

Kable, przewody i maty grzejne - przegląd oferty rynkowej

ogrzewanie łazienki

Kable, przewody i maty grzejne - przegląd oferty rynkowej

Elektryczne ogrzewanie podłogowe domu to system ogrzewania domu, którego głównymi zaletami są niewielkie... więcej...

Ecofloor - gotowe podłogowe zestawy grzewcze

ogrzewanie łazienki

Ecofloor - gotowe podłogowe zestawy grzewcze

Firma Fenix Polska posiada w swojej ofercie zestawy Ecofloor. Są to gotowe zestawy do ogrzewania podłogowego układane... więcej...