Unikalne wzory - mozaiki DUNIN

data aktualizacji: 12-09-2018, 11:28 – artykuł promocyjny

Mozaiki dają nam nieograniczone możliwości w kształtowaniu powierzchni - począwszy od tego, że idealnie dopasowują się do każdej formy, a skończywszy na bardzo szerokiej gamie rozwiązań estetycznych. W ofercie marki DUNIN znajdują się zarówno wyjątkowo subtelne kolekcje wzorów z serii Medallion, jak również szklane mozaiki Q Series przeznaczone do obszarów z basenami, czy zmysłowe wzory Arabesco, a także oryginalna kolekcja Jade. Tak więc znajdują one zastosowanie w strefie użytkowej oraz w prywatnych domach.

Unikalne wzory - mozaiki DUNIN

fot.: DUNIN Mini Hexagon B&W Coral

 

Podłoga z mozaiki

 

Mozaika znajduje zastosowania w wykończeniu ścian jak i podłóg. Jej walory dekoracyjne sprzyjają tworzeniu finezyjnych dekoracji oraz trwale zabezpieczają podłoże. Wzory zaproponowane przez markę DUNIN charakteryzują się unikalnym wzornictwem łączącym bieżące trendy z klasycznym kanonem piękna, które nigdy nie przemija. Do tego dochodzi możliwość wykreowania projektów na indywidualne potrzeby danego pomieszczenia. Przestrzeń prywatnych domów, ale także prestiżowe lokale publiczne mogą zyskać unikatowy wygląd o nowatorskim podejściu aranżacyjnym. Piękno zaklęte w naturalnych materiałach stało się inspiracją do stworzenia nowoczesnych i eleganckich wzorów oraz kompozycji. Do tego dochodzi bogactwo kolorów oraz dbałość o detale, dzięki czemu możliwości aranżacyjne miejsc o różnym charakterze są jeszcze większe.

Wzorowane klasycznymi wzorami, układające się w rozety, z motywami roślinnymi przeplatanymi geometrycznymi wstawkami o stonowanej kolorystyce - taka właśnie jest kolekcja Medallion.

Unikalne wzory - mozaiki DUNIN ArabescoUnikalne wzory - mozaiki DUNIN ArabescoUnikalne wzory - mozaiki DUNIN ArabescoUnikalne wzory - mozaiki DUNIN ArabescoUnikalne wzory - mozaiki DUNIN Arabesco

fot.: Przykładowe wykorzystanie płytek z kolekcji DUNIN Medallion w przestrzeni publicznej

Połączenie na bazie kontrastujących bieli i czerni można wprowadzić w różnej formie oraz szerokim spektrum układów. W kolekcji Arabesco Mini heksagon miks wzorów z sześciokątnych kostek jest najbardziej czytelną dekoracją.

Unikalne wzory - mozaiki DUNIN Arabesco

fot.: Klasyczna szachownica na podłodze w łazience na bazie płytek DUNIN Arabesco Mini Hexagon B&W Mix

 

Dekoracje ścienne z mozaiki

 

Dużą zaletą mozaiki kamiennej jest możliwość tworzenia indywidualnych zamówień, które są de facto swoistymi dziełami sztuki. Przykładem artystycznego przetworzenia produktów firmy DUNIN jest autorski projekt wrocławskiej studentki architektury wnętrz, Katarzyny Kłodowskiej, która wykorzystując mozaiki z serii DUNIN Travertine i Emperador samodzielnie zaprojektowała i wykonała autoportret o wym. 50 x70 cm.

Unikalne wzory - mozaiki DUNIN Travertine i EmperadorUnikalne wzory - mozaiki DUNIN Travertine i EmperadorUnikalne wzory - mozaiki DUNIN Travertine i Emperador

fot.: Mozaika - autoportret, Katarzyna Kłodowska 2017. (projekt, realizacja i zdjęcia: Katarzyna Kłodowska)


Szczególne właściwości optyczne oraz duża wytrzymałość to cechy powierzchni wykończonych szklaną mozaiką. Jej przeznaczenie jest bardzo zróżnicowane, ale doskonale sprawdzi się nawet w przestrzeni basenowej. Oprócz podstawowych kolorów kolekcja Q Series posiada także wiele wzorów dopasowanych do oczekiwań odbiorcy.

Unikalne wzory - mozaiki DUNIN  Q Series Unikalne wzory - mozaiki DUNIN Q Series

fot.: Mozaiki DUNIN Q Series na basenie w Pruszczu


Perłowy blask lub połyskująca złotymi refleksami powierzchnia to wyróżnik kolekcji szkalnej mozaiki Jade. Łączy ona piękno mieniących się barwy z wyjątkową formą. Szczególnie polecana do tworzenia dekoracji w łazienkach nowoczesnych.

Unikalne wzory - mozaiki DUNIN Jade

fot.: Ściany z mozaiką szklaną DUNIN JadeKontakt w sprawie produktów:

DUNIN Sp. z o.o.
ul. Sobieskiego 62a
43-300 Bielsko-Biała
tel. +48 33 816 39 57
www: www.dunin.eu
mail: wyślij wiadomość
DUNIN Sp. z o.o.

mozaika: szklana » szkło + kamień » kamienna » drewniana » metalowa
płytki: szklane » kamienne » ceramiczne
 

Zobacz zdjęcia w galerii DUNIN:

Podobne artykuły
Lazura ochronno-dekoracyjna marki Vidaron

podłogi i ściany

Lazura ochronno-dekoracyjna marki Vidaron

Drewno, to materiał, który stwarza atmosferę ciepłego, przytulnego wnętrza, gdzie w zgodzie z naturą można... więcej...

Co oznaczają symbole na opakowaniach płytek ceramicznych

podłogi i ściany

Co oznaczają symbole na opakowaniach płytek ceramicznych

Opakowania płytek ceramicznych zawierają symbole techniczne, które dla większości ludzi są niezrozumiałe.... więcej...