konkurs fotograficzny nasze łazienki 2021

Riho - wanny, kabiny, brodziki

Wanna na lwich łapach

data aktualizacji: 23-02-2021, 07:42 – artykuł promocyjny

Klasyczna, elegancka łazienka potrzebuje wyjątkowej oprawy. Często są to niewielkie dodatki, które zmieniają zwykłą aranżację w wyjątkową i uszlachetnioną wersję. Taką funkcję przypisuje się stylowym nóżkom do wanny wolnostojącej, która już sama w sobie ma wiele uroku. Charakterystyczne i szykowne wykończenie z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom stylu retro. Wanna na lwich łapach - bo o niej mowa, kryje w sobie wyjątkowość.

Wanna na lwich łapach

Lwie łapy to sposób wykończenia typowy dla łazienek klasycznych. Tego typu ozdobnik zdecydowanie gorzej odnajdzie się we wnętrzach nowoczesnych, choć jego wymiar można nieco zróżnicować manipulując chociażby kolorystyką. Odważne kolory mogą przełamać typowy styl retro, a stonowana czerń lub biel dobrze będą się komponować we wnętrzach spersonalizowanych.

fot.: Konkurs fotograficzny                                              fot.: m2you                   
"Nasze łazienki"                                                                               

Obecność wanny na lwich łapach nadaje wnętrzu charakter pokoju kąpielowego. Zazwyczaj są one bowiem elementem obowiązkowym przy wannych wolnostojących, które znacznie częściej eksponujemy w centralnej części łazienki niż w wersji przy ścianie. Tak piękna wanna wymaga odpowiedniej oprawy zazwyczaj w formie baterii podłogowej oraz właśnie lwich łap. Takie nożki nadają wannie lekkości i zgrabności, a pomieszczenie wygląda zdecydownnie na bardziej przestronne.

Przeczytaj więcej na temat >> Jaka bateria do wanny wolnostojącej

fot.: Raw Decor - aranżacja łazienki w stylu retro                  fot.: Besco - czerwona wanna wolnostojąca
z wanną na lwich łapach                                                         na lwich nóżkach

Za tak stylowy element musi oczywiście zapłacić więcej. Decydując się na wersję w centrum łazienki inwestycja będzie powiększona o znacznie droższą baterię podłogową, ale efekt końcowy wart jest nakładów, gdyż pomieszczenie nabiera zupełnie innego wymiaru i zyskuje na jakości, a jak wiadomo estetyczne wnętrza pomagają w relaksie. Wanny na lwich łapach idealnie sprawdzą się w domu miłośników długich kąpieli. Kojarzone z luksusem staną się doskonałą ozdobą wnętrza. Kojarzone z wannami z poprzedniej epoki nadają łazience pałacowego szyku.

wanna Burlingtonwanna Burlingtonwanna Burlington

fot.: ItalyDirect.pl - wanny Burlington

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze łazienki" - wanna na lwich łapach w kolorze czarnym współgrające ze stylowa baterią podłogową

Wanny na łapach mogą być wykonane z różnych tworzyw i zazwyczaj mają ergonomiczny kształt, np. w formie podwyższonego oparcia. Zaokrąglona bryła synchronizuje się ze stylem retro, dla którego taka wanna jest często głównym wyznacznikiem we wnętrzu.

fot.: Coram


Przeczytaj więcej na temat >> Wanny wolnostojące - przegląd


Nóżki mogą być dopasowane, np. do baterii, oświetlenia lub dominujących we wnętrzu elementów ozdobnych. Niektórzy producenci oferują możliwość indywidualnego doboru koloru łap.


fot.: Yeti.pl - wanna retro wolnostojąca Rectime 175/75 WR-01CH Sanitplast z nogami w różnych kształtach i kolorach do wyboru

Ferro - aranżacja łazienki w stylu glamour

fot.: Ferro - klasyczne wyposażenie łazienki z wanną na lwich nóżkach

                        fot.: Besco                                                              fot.: Twój Kwadrat

 

Oryginalne wyposażenie do łazienki - zobacz także:Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Ferro, Coram, Yeti.pl, Raw Decor, Besco, m2you, Twój Kwadrat, ItalyDirect.pl
Podobne artykuły
Jaką baterię umywalkową wybrać

armatura łazienkowa

Jaką baterię umywalkową wybrać

Wystrój łazienki uzależniony jest przede wszystkim od wyboru kolorystyki ścian, mebli oraz armatury. Na charakter... więcej...

Popularny kształt w nowych odsłonach

armatura łazienkowa

Popularny kształt w nowych odsłonach

W większości kuchni i łazienek w naszych domach znajdują się baterie jednouchwytowe. Modele te wyparły tradycyjne... więcej...

Baterie podtynkowe - zalety

armatura łazienkowa

Baterie podtynkowe - zalety

Dwoma nurtami, które w ostanich latach najwyraźniej zarysowały się wśród trendów w zakresie wyposażenia... więcej...