konkurs fotograficzny nasze łazienki 2021

Idealna izolacja przeciwwodna - kiedy i jaka

data aktualizacji: 19-03-2018, 12:23 – artykuł promocyjny

Łazienki, pralnie, piwnice, pomieszczenia gospodarcze, kuchnie, na tarasy czy balkony to miejsca, które wymagają zastosowania zabezpieczenia w postaci izolacji wodoochronnej. Są one bowiem narażone nie tylko na dużą wilgotność, ale również na możliwość zalania wodą. 

Idealna izolacja przeciwwodna - kiedy i jaka

Płytki ceramiczne nie zapewniają dostatecznej ochrony. Może pod nie przenikać woda, powodująca zagrzybienie, a nawet uszkodzenie ścian i podłóg zarówno wewnątrz pomieszczeń, jak również i na zewnątrz. Wykonanie hyrdoizolacji jest szczególnie ważne w przypadku, gdy podłoże pod płytkami wykonane jest z materiałów mniej trwałych, typu tynki gipsowe, płyty g-k, bloczki z betonu komórkowego.

hydroizolacja

Wewnątrz pomieszczeń - TYTAN Professional Płynna Folia

Płynna folia to elastyczna, bezspoinowa powłoka uszczelniająca, która stanowi doskonałe zabezpieczenie przed wilgocią i bezciśnieniowo przepływającą wodą. Przed przystąpieniem do wykonania hydroizolacji łazienki, trzeba najpierw zadbać o to, aby podłoże było suche, stabilne, odtłuszczone oraz wolne od agresji biologicznej i chemicznej. 

HYDRO - TYTAN Professional Płynna Folia

TYTAN Professional Płynna Folia

Stare powłoki malarskie, tynkarskie i elementy o niedostatecznej przyczepności należy usunąć mechanicznie. Wszelkie ubytki oraz nierówności na ścianach i posadzkach należy uzupełnić Zaprawą Wyrównującą TYTAN Professional. Ewentualne spadki na posadzkach również trzeba wyrównać przy użyciu zaprawy. Po pełnym utwardzeniu podłoża, minimum 24 godziny przed zastosowaniem hydroizolacji, na całość należy nanieś preparat gruntujący – Grunt Uniwersalny TYTAN Professional, który wyrówna chłonność podłoża i zwiększy przyczepności, lub Grunt Głębokopenetrujący TYTAN Professional, dodatkowo wzmacniający podłoże.

płynna folia HydroNastępnie powinno się nanieść Płynną Folię TYTAN Professional, w minimum dwóch warstwach. Wykonując izolację, należy używać wałka, pędzla, gładkiej szpachli lub pacy stalowej  oraz zadbać o to, aby uzyskana powłoka była szczelna i cechowała się jednolitą grubością. W narożach, miejscach występowania dylatacji i przejść rur instalacyjnych należy zastosować ponadto wzmacniające taśmy, narożniki oraz mankiety TYTAN Professional, wklejone w podłoże przy pomocy Płynnej Folii. Miejsca mocowania elementów wzmacniających należy pokryć hydroizolacją i szybko docisnąć do niej te obiekty. Po wyschnięciu warto sprawdzić skuteczność montażu i dopiero wtedy całe izolowane podłoże pokryć drugą warstwą Płynnej Folii. Na powierzchniach narażonych na intensywne działanie wilgoci zaleca się nałożenie trzeciej warstwy preparatu. Czas całkowitego utwardzenia wykonanej powłoki uszczelniającej wynosi min. po 24 godzinach. Po ich upływie można przystąpić do klejenia okładzin ceramicznych.


Na zewnątrz - TYTAN Professional Hydro2k

Jest to dwuskładnikowa elastyczna izolacja przeciwwodna odporna na działanie wody pod ciśnieniem dodatnim i ujemnym. Zaprawa jest szybkowiążąca, odporna na wodę, mróz, starzenie się oraz na wpływ promieni UV. Dopuszczono ją również do kontaktu z wodą pitną. Odporna chemicznie na działanie czynników agresywnych oraz nieszkodliwa dla środowiska, nie zawiera rozpuszczalników. 

TYTAN Professional Hydro 2k

TYTAN Professional Hydro 2k

TYTAN Professional Hydro 2k do wykonywania hydroizolacji na podłożach betonowych, jastrychach i tynkach cementowych, a także cementowo-wapiennych. Istotną zaletą tego produktu jest wydłużony czas obróbki wymieszanej zaprawy oraz łatwość aplikacji, przez co można go stosować na powierzchniach o bardzo skomplikowanych kształtach. Masę Hydro 2k stosuje się pod płytki ceramiczne i kamienne. Preparat rekomendowany jest także do wykonywania hydroizolacji fundamentów, ścian oraz podłóg w piwnicach czy stropów podziemnych garaży. Doskonale sprawdzi się w łazienkach, strefach prysznicowych, pralniach, czyli wszędzie tam, gdzie powierzchnie są szczególnie narażone na działanie wody. Co ważne, za sprawą wysokiej przepuszczalności membrany unikamy zjawiska kondensacji wilgoci.

Hydro 2k

Przed zastosowaniem Zaprawy Hydro 2k należy odpowiednio przygotować podłoże – oczyścić je i zagruntować. Wszelkie powierzchnie porowate i chłonne trzeba pokryć Gruntem Głębokopenetrującym TYTAN Professional, a nośne powierzchnie znacznie zmoczyć wodą. Obydwa komponenty masy łączy się ze sobą bezpośrednio przed użyciem. Do ich wymieszania zaleca się zastosowanie mieszadła wolnoobrotowego. Preparat należy nanieść w minimum dwóch warstwach. Pierwszą z nich trzeba dość mocno wcierać w powierzchnię, najlepiej przy użyciu szczotki lub twardego pędzla murarskiego. Minimalna grubość całej izolacji powinna wynosić ok. 3 mm, w zależności od zastosowania. Dzięki wydłużonemu czasowi użycia wymieszanej zaprawy (aż do 90 min.), nie trzeba często przygotowywać następnej partii materiału. Wszelkie prace wykończeniowe czy ruch pieszy możliwe są po 24 godzinach od nałożenia masy.

Kontakt w sprawie produktów:

Selena SA
ul. Wyścigowa 56E
53-012 Wrocław
tel. + 48 71 78 38 301
www: www.selena.pl
mail: wyślij wiadomość
Selena SA

piany i zaprawy poliuretanowe » piany specjalistyczne » akcesoria do pian » aplikatory kątowe » silikony/uszczelniacze » akcesoria do uszczelniaczy » kleje montażowe » kleje budowlane » produkty do impregnacji i reperacji drewna » produkty do izolacji i zabezpieczania murów » masy bitumiczne » produkty do prac dekarskich » folie i membrany » systemy ociepleń budynków » systemy do płytek » taśmy budowlane » produkty Euro-Line » kleje uniwersalne » grunty » systemy zamocowań 

Podobne artykuły
Dekoracje ścienne w łazience

podłogi i ściany

Dekoracje ścienne w łazience

Naklejki, fototapety, tapety, czy dekory ścienne to rozwiązania, które mogą odmienić całą aranżację łazienki.... więcej...

Aranżacja łazienki i łaźni z płytą budowlaną Botact®

podłogi i ściany

Aranżacja łazienki i łaźni z płytą budowlaną...

Krótszy czas budowy i postęp budowlany stawia coraz wyższe wymagania na placu budowy. Szczególnie rynek... więcej...

Obraz z mozaiki na ścianie w łazience

podłogi i ściany

Obraz z mozaiki na ścianie w łazience

Obrazy z mozaiki to propozycja na oryginalny sposób wykończenia ścian nie tylko w hotelach czy restauracjach,... więcej...