Nowa polityka prywatności i plików Cookies                                                                           nasze serwisy:    wentylacyjny.pl   |   instalacjebudowlane.pl   |   kuchenny.com.pl   |   poradybudowlane.com.pl

Złoto w łazience - dodatki w szlachetnym kolorze

artykuł promocyjny

Złoto zawsze jest w naszych łaskach. I mowa tu także o tym w postaci dodatków w kolorze złota, po które chętnie sięgamy urządzając wnętrza. Każde złocenie wnosi elegancję do aranżacji, choć najczęściej jest to również synonim odważnej, kobiecej i ciężkiej stylizacji. Złoto nie musi kojarzyć się nam tylko z przesadą i przepychem. Ten wyrazisty akcent kolorystyczny może stać się wyjątkowym przełamaniem nudy lub dyskretnym dodatkiem w miejscach najmniej oczywistych.  

Złoto w łazience - dodatki w szlachetnym kolorze

fot.: Salonika

 

Trendy łazienkowe - złote elementy w aranżacji

Złote elementy w aranżacji łazienki mogą mieć postać dominującą, gdy będą pokrywać całą ścianę lub powtarzać się na kilku płaszczyznach. Mogą być też dyskretną biżuterią, bo taką rolę przypisuje się chociażby gałkom od mebli lub detalom przy oświetleniu. Mogą też przyjąć mniej dominującą postać, ale wyraźnie zaznaczoną w przestrzeni łazienki. Efekt taki osiągniemy decydując się na umywalkę lub jeszcze delikatniej armaturę w kolorze złota.

Złota łazienka - trendy wnętrzarskie

fot.: Elements

Umywalka w kolorze złota RetroWoda

fot.: RetroWoda - umywalka Catrina w kolorza złota

Złoto bardzo ładnie koresponduje z bielą i czernią. Jest wówczas bardzo subtelnym łącznikiem dwóch przeciwstawnych biegunów, które zyskują zupełni inny wymiar. Zestawione na zasadzie kontrastów wydobędą to co najcenniejsze w każdej stylizacji.

Bateria natryskowa podtynkowa Algeo

fot.: Ferro - bateria natryskowa podtynkowa Algeo na tle ciemnych płytek ze złotymi wstawkami

Pamiętajmy przy tym, że złoto w nadmiarze będzie raczej kiczowatym niż eleganckim sposobem aranżacji. Jednak jeśli postawimy na blask tego szlachetnego koloru w postaci dodatków to z pewnością efekt końcowy zyska lekkości i oryginalności.

Złoto w aranżacji łazienkiZłoto w aranżacji łazienki

fot.: Artedizain

Stylistyka aranżacji ze złotem w roli głównej jest bardzo różnorodna - od nowoczesnych wnętrz, gdzie złoto stało się misternym przełamaniem sterylności, poprzez loftowe wizje złota w towarzystwie miedzi i mosiądzu aż po retro dekoracje w kolorze starego złota pokrytego patyną. Naturalnym środowiskiem złota wydaje się być styl art deco, w którym elegancji i luksus przeplatają się w każdej strefie.

Bateria Damixa w kolorze złota

fot.: Damixa - baterie łazienkowe w kolorze złota

Idealny odpływ prysznicowy

fot.: Cedor - odpływy CED’OR PRO oferują szeroką gamę kolorów w nowoczesnym wydaniu m.in. złote odpływy

Złota płyta przyciskowa WeritMatowa złota płyta przyciskowa Werit

fot.: Werit - płyty przyciskowe Jomo seria Exclusive 2.0. w dwóch wariantach złotego połysku

 

Armatura w kolorze szlachetnego złota

W armaturze łazienkowej niepodzielnie od lat królował chrom, który nadal stanowi najbogatszą ofertę, jednak dla osób poszukujących oryginalnego wyglądu, niepowtarzalnego blasku i odrobiny luksusu idealnym rozwiązaniem będzie armatura w kolorze złota.

Złoto w łazience - aranżacja w szlachetnym kolorzeInvena midnight

fot.: Laveo - seria Pola w kolorze różowe złoto,  Invena – deszczownia Midnight – kolor czarny połączony z różowym złotem

Przeczytaj również >> Armatura łazienkowa - nowości i trendy

Złota armatura staje się wyjątkowo dobrze widoczna na tle białej ceramiki. Jeszcze lepiej jej urok podkreślą meble w klasycznym wydaniu wykończone drewnem. Wszystko to wpływa na ocieplenie stylizacji i utrzymanie jej w swojskim klimacie. Baterie bardzo często korelują w swojej kolorystyce z innymi elementami wyposażenia łazienki. Mogą to być elementy oświetlenia, uchwyty meblowe oraz dekoracje ustawione na blacie.

Złoto na tle zieleni w nowoczesnej łazience

fot.: Oltens - kolekcja Hamnes, zobacz inne modele...

 

Uchwyty meblowe w złotym kolorze

Żyjemy w czasach, w których moda nieustannie się zmienia. Aby nasz dom mógł dobrze się prezentować, chcemy iść z najnowszymi trendami. Obecnie na topie można znaleźć uchwyty meblowe w kolorze złotym. Złote dodatki nadadzą atrakcyjności nawet najbardziej nudnej aranżacji. Złoto świetnie komponuje się z innymi barwami i pasuje niemal do wszystkiego, a do tego nadaje wnętrzom elegancji oraz klasy. 

Złote uchwyty Stilo w łazienceZłote gałki Stilo w łazience

fot.: GTV - Aranżacja łazienki z gałkami i uchwytami Stilo

 

Płytki łazienkowe ze złoceniami

Bardzo odważnym posunięciem będzie wykorzystanie koloru złota na ścianach. Pokrycie ich płytkami z metalicznym blaskiem złoceń wprowadzi do łazienki pałacowy szyk. Aby jednak efekt nie dał wrażenie przytłoczenia kojarzącego się z przepychem jako tło warto sięgnąć po naturalną bazę kolorów podstawowych, zwłaszcza tych z palety ziemi - naturalne wydaje się zestawienie złota z brązem, czy beżem. Bardzo dobrze prezentuje się również biel i czerń w tle.

Eclipse - prod. ApariciEnigma - prod. Aparici

fot.: Coram - złoto zawsze prezentuje się szlachetnie

Za pomocą złoceń na ścianie bardzo łatwo wydzielimy strefę o wyjątkowej randze, jak na przykład przestrzeń kąpieli lub wykończymy ciekawy akcent w planie łazienki, najczęściej są to dekoracyjne wnęki. W takiej roli doskonale będzie wyglądać mozaiki lub drobne płytki z połyskiem.

Złoto w łazience - aranżacja w szlachetnym kolorzeZłoto w łazience - aranżacja w szlachetnym kolorze

fot.: Besco

Złoto w łazience - aranżacja w szlachetnym kolorze

  fot.: Luxum

Złoto w łazience - aranżacja w szlachetnym kolorzeZłoto w łazience - aranżacja w szlachetnym kolorze

fot.: Miskiewicz Design

Złoto na ścianach - ciekawe płytki łazienkowe

fot.: Artedizain

Kolekcja SHEEN

fot.: Tubądzin - kolekcja SHEEN

 

Oświetlenie ze złotym połyskiem

Oprawy oświetleniowe to kolejny sposób na to by wprowadzić kolor złoty w czystej postaci do aranżacji. Ciepłe światło doskonale podbija połysk złota, które w takim duecie wygląda bardzo naturalnie i zmysłowo. Złoty korpus warto uzupełnić o klosz w kolorze białym lub pójść krok dalej i postawić na czerń. Trzeba jednak pamiętać, że taki zabieg będzie miał bardziej dekoracyjną formę niż czysto praktyczną. Oświetlenie to przestrzeń, w której złoto śmiało wypiera srebro z dobrym rezultatem dla aranżacji. 

Plafon - Satina Gold 1338Kinkiety i plafony Satina Gold 1388/1386kinkiet łazienkowy RIVA

fot.: Aurora - moda na metaliczne akcenty nie ominęła również popularności złota we wnętrzach

 

Z czym zestawiać złoto - łazienka czarno-złota oraz złoto i biel w aranżacji łazienki

Choć złoto nie jest kolorem, który przemówi do każdego, to z pewnością znajdą się obszary, gdzie jego atuty można docenić. Pierwsza aranżacja dla odważnych - złoto jako dominujący kolor na bardzo mocnym czarnym tle. To co wyróżnia tą łazienkę to bardzo blask - czarne płytki mają błyszczącą powierzchnię a wszelkie elementy użytkowe są złocone i mimo że złoto jest przygaszone i zmatowione to nie sposób oderwać od niego oczu. 

 

Sprawdź także >> galeria aranżacji zlota lazienka

Szafka podumywalkowa w kolorze złotymAranżacja łazienki kolorze złota

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze łazienki"

Złoto w łazience - aranżacja w szlachetnym kolorzeZłoto w łazience - aranżacja w szlachetnym kolorze

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze łazienki"

Drugi przykład ma bardzo podobną strukturę - ciemne tło i dużo złota w dodatkach. Tym razem jednak dominuje szary i to w matowym wydaniu. Ozdobne ramy i konstrukcje wskazują na styl klasyczny. Nie brakuje jednak nawiązania i do nowoczesności - podwieszana i minimalistyczna bryła sedesu jest tego dowodem. 

Złota aranżacja łazienki dla gości okrągłe lustro ze złotą ramą i kinkietami po obu stronach

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze łazienki"

Trzecia propozycja opiera się już na znacznie bardziej delikatnym łączeniu złota z bielą. Rustykalny charakter szafki pod umywalką oraz płytki w postaci fazowanych kafelków są subtelnym uzupełnieniem dla złotej umywalki i lustra w złotej oprawie. Zdjęcie poniżej dowodzi, że retro kocha złoto, nawet jeśli ma to być tylko jeden akcent.

Złota umywalka nablatowa ze stojącą baterią mosiężną w stylu retroZłote lustro jako kontrastowy akcent

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze łazienki"

Złoto w łazience - aranżacja w szlachetnym kolorze

fot.: Salonika

Dobrym kompanem dla złota będzie również beton. Jego surowość łatwo złamać za pomocą subtelnych dodatków w tym właśnie odcieniu. Są one na tyle uniwersalne, że z pewnością dobrze będą się komponować we wspólnej aranżacji. Złoto kocha także obecność drewna.   

Złoto w łazience - aranżacja w szlachetnym kolorze

fot.: Luxum

Złoto doskonale odnajduje się w sąsiedztwie wyraźnych barw. Zwłaszcza jeśli stoją one w opozycji do ciepłego koloru o metalicznym blasku. W zestawieniu ze szkłem zyskujemy jeszcze lepszy efekt, który dozwolony jest nawet w najbardziej luksusowych wnętrzach. Aranżacja poniżej, nawiązująca do stylu art deco, doskonale obrazuje rolę złota w wystroju bardzo eleganckiej łazienki.

Złoto w łazience - aranżacja w szlachetnym kolorze

fot.: Mikołajska

Wykorzystanie tego metalicznego koloru w łazience idealnie wprowadza klimat art deco. Jest on wyjątkowo elegancki, a w doborowym towarzystawie marmuru dopełnia się jego charakter. Złoto podkreśla użylenie występujące w stej metamorficznej skale. A oświetlenie w postaci odkrytych żarówek jeszcze bardziej przykuwa uwagę we wnętrzu. 

Złoto w łazience - aranżacja w szlachetnym kolorze

fot.: Ludwinowska Studio Architektury

Złoto i marmur - klasyka w aranżacji łazienki

fot.: Artedizain


To co z pozoru może wydawać się błache, z czasem nabiera wartości. Tak jest z mieszaniem złota i srebra. Ten Złoto w łazience - aranżacja w szlachetnym kolorzenieoczywisty duet ma duże znaczenie wizualne i wnosi pewną dozę tajemniczości do aranżacji. Kontrast, który został tu zastosowany nie pozostaje jedynie na poziomie kolorystyki, ale ma również głębszy wydźwięk, gdyż dotyka waźnej kwestii temepratury odbioru - chłodne srebro z ciepłym złotem wzajemnie się uzupełniają. Do tego elementy stalowe jak grzejnik Empire Radox Radiators oraz armatura są wykończone na połysk, pod czas gdy złota rama lustra oraz puszysty ręcznik wnoszą do wnętrza poczucie łagodności. Całość dopełnia jedna ze ścian, na której biel przeplata się ze złotem pozostającym jedynie delikatnym dodatkiem.

fot.: Radox


Złoto w łazience - aranżacja w szlachetnym kolorzeZłoty grzejnik łazienkowy Sawena gold od Imers został zestawiony z ciepłym beżem, dlatego jego odbiór jest znacznie bardziej naturalny. Zdecydowanie propozycja dla osób skłaniających się do klasycznego stylu urządzania wnętrz. Grzejnik ma ciekawy kształt, dzięki czemu z pewnością sprawdzi się również w roli suszarki. 

fot.: Imers

Zobacz również >> Styl art deco w łazience


Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Salonika, Elements, Oltens, Cedor, Damixa, Tubądzin, Luxum, Ferro, Coram, Radox, Aurora, Imers, Besco, Mikołajska, Ludwinowska, Laveo, Miskiewicz Design, Artedizain, RetroWoda, Invena, GTV Poland, Werit


Przeglądy
Polecamy

 

ceramed - przemyślany projekt łazienki armatura łazienkowa

Przemyślany projekt łazienki

 
płytki drewnopodobne podłogi i ściany

Płytki drewnopodobne

 
trendy łazienkowe na 2024 trendy w łazience

Jakie trendy na 2024?

 
Lustra do przedpokoju meble i akcesoria

Lustro do przedpokoju

 
PORTA 4 ŻYWIOŁY trendy w łazience

PORTA 4 ŻYWIOŁY w Twojej łazience

 

Partnerzy

Riho    logo Piramida

logo Śnieżka       Edaxo

Magma

Luxum CristalstoneSapho   kaflando płytki ceramiczne

  Invena    SHARP

      Electrolux   

logo Coram

Zainspiruj się - aranżacje kuchni

aranżacje kuchni


Facebook
Instagram